Gniazdo

Znak Literanova
The Nest
literatura piękna
Anna Gralak

Moja opinia jest dostępna na blogu
Zapraszam

Gniazdo poleciła mi koleżanka z pracy. Faktycznie, książka warta przeczytania. Napisana z poczuciem humoru i psychologiczną analizą każdego z bohaterów. Co się dzieje z rodziną, rodzeństwem kiedy, każdy traci grunt pod nogami, kiedy okazuje się, że najstarszy brat roztrwania spadek, na który wszyscy liczyli?! Takie sytuacje nie są nam obce, jakie uczucia nami targają, co...

Na półkach: , , , , ,

Zapowiadało się o wiele ciekawiej, niż się skończyło. Właściwie, to zakończenie bardzo mnie rozczarowało. W książce narastały problemy, które miały zostać rozwiązane dzięki gniazdu, a główny bohater pod koniec po prostu znika i… po jakimś czasie wszyscy przechodzą z tym do porządku dziennego i są z tym pogodzeni. Dla mnie to taka trochę furtka do pisania kontynuacji, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetne czytadło z ambicjami.

Szybka do "połknięcia", przyjemny styl pisania autorki. Jest taka.. powiedziałabym prosta i prawdziwa. Podobała mi się.

Nie ukrywam, że do zakupu Gniazda oraz do późniejszego (wielokrotnie zresztą przerywanego w trakcie) przeczytania tej książki skusiło mnie jej piękne wydanie! Zarówno okładka, jak i grzbiet są po prostu małymi dziełami sztuki i zachwyciły mnie od pierwszego wejrzenia.
Lubię choć mniej więcej wiedzieć po jakiego rodzaju powieść sięgam, więc przeczytałam opinie na jej temat...

"Z rodziną tylko na zdjęciu " - przewrotna historia tego rodu zdaje się idealnie potwierdzać tę tezę. Ale czy na pewno?
Zabawna i wyjątkowo prawdziwa historia o relacjach pomiędzy, zdawać by się mogło, najbliższymi sobie ludźmi.

nie porwało mnie jakoś

To nie jest książką, która zmieni Twoje życie. Za to jeśli potrzebujesz dobrego czytadła na weekend pod kocem, gdzie kartki szybciutko się przewracają, to ze spokojnym sumieniem polecam, jest jak dobry obyczajowy serial (tylko zakończenie odrobinę zbyt czułostkowe)

Dwie gwiazdki jedynie za Piękna okladkę. Straszne rozczarowanie.

Dyskusje

• Chcę w prezencie