Okładka książki Magia księżycowa. Receptury, przepisy, rytuały i zaklęcia, dzięki którym będziesz żyć zgodnie z rytmem Księżyca D.J. Conway
D.J. Conway Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Moon Magick: Myth & Magic, Crafts & Recipes, Rituals & Spells
Illuminatio
2015-10-08
2015-10-08
Anna Gąsowska
Anna Gąsowska Księżyc energia przepisy zaklęcia pogaństwo magia

Cudowna książka, zarówno pod względem wiedzy jak i wyglądu. Okładka, ilustracje w środku - przepiękne. Jest to książka niesamowicie treściwa, czasem, aż przytłaczająca ilością wiedzy. Rytułały, przepisy i zaklęcia na bardzo wysokim poziomie, zdecydowanie wpasowujące się w moje praktyki. W każdym rozdziale znajdziemy dużo przypowieści mitologicznych, są opowiedziane w bardzo przyjemny i wciągający sposób. Zdecydowanie polecam, na pewno będę do niej wracać i wielokrotnie korzystać z tej przepotężnej wiedzy.

✨Magia księżycowa✨

To, że księżyc ma wpływ na nasze życie, jest dla mnie oczywiste - choćby dlatego, że podczas pełni czasem ciężko mi zasypiać. Często też trafiam (tutaj na instagramie czy wcześniej na tiktoku) na różnego rodzaju rytuały związane z pełnią czy nowiem. Nic więc dziwnego, że zainteresowała mnie ta książka 😁

“Magia księżycowa” oprócz tego, że pełna jest magii, zawiera też w sobie mnóstwo wiedzy! Każdy rozdział odpowiada jednemu miesiącowi kalendarzowemu i pełni - mamy więc np. Pełnię Księżyca Wilka jako styczeń, Pełnię Księżyca Lodu, jako luty itd. W każdym takim rozdziale możemy znaleźć też konkretne rytuały na ten czas.

Nie będę wymieniać wszystkich, bo jest ich mnóstwo, ale znaleźć można tam np. rytuał sprzyjania dobru i odmiany na lepsze, rytuał odwrócenia szkodliwych plotek, oczyszczenie domu - do wyboru do koloru 💫

Oprócz tego w książce są dodatki w postaci rozdziałów poświęconym księżycowym bóstwom i symbolom oraz przepisy - m.in. na herbatę korzenną, sole do kąpieli czy mieszanki przypraw.

Co do skuteczności rytuałów opisanych w tej książce to nie będę się o tym wypowiadać, bo żadnego nie robiłam. Uwielbiam o tym czytać, ale jednak rytuały traktuję z przymrużeniem oka i lekkim dystansem 🙈

Mimo to, naprawdę podoba mi się ta książka! Jest pięknie wydana, a okładka to raj dla oczu😍 Jeśli chociaż trochę interesujecie się takimi tematami - to ta książka jest dla Was! Jeśli nie jako źródło wiedzy, to napewno sprawdzi się jako niesamowity zbiór ciekawostek ❤️

✨Magia księżycowa✨

“Magia księżycowa” oprócz tego, że pełna jest...

Nie ma wątpliwości, że księżyc od wieków wzbudzał fascynację oraz stanowił inspirację dla wielu legend i wierzeń. Postrzegany zarówno jako zwiastun nieszczęść, jak i pomyślności, do dzisiejszego dnia stanowi nieustanne źródło badań, czy to dla naukowców, czy też fanów mistycyzmu. D.J. Conway postanowiła przybliżyć czytelnikom opowieści, jak i rytuały związane z magią księżycową, a ja mam dziś dla was opinię o jej dziele.

"Magia księżycowa" to podzielona na części (skupiające się na każdym z miesięcy roku księżycowego),książka, o sprytnej strukturze, dzięki której autorce udało się zachować spójność i pewien porządek podczas zasypywania nas informacjami. Cenię sobie, gdy ciekawostki w poradnikach podawane są w rozsądnych dawkach, oraz kiedy treść jest przejrzysta i szczęśliwie obydwa te elementy znalazłam w dziele pani Conway. Śliczne wydanie od Wydawnictwa Kobiecego nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko w twardej oprawie, ale również czaruje grafikami w środku, urozmaicającymi treść.

