Dowody winy

Okładka książki Dowody winy
Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akta Harry'ego Dresdena (tom 8)
Proven guilty
Mag
2016-03-01
2016-03-01
Data 1. wydania:
2006-01-01
Wojciech Szypuła
dresden urban fantasy fantasy butcher

Biała Rada nie przepada za naszym magiem-detektywem, jednak ich szeregi znacznie się uszczupliły i jest on im potrzebny. Musi zbadać pogłoski odnośnie czarnej magii, a w to wszystko zaplątana jest córka jego najlepszego przyjaciela.

Podoba mi się to w jaki sposób prowadzone są postacie. Z każdą następną częścią stają się lepsze, potężniejsze, bardziej wyraziste. Szczególnie nasz główny bohater i jego przemiana w bezlitosnego gościa o wielkiej mocy, jednak dalej stawiającego na pierwszym miejscu przyjaciół.

Z każdym tomem coraz większy podziw we mnie narasta. Podziw do autora, że każdy z tomów jest równie ciekawy i wciągający, że wymyśla coraz to nowsze motywy i wciąż zaskakuje. Podoba mi się to, jak płynnie zmieniają się relacje między bohaterami.

Harry ratuje Molly Carpenter (córkę Michaela) od fobofagów z krainy Zimy. Molly za złamanie jednego z Praw Magii staje przed radą, po czym zostsje uczennicą Dresdena.

Fajnie się czyta jak to cały cykl o Dresdenie, aczkolwiek ta część nie wnosi za wiele do całej historii Maga detektywa .Książka wydaje się przez to nieco wtórna i męcząca. Mam też niedoparte wrażenie że Harry z części na część staje się coraz bardziej jednowymiarową postacią o kryształowej moralności, z którą czytelnikowi trudno się utożsamić.

Naprawdę świetna część, postacie dorastają i się zmieniają, Harry staje się potezniejszy i bardziej bezlitosny wobec wrogów co bardzo mi się podoba. Czytało się z przyjemnością

Nadal jest to porządna, warta czasu rozrywka, aczkolwiek po raz pierwszy czułem, że zaczyna się robić lekko wtórnie. Zobaczymy, co przyniesienie kolejna część.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Powiedziałbym, że strasznie depresyjna część.
Już na samym początku zaczynamy od ścięcia dzieciaka, który pogubił się w magii. Potem przechodzimy przez Harrego tracącego powoli dobre relacje rodzinne z Thomasem, następnie śmierć niewinnych, Karrin stwierdza, że się dla siebie nie nadają, więcej śmierci niewinnych, Moli z problemami rodzinnymi i czarną magią, a na sam koniec ledwo co odwiedziona śmierć Harrego, i Moli. Cholera jasna, autor trochę przesadził.
Czytało się to jak zwykle bardzo dobrze, ale zabrakło mi typowego dla tej serii humoru. Akcja toczyła się się sprawnie, a i zwroty akcji potrafiły zaskoczyć, jednak mam wrażenie, że kolejne książki robią się coraz mroczniejsze.

Powiedziałbym, że strasznie depresyjna część.

Na półkach: , , , ,

Już ósma powieść i znowu Dresden naraża życie dla przyjaciół, a oni z narażeniem własnego pomagają mu się wydostać z tarapatów. Zagadka kryminalna, potwory i polityka magiczna. Trzyma poziom, więc polecam.

Och! WOW.. więcej nic nie powiem żebyście mogli mieć taką samą frajdę z odkrywania wszystkich tajemnic jak ja..

drobnym druczkiem: z części na część Butcher jest coraz lepszy, gęsta akcja, mroczna atmosfera, świetna filozofia relacji, jest super, na gwiazdy i kamienie, jest super

Jim Butcher Dowody winy Zobacz więcej
Jim Butcher Dowody winy Zobacz więcej