rozwińzwiń

1979-01-01
Henryka Broniatowska, Marek Dejanis

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Antologia wolnej literatury rosyjskiej Nikołaj Arżak, Aleksander Bek, Josif Brodski, Włodzimierz Bukowski, Lidia Czukowska, Jurij Dombrowski, Siergiej Dowłatow, Aleksandr Galicz, Eugenia Ginzburg, Fryderyk Gorensztejn, Wasilij Grossman, Fazil Iskander, Wieniedikt Jerofiejew, Władimir Maksimow, Nadieżda Mandelsztam, Borys Pasternak, Eugeniusz Popow, Irina Ratuszyńska, Borys Słucki, Aleksandr Sołżenicyn, Warłam Szałamow, Gieorgij Władimow, Włodzimierz Wojnowicz, Włodzimierz Wysocki, Aleksander Zinowiew
Ocena 0,0
Antologia woln... Nikołaj Arżak, Alek...
Okładka książki Walc z kukułką Taken Alimkułow, Natalia Baranskaja, Mussa Batczajew, Kir Bułyczow, Anatol Czernousow, Jarosław Gołowanow, Fazil Iskander, Jurij Jakowlew, Uładzimir Karatkiewicz, Jurij Rytcheu, Wasilij Szukszyn, Piotr Wielgin, Wiera Zabiałowa, Oleg Żdan, Ilia Zwieriew
Ocena 7,0
Walc z kukułką Taken Alimkułow, Na...

Mogą Cię zainteresować

Abchaski gawędziarz w dygresyjnych opowiadaniach opisuje uroki dzieciństwa i młodości na Kaukazie w epoce Stalina. Mamy więc nierówny pojedynek z podwórkowym kogutem, epicką próbę wymigania się od odpowiedzi z matematyki, nieudaną kradzież parówek ze szkolnego bufetu, przypowieść o korzyściach z lenistwa, chłopczyka podejrzewającego wuja o szpiegostwo na rzecz Niemiec czy młodego pasażera pociągu dalekobieżnego, który właściwie chciałby popełnić samobójstwo, ale przeszkadza mu w tym seria niefortunnych interakcji z towarzyszami podróży. Iskander wydaje się jednym z najdowcipniejszych radzieckich pisarzy powojennych, czego przyczyn można chyba upatrywać w tym, że w odróżnieniu od braci Rosjan ani on, ani jego bohaterowie nie chleją wódy (najwyżej koniaczek),nie przeskakują więc nieustannie z euforii w tkliwość. Cóż, magia gówniarskiej góralskiej anegdoty. Na mnie działa.

• Dzieciństwo
  • Lit.radziecka
  • Maghreb, Misr, Mashrek, Turcja, Azja Mn., Iran, Afganistan

Dodaj cytat z książki W letni dzień