Dowody winy

Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Proven guilty
Data 1. wydania:
2006-01-01
Wojciech Szypuła
Mag
dresden urban fantasy fantasy butcher
Proven guilty
Akta Harry'ego Dresdena (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech Szypuła
dresden urban fantasy fantasy butcher

Nadal jest to porządna, warta czasu rozrywka, aczkolwiek po raz pierwszy czułem, że zaczyna się robić lekko wtórnie. Zobaczymy, co przyniesienie kolejna część.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Powiedziałbym, że strasznie depresyjna część.
Już na samym początku zaczynamy od ścięcia dzieciaka, który pogubił się w magii. Potem przechodzimy przez Harrego tracącego powoli dobre relacje rodzinne z Thomasem, następnie śmierć niewinnych, Karrin stwierdza, że się dla siebie nie nadają, więcej śmierci niewinnych, Moli z problemami rodzinnymi i czarną magią, a na sam...

Na półkach: , , , ,

Już ósma powieść i znowu Dresden naraża życie dla przyjaciół, a oni z narażeniem własnego pomagają mu się wydostać z tarapatów. Zagadka kryminalna, potwory i polityka magiczna. Trzyma poziom, więc polecam.

Och! WOW.. więcej nic nie powiem żebyście mogli mieć taką samą frajdę z odkrywania wszystkich tajemnic jak ja..

drobnym druczkiem: z części na część Butcher jest coraz lepszy, gęsta akcja, mroczna atmosfera, świetna filozofia relacji, jest super, na gwiazdy i kamienie, jest super

Przywiązałam się do tej serii. Polecam czytać od pierwszej części. Pojawiają się postacie wspominane w poprzednich tomach, ich losy zaczynają się splatać. Harry jak zwykle ratuje wszystkich i siebie - na ogół w ostatniej chwili. Bardzo przyjemne czyczadło.

Coś dziwnego dzieje się w mieście. Nie wiadomo dokładnie co, ale wyczuwalna jest czarna magia. W mieście akurat trwają konwenty związane z horrorami, może to dobry trop dla Harry'ego?

Chwila odskoczni od tej serii oraz mój powrót - zdecydowanie dobry powrót.
Historia przedstawiona w książce jest ciekawa, wciągająca i bardzo dobrze zapowiada kolejne części. Naprawdę człowiek chce wiedzieć kto zostanie właścicielem miecza (chociaż mam swoje typy), na kogo wyrośnie córka przyjaciela Harry'ego.
Ale wiecie co w tym najlepsze? Minęło 22 dni od przeczytania...

Nie wiem, jak ten autor to robi, że uzależnia człowieka od swoich książek.
Bardzo dobrze mi się to czytało. Świetna rozrywka.
Z minusów, jakie dostrzegam, to zachowanie owej Białej Rady skłonnej do ścinania głów wszystkiemu co się rusza i na drzewo nie ucieka. Bez wnikliwej analizy. Rozumiem, że autor chciał podnieść pod koniec książki poprzeczkę dramaturgii, ale w efekcie...

Tomy są coraz grubsze, cieszy mnie to ogromnie. Lektura przyjemna, wciągająca, pełna magii, walki i intryg.

Tym razem Harry dostaje zadanie odnalezienia źródła czarnej magii. W międzyczasie córka jego przyjaciela Michaela - Molly prosi go o pomoc w wyciągnięciu z więzienia jej kolegi. Wszystkie ścieżki prowadza na konwent horrorów. Tam właśnie zaczyna się rzeź.

Cały czas...

Dyskusje