BOSKI TAROT - KSIĄŻKA + KARTY

Okładka książki BOSKI TAROT - KSIĄŻKA + KARTY Ciro Marchetti
Okładka książki BOSKI TAROT - KSIĄŻKA + KARTY
Ciro Marchetti Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
„Legacy of the Divine Tarot”
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-01-01
2011-01-01

Książka świetnie napisana. W komplecie woreczek i karty. No właśnie karty....są po prostu boskie. Grafika jest niesamowita. Każda karta przedstawia wiele szczegółów i ukrytych znaczeń.
Z przyjemnością przeczytałam pierwszą część książki. Ale najprzyjemniejsze było dla mnie poznawanie kart.
Polecam każdemu kto chce rozpocząć przygodę z tarotem.

Polecam każdemu kto chce rozpocząć przygodę z tarotem.

Książka jest fantastyczna, a historia opisana we wstępie pozwala dokładniej zrozumieć znaczenie talii. Naprawdę polecam każdemu fanowi tarota, początkującym i obeznanym w temacie tarocistą.

Zestaw który dostałam zawiera: podręcznik, karty i woreczek, to wszystko zapakowane w zgrabne pudełko.

Recenzję rozpocznę od oceny książki. Zaskoczyła mnie owa pozycja, tzn. zaskoczyła mnie cześć pierwsza, czyli Opowieść. Zawiera ona 12 rozdziałów, czyta się je jak fantastyczną historię (to właśnie tytułowe Dziedzictwo). To nie jest typowa „podręcznikowa” cześć, to cześć niezwykle osobista, wprowadza ona nas-czytelników, w tajemniczy i nieodgadniony świat kart tarota. Wyobraźnia, fakty, magia i rzeczywistość, sny i dziwne zbiegi okoliczności, to wszystko przeplata się ze sobą w owej cześci. Z zapartym tchem śledziłam jak autor "zagłębia się" w kolejny projekt dotyczący kart (pamiętajmy, że Ciro M. jest autorem dwóch równie pięknych talii: Pozłacany Tarot (Gilded Tarot) oraz Tarot Snów (Tarot of Dreams).
Autor w swej nowej wizji nie jest odosobniony, towarzyszy mu Luca, który wprowadza nas w ten dziwny i nieco nierealny świat opowiadając fascynującą „lekcję historii”. Ta lekcja historii to tytułowe dziedzictwo, nagromadzona wiedza dotycząca otaczającego nas świata. Wpleciona jest tu historia czterech królestw: powietrza, wody, ognia i mieczy (tarotowe żywioły). Najciekawszy moment jak dla mnie, to ten gdy Ciro zwiedza poszczególne tarotowe sale, widzi przeróżne rzeczy i niezwłocznie próbuje je zapisać czy narysować (to mi przypomina moje tarotowe wizje i chęć ich natychmiastowego przeniesienia na papier - by nic nie umknęło). Tu mam pewien niedosyt, bo kiedy zaczęło się robić naprawdę ciekawie/intrygująco, to nagle wszystko się kończy. Autor bardzo skrócił swą historię pisząc, że w owym świecie „nie może już dłużej pozostać”.

Część druga zawiera znaczenia kart „w pigułce”.
Arkana Wielkie, Arkana Małe oraz wstęp, w którym autor przedstawia swoich współpracowników, ludzi którzy dodali swoje 3 grosze do interpretacji kart z talii Legacy.
Wychodzi coś a'la burza mózgów.

Mamy więc opis kart samego autora - CM czyli Ciro Marchetti
RA&WA czyli Ruth Ann i Wald Amberstone - dodatkowe informacje
JWR czyli James Ricklef – również dodatkowe informacje o danej karcie
LR czyli Leisa ReFalo, tu mamy klasyczny opis (ogólny) Arkan Wielkich, czyli: symbolikę, opis karty w odwróconej pozycji, opis karty, ogólne znaczenie, przypisany żywioł, odnośnik astrologiczny, nasze zdolności, rada, w Małych Arkanach wygląda to nieco inaczej, symbolikę kart zastępują słowa kluczowe. Opis każdej karty zakończony jest cytatem.

Cześć trzecia, zawiera m.in informacje jak czytać karty tarota: jak zadawać pytania, jakie układy zastosować, na co zwrócić uwagę podczas interpretacji, podane są przykładowe rozkłady z mini interpretacją.

