Kup teraz - 12 ofert w cenie od 6.99 zł do 27.00 zł

Kapitalizm bez znieczulenia

Michel Husson Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa Seria: Biblioteka Le Monde Diplomatique nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Le capitalisme sans anesthesie. Etudes sur le capitalisme contemporain, la crise mondiale et la strategie anticapitaliste
Zbigniew Marcin Kowalewski
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
Wyzysk Finansjeryzacja Strategia lewicy Neoliberalizm Ekonomia polityczna Marksizm Nowa gospodarka Kryzys Kapitalizm
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zbigniew Marcin Kowalewski
Biblioteka Le Monde Diplomatique

Pomimo niemal 10 lat od wydania, wciąż zachowuje świeżość. Dość cieżka w lekturze (szczególnie pierwsze rozdziały, wydaje mi się że tłumacz mógł zrobić to trochę lepiej), tym niemniej dostarcza bardzo interesujących tez na bardzo aktualne tematy - jak odczytywać finansjeryzację gospodarki, jak ustosunkować się do Gwarantowanego Dochodu Podstawowego.

Przeczytałam połowę i nie jestem w stanie więcej. Wszystko dlatego, że wbrew temu co na okładce napisał wydawca, aby zrozumieć tę książkę TRZEBA choć trochę znać się na ekonomii. Śmiem przypuszczać, że nawet podstawy mogą okazać się niewystarczające. Być może dla osób niebędących laikami w tej dziedzinie, książka będzie wartościowa. Niestety, ponieważ większości tego, co...

• Ekonomia
  • ! MBP
  • Lewactwo
  • Economy
  • Ameryki
  • Inne

Dodaj cytat z książki Kapitalizm bez znieczulenia