Skoro zaś jesteśmy przy treści, nie będę ukrywać, że na początku byłam dość niepewna, czy sposób w jaki autorka zabrała się do prezentowania wyników swoich wieloletnich badań i doświadczenia z magią, nie będzie zbyt chaotyczny. D.J. Conway postawiła bowiem na swego rodzaju misz-masz informacji. Dostajemy trochę mitologii i wierzeń, trochę rytuałów, trochę rękodzieła, a nawet trochę kulinariów... W żaden z tych tematów jednak nie wgłębiamy się za bardzo, co czasami może być dość irytujące, zwłaszcza jeśli coś szczególnie wzbudzi zainteresowanie, jednakże jest też druga strona medalu! Książka definitywnie zachęca do kontynuowania zgłębiania wiedzy i poszukiwania odpowiedzi na pytania, jakie mogły się nasunąć podczas czytania Magii księżycowej.

Pomijając więc moją początkową niepewność odnośnie techniki "wszystkiego po trochę", książkę czytało mi się niezwykle przyjemnie. Napisana lekko, mimo że została wydana dobrych kilkadziesiąt lat temu po raz pierwszy, wciąż zdaje się jak najbardziej aktualna. Coś co szczególnie mnie zachwyciło, to sposób w jaki D.J. Donway skupiła się na zaprezentowaniu nam niezwykłej ilości bóstw - ściśle mówiąc: bogiń z różnorakich mitologii, wierzeń i religii, wszystkich powiązanych z kobiecością, siłą, magią oraz oczywiście księżycem. Od bogiń greckich, rzymskich, celtyckich, poprzez postacie z mitologii chińskiej, japońskiej czy nordyckiej (wymieniając tylko kilka),każda z nich była jeszcze ciekawsza od poprzedniej. Łączenie kobiecości z mocą, z czasów pre-patriarchatu, nie tylko pozwoliło dostrzec szczególny rodzaj energii, pochodzący od płci pięknej, ale również docenić to, co - szczęśliwie - wciąż nie do końca zaniknęło z kart historii.

Pozycja ta świetnie sprawdzi się dla początkujących, którzy wśród miszmaszu informacji od autorki, będą mieli okazję wybrać coś dla siebie. Być może znajdziecie coś w sekcji poświęconej przepisom, a może w części o rękodziele, pomagającej wytworzyć interesujące przedmioty? Jeśli jak ja, jesteście nerdami i absolutnie uwielbianie mity i wierzenia, z pewnością przepadniecie na punkcie segmentu "Mity". Oczywiście, książka o tytule "Magia księżycowa" nie mogłaby obejść się bez magii, a więc autorka praktykująca czarostwo od lat, prezentuje również rytuały, dostosowane do odpowiedniej fazy księżyca oraz pozwalające osiągnąć różne rezultaty.

Bardzo cieszę się, że miałam okazję poznać tę książkę, ponieważ okazała się inspirującą podstawą do dalszych poszukiwań i zgłębiania wiedzy w innych źródłach. Autorka zdecydowanie ma sporo do przekazania, a jej doświadczenie wyczuwalne jest na wszystkich stronach dzieła. Nie jestem pewna jak pozycję tę odbiorą osoby o zaawansowanej wiedzy o czarostwie, jednak wszystkim początkujących oraz zainteresowanym tematyką, "Magię księżycową" mogę jedynie polecić.

Napisana lekkim piórem, że czyta się szybko i przyjemnie. Ciekawy podział i zestawienie bóstw, mitów. Wszystko jest uporządkowane, czytelne i bardzo przydatne.

Podobała i mi się duża ilość informacji o mitologii i Bogach, którzy są związani z daną pełnią.

Księżyc, naturalny satelita Ziemi, jest znany z wywierania ogromnego wpływu nie tylko na naszą planetę, ale i na nas, jako ludzi. Dawniej ludzie doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma życie w zgodzie z rytmem księżyca i starożytni astronomowie bardzo często spoglądali w niebo, aby odkryć siłę i magię w nim drzemiącą. Wszelkich działań, które miały na celu pozbycie się negatywnych emocji podejmowano się wtedy, gdy księżyca ubywało, a działań mających przyciągnąć szczęście i pomyślność wtedy, gdy księżyca przybywało. Czy wiecie, że nawet operacje powinny być wykonywane w odpowiednim dniu, aby jak najbardziej zmniejszyć krwawienie powłok ciała? Księżyc ma naprawdę wielką moc, trzeba tylko nauczyć się żyć zgodnie z jego rytmem. Tylko jak tego dokonać?

„Magia księżycowa” D.J. Conway to prawdopodobnie jedna z lepszych książek na temat życia w zgodzie z Księżycem i magii księżycowej, z jakimi się spotkałam. To ponad 400 stron wszelkich informacji, które w odpowiedni sposób pomagają się przestawić na nowy rytm dnia, a nawet roku. Dzięki tej pozycji można w łatwy sposób zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu, które zapewnią nam lepsze samopoczucie i kondycję: zarówno fizyczną jak i psychiczną. Wielu osobom może się to wydać wprost absurdalne, bo niby jak celebrowanie faz ziemskiego satelity ma coś zmienić w naszym życiu? Ale skoro potrafi oddziaływać na naszą planetę, to z jakiej racji nie może oddziaływać na nas? Dopóki nie spróbujecie, to się nie przekonacie! Co więcej – książka jest naprawdę dobrze napisana i skonstruowana – w bardzo logiczny i sensowny sposób.

Conway podzieliła swoje dzieło na 13 miesięcy roku księżycowego i dopasowała je do odpowiednich miesięcy i okresów w codziennie stosowanym kalendarzu. Właściwie w dużej mierze oba kalendarze się pokrywają, jednak w pewnym momencie pojawiają się pewne istotne różnice. Każdy rozdział jest pisany zgodnie z pewnym schematem, na który składa się przedstawienie najważniejszych dni danego miesiąca oraz jego krótki opis, a także symbolika, porzekadła i wiele ciekawych przepisów – nie tylko kulinarnych, ale i związanych z rękodziełem. Nie są to przepisy trudne do wykonania, a wręcz przeciwnie – każdy może się podjąć stworzenia jakiegoś amulety bądź soli do kąpieli w domowym zaciszu, a gotowanie to rzecz wręcz codzienna – pozostaje kwestia wypróbowania nowych receptur!

Autorka w swojej książce nawiązuje do różnych wierzeń i mitologii, bowiem jak łatwo się domyślić, w każdym miesiącu było czczone inne bóstwo – wynika to z naturalnego rytmu przyrody, która na wiosnę budzi się do życia, a na zimę zapada w sen. Ponieważ jestem ogromną fanką mitologii, to niezwykle przypadło mi to do gustu! Tym bardziej, że język Conway jest bardzo przyjemny w odbiorze, a i widać, że autorka posiada sporą wiedzę w temacie, który prezentuje. Staje się to dla nas jasne już na początku książki, gdy otrzymujemy krótki wstęp i rys historyczny kalendarzy księżycowych. Wracając jednak do samej mitologii – najwięcej przytoczeń pochodzi z mitologii egipskiej, greckiej i nordyckiej, ale nie brakuje tutaj również wierzeń chińskich czy hinduskich.

Już sam tytuł tej książki wskazuje również na to, że otrzymamy tutaj pewną dawkę magii. Temu zaprzeczyć nie można, bowiem D.J. Conway w każdym z wyżej opisanych rozdziałów prezentuje kilka prostych i ciekawych rytuałów, odpowiednich do danego okresu w roku. Właściwie można tutaj znaleźć rytuały na wszystko – na miłość, na radość, na zdrowie, na pomyślność, na szczęście… Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego zgrania tego z rytmem Księżyca, a dzięki wiedzy, którą autorka postanowiła się z nami podzielić, jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli więc szukacie konkretnej i dobrze napisanej pozycji o magii księżycowej i życiu w zgodzie z rytmem naszego satelity, to ta pozycja jest strzałem w dziesiątkę!

www.bookeaterreality.blogspot.com

• Witchcraft