Dla początkujących, bardzo dobra pozycja, dla mnie osobiście - maaało.
Zdecydowanie za mało informacji, dosłownie - to kilka, kilkanaście zdań o karcie.
Zdaję sobie sprawę, że w książce nie da się umieścić wszystkiego, mimo wszystko jestem trochę rozczarowana, choć nie powiem, nawet doświadczony tarocista znajdzie tu coś dla siebie.

Więcej tu:

Tarot fascynuje mnie od małego, co zdecydowanie zawdzięczam mojej mamie. To ona także opowiedziała mi o Ciro Marchettim, którego talię posiada. Dlatego właśnie chciałam na własnej skórze przekonać się o jego talencie, a dodatkowo przeczytać kolejną książkę, która w przyjazny sposób zaznajomi mnie jeszcze bardziej ze sztuką Tarota. Czy się udało? Jak najbardziej.
„Boski Tarot” to komplet obejmujący talię kart oraz podręcznik. Zacznę od podręcznika. Jest podzielony na 3 główne części. Pierwsza z nich to opowieść, z której dowiadujemy się, jak powstała owa talia, co skłoniło autora do jej utworzenia oraz czy był to tylko zwykły przypadek. Czytając tę część byłam pod ogromnym wrażeniem! Niesamowita, magiczna opowieść, która momentami brzmi jak dobra książka fantasy, a jednak wiem, że to czysta prawda, a nie żadna fikcja. Ta historia potrafi czytelnika nieziemsko pochłonąć! Jakbyśmy na własne oczy widzieli wszystko to, czym dzieli się z nami autor – cudowne przeżycie.
Druga i trzecia część dotyczą już talii kart. Poznajemy opisy oraz znaczenia każdej karty po kolei i to nie tylko autorstwa Ciro Marchetti’ego. On skupia się na aspekcie sztuki w tych kartach, co jednak ma swoje powiązanie ze znaczeniem każdej z nich. Jednakże nie bójcie się – znajdują się tutaj również opisy konkretne, które będą przydatne osobom, które Tarotem się zajmują, albo mają zamiar zacząć. Nie jest to pisane językiem trudnym, jednak nie powiem, żeby był to też język zwyczajny i prosty. On ma w sobie magię i pewną dumę, która sprawia, że „Boski Tarot” staje się czymś naprawdę wyjątkowym.
Teraz skupię się na samej talii, chociaż boję się, że wyjdzie z tego oda pochwalna. Talia jest bowiem przepiękna, przecudowna, nieziemska i niesamowita! Chyba nigdy nie widziałam tak pięknych ilustracji, które niosą w sobie przesłanie oraz zawierają wiele symboli, które pozwalają nam całkowicie zrozumieć, co dana karta dla nas oznacza. Nie wiem, czy znajdzie się jakakolwiek osoba, którą ta talia nie zachwyci. Ja jestem po prostu oczarowana, te karty całkowicie zdobyły moje serce!
Polecam każdemu, naprawdę każdemu, kto interesuje się Tarotem, albo ma zamiar rozpocząć swoją przygodę z nim. To z pewnością będzie pozycja idealna i każdy będzie zadowolony – nie tylko z kart, ale również ze świetnego poradnika, który wprowadza nas w tajemniczy i mistyczny świat Tarota. Nie znalazłam żadnego, najdrobniejszego minusa w tym cudownym komplecie, więc naprawdę gorąco do niego zachęcam!

Historia Tarota sięga swoimi korzeniami aż do XV wieku. Początkowo służył on jako zwykła gra karciana – ot taka rozrywka. Z czasem zyskał jednak nowe i inne znaczenie, zaczęto uważać go za twór Diabła, tak więc trafił na listę rzeczy zakazanych i tabu. Na szczęście nie został zapomniany przez wszystkich i nadal istnieją ludzie, którzy potrafią dostrzec jego magię i piękno....

„Nowe oblicze tarota”

Ciro Marchetti to brytyjski artysta, absolwent ekskluzywnej Croydon College of Art oraz prezes Graform International. Prowadzi warsztaty i wykłady na Wydziale Ilustracji i Animacji Cyfrowej w Instytucie Sztuki Fort Lauderdale, gdzie kontynuuje doskonalenie swojego wizjonerskiego stylu artystycznego. Od bardzo dawna chciałam choć poznać podstawy tarota i posiadać ich własną talię. I oto nadarzyła się okazja, gdyż dzięki uprzejmości Studia Astropsychologii, mogłam wziąć do recenzji „Boski tarot” tegoż artysty. Gdy odebrałam już przesyłkę i szczęśliwa otworzyłam pudełko, zobaczyłam, iż mieściło się w nim się 78 kart z woreczkiem i trochę ponad 300-stu stronicowa książka: „Boski tarot. Dziedzictwo zaginionej cywilizacji”.

Pozycja ta zawiera krótką opowieść o powstaniu talii, która jest tak niezwykła, że czyta się ją z prawdziwą fascynacją. Dzięki temu karty stają się dla nas jeszcze bardziej intrygujące i tajemnicze, przez co chcemy je poznać w każdym szczególe. Gdy ta niewielka objętościowo historia się skończyła, żałowałam, że opuściłam ten inny, nowy świat. Następna część utworu poświęcona jest znaczeniu poszczególnych kart. Co ciekawe autor nie ograniczył się jedynie do własnej interpretacji, lecz zamieścił również opisy od sławnych Tarocistów: Ruth Ann i Wald Amberstone, James Ricklef i Leisa ReFalo. Dzięki temu mogliśmy poznać zdania różnych osób, które się na tym znają. Na końcu znajdziemy krótko opisane wskazówki, jak czytać z tarota i kilka gotowych już rozkładów kart, z których można korzystać lub które posłużą tylko za inspirację do stworzenia własnych.

Sama talia zachwyca kunsztem wykonania i nie ma się tym co dziwić, w końcu autor poświęcił dla niej ponad trzy tysiące godzin pracy. Karty są pełne niesamowitych barw, które zachwycają nasze oczy, a mnogość i dopracowanie detali sprawia, że ciągle tylko patrzy się na nie i patrzy, i nie potrafi się przestać. Każda z osobna jest niezwykle piękna, posiada pewien klimat potęgi czy też skrytości, zaś sama tajemnica jest prawie wyczuwalna wokół. Autor stworzył osobisty zbiór obrazów, których wizerunki mogą być dość elastycznie interpretowane na własną potrzebę, czyli spełnił się w swym zadaniu idealnie. Kolorystyka, poszczególne elementy i sama konstrukcja współgrają ze sobą znakomicie, jednak wychwytywana jest również szczypta chaosu, która dodaje właśnie pewnej atmosfery zagadkowości.

Ciro Marchetti świetnie wprowadza w świat tarota, szczególnie przy snuciu swej opowieści, kiedy to opisał wszystko tak, że zagłębiało się do reszty w tym obcym świecie. Jego zdolności pisarskie i graficzne po prostu mnie zachwyciły. Gdy spotykałam się z opiniami innych, zauważyłam, że pisali, iż jest to świetna talia dla zaawansowanych już osób w tym temacie, aczkolwiek uważam, że dla początkujących będzie równie znakomicie się sprawdzała. Karty cieszą oko i są wspaniałą zachętą na zagłębienie się w rzeczywistość tarota. Praca z tak piękną talią, już po jej poznaniu z pewnością będzie owocna. Polecam „Boski tarot” tym którzy już są obeznani w temacie, jak i tym całkiem zielonym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swą podróż.

Moja ocena 10/10

„Nowe oblicze tarota”

Ciro Marchetti jest wielokrotnie nagradzanym artystą pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Studiował sztukę w Londynie, pracował w Europie i południowej Afryce przed zamieszkaniem w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie wówczas założył agencję związaną ze swoimi pracami. Znajdowała się ona w Miami. Ciro pracuje również jako wykładowca, udzielając cennych wskazówek osobom zainteresowanym sztuką. Poza tym zajmuje się samorozwojem i poszerzaniem horyzontów. Skłania się ku projektowaniu i tworzeniu ilustracji na kartach Tarota. Talie, które stworzył już od wielu lat plasują się na szczytach list popularności wśród wielbicieli i miłośników kart. W swoim dorobku ma Pozłacanego Tarota, Tarota Snów, a także Boskiego Tarota, któremu chciałabym poświęcić tę recenzję.

Magia jako taka była obecna w życiu śmiertelników od zarania dziejów. Niemal każdego ciekawiło to, dlaczego pojawił się właśnie na tej planecie, to co zdarzy się w przyszłości, a także jaką misję zostało mu polecone wykonać. W tym celu nasi przodkowie obdarzeni niezwykłymi, nadprzyrodzonymi zdolnościami, postanowili stworzyć coś, co pomogłoby im w odkrywaniu tajemnic wszechświata. Wyposażeni w rozwiniętą intuicję potrafili nie raz przewidzieć to, co miało szansę się zdarzyć. Zaczęło się od drzeworytów. Kolejno po nich przyszedł czas na talie w stylu marsylskim, które zdominowały świat Tarota na kilka wieków. Następnie pojawił się typowy Rider Waite ze swoimi Małymi Arkanami w pełni zilustrowanymi przez Pamelę Coleman Smith na początku XX wieku. Kilka dziesięcioleci później, dzięki Thotowi Aleistera Crowleya, pojawiła się talia zilustrowana przez Friedę Harris. Te klasyczne dzieła były w swoim czasie filarami społeczności zajmującej się Tarotem i całkiem długo, bo do połowy XX wieku, pozostawały jedynymi dostępnymi opcjami. Przez parę ostatnich dziesięcioleci, jednakże, rynek został zalany przez talie Tarota produkowane zarówno przez ważnych wydawców, jak i przez pojedynczych artystów, którzy stworzyli samodzielne projekty. Zalicza się do nich również Ciro Marchetti, który swoją kolejną talię, choć z całą pewnością najlepszą wśród dotychczas przez niego zilustrowanych, postanowił stworzyć inspirując się symboliką Ridera Waite'a.

W odróżnieniu do kart, z jakimi do tej pory się spotykałam, te są zbudowane nieco inaczej. Przede wszystkim nad ilustracją nie znajduje się cyfra, a nazwa, którą dotychczas widywałam u dołu kart w innych taliach. Ciro postanowił poprzez stworzenie własnej talii kart Tarota, opowiedzieć historię, o której do tej pory mało kto mówił. Począwszy od pierwszych kart, czyli Wielkich Arkach, opowieść zaczyna się od Głupca z liczbą zero u dołu. W odróżnieniu od schematu typowego chłopca swawolnie krążącego po wzgórzach z pakunkiem przewieszonym przez ramię, tutaj jest on przedstawiony jako rozpoczęcie podróży, gdy to mężczyzna opatrzony w maskę na swej twarzy, stoi jedną nogą na klepsydrze, która właśnie zaczęła odmierzać czas jego misji. Drugą nogę trzyma w powietrzu, nie zwracając uwagi na to, że ma świat dosłownie u swoich stóp. W ten sposób rozpoczyna długą drogę, na której spotka się zarówno z przyjemnościami, jak i uprzykrzeniami, jednak do samego końca zbiera nowe doświadczenia życiowe, nie zwieszając głowy.

Patrząc jedynie na okładkę książki, zarówno autor, jak i sama talia skutecznie zaczyna swego odbiorcę intrygować. Opowieści dodane przez autora jako krótki wstęp przed dokładnym opisaniem znaczeń każdej z kart, są niezwykle ciekawe i interesujące. Sprawiły, że czytałam całą książkę z przyjemnością, nie mogąc się od niej oderwać. Przyznaję, że po zakończeniu rozdziału z opowieścią, żałowałam iż autor nigdy nie pomyślał o wydaniu tytułu niezwiązanego w żadnym stopniu ze sztuką, a więc tym, czym się obecnie zajmował. Czułam się tak, ponieważ chłonęłam każde słowo Marchettiego z wielką uwagą, nie chcąc pominąć nawet literki. Spodobał mi się zarówno jego lekki styl pisania, jak i sposób, w jaki potrafił przyciągnąć do siebie czytelnika. Dlatego też z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że zawartość książki dołączonej do talii kart, porwała mnie w magiczną sferę niemal tak samo, jak one same. Boski Tarot jest bowiem najpiękniejszym, z jakim się do tej pory spotkałam, a możecie mi uwierzyć, że przez ostatni rok nie zajmowałam się niczym innym tak zachłannie, jak zgłębianiem zasad używania kart Tarota. Talia autorstwa Ciro Marchettiego z pewnością pobudziła moją intuicję i sprawiła, że spojrzałam na świat zupełnie inaczej, niż zwykłam robić to do tej pory. Po wielotygodniowej pracy z tymi kartami przekonałam się, że sprawują się one znacznie lepiej, niż moje poprzednie talie. Teraz, gdy czuję potrzebę zrobienia rozkładu dla siebie bądź swoich bliskich, mam pewność, że zdobędę jasne wskazówki i odpowiedź na wszystko, co mnie tylko zacznie trapić. Z całego serca polecę tę talię zwłaszcza osobom zaawansowanym, które już wcześniej miały kontakt z Tarotem, ale także niedowiarkom, którzy ciągle nie mogą się przekonać do tego, jaką pomocą mogą stać się dla nich karty. Zachęcam do kupienia!

boskiego może być w Tarocie? Przede wszystkim boska jest jego grafika. Autor nad sporządzeniem wizerunków poszczególnych kart spędził ponad trzy tysiące godzin! Przede wszystkim autor stworzył własne wizje kart tarota, prezentując często nowe i świeże spojrzenie na tarota. Karty ozdobione są wizerunkami, których próżno szukać na innych taliach. Wysmakowane, porażające bogactwem barw i śmiałością kreski nie pozostawiają wątpliwości, że pracował nad nimi prawdziwy artysta. Każda karta tworzy zarówno osobną scenę jak i stwarza możliwości interpretacyjne poprzez mnogość detali, symboli, przedmiotów i postaci. Ciro Marchetti pozostawia widzowi pole do popisu, gdyż nie wszystko jest pokazane wprost. Niektóre symbole i znaczenia spostrzegamy po dokładnym zanalizowaniu obrazu. Często są to sytuacje jakby „zatrzymane w kadrze”, przedstawiające charakterystyczne zdarzenia, gesty, pozy, znaki, które pomagają zrozumieć główne przesłanie karty. „Dziedzictwo Świętego Tarota” to bardzo osobiste wizerunki obrazów z zachowaniem tradycyjnych symboli stworzonych przez Ridera Waite'a. Niektóre z nich mogą zaskoczyć swoją grafiką, np. karty Rycerzy, którzy przedstawieni są w nowatorski, śmiały sposób ale nie tracą nic ze swojego znaczenia, a nawet są bardziej czytelne.
Historię powstawania tej niezwykłej talii poznajemy w dołączonej książce, która wprowadza nas w tematykę Boskiego Tarota. Znajdziesz w niej nie tylko charakterystykę kart, ale i komentarze międzynarodowych autorytetów z dziedziny Tarota: Ruth Ann i Wald Amberstone, James’a Ricklef’a i Leisa Refalo. Gwarantują oni dokładną i niebudzącą wątpliwości interpretację przepowiedni otrzymanych dzięki pracy z tą talią. Opisy poszczególnych kart zostały poprzedzone niezwykłą opowieścią wprowadzającą czytelnika w nastrój dawno wymarłej cywilizacji, która mówi do nas poprzez karty. Poznajemy świat dawnej cywilizacji, której mądrość autor zawarł w swoim najnowszym dziele.
Oto Niewidzący „ujrzeli” zagrożenie dla Ziemi. Potężna asteroida zbliża się do planety. Zaczynają się przygotowania… Opowieść zagłębia się w odległej przeszłości by przenieść nas do świata współczesnego. Dzięki temu autor przedstawia nam genezę powstawania kolejnych talii Tarota, które stworzył na przestrzeni wielu lat.
Daj porwać się w ten niezwykły świat i poznaj mądrość dawno zapomnianej cywilizacji, która przetrwała na pięknych kartach boskiej talii!
Komplet zawiera 78 kart o wymiarach kart 70 x 115 mm, woreczek na karty oraz podręcznik 320 stron formatu A5

Na półkach: , , , , , ,

Czym właściwie jest Tarot? Skąd się wziął? Kto go wymyślił? Co sprawia, że ludzie w XXI wieku cały czas sięgają po kolejne talie kart Tarota i starają się spojrzeć w swoją przyszłość? Czy to w ogóle możliwe? W jaki sposób zwykłe wydawałoby się karty mogą im w tym pomóc? Czy Was interesuje tematyka okultyzmu i wróżenia za pomocą Tarota? Wierzycie w jego potęgę i moc ukazywania nam przyszłości i odpowiadania na kolejno zadawane pytania w trakcie rozkładania kart? Osobiście od dawna interesuję się wszystkim, co nie do końca da się wytłumaczyć - w tym właśnie Tarotem. Zawsze chciałam stać się posiadaczką własnej tali kart Tarota i przysiąść z jakimś poradnikiem, czy inną książką na ten temat, aby móc się czegoś więcej dowiedzieć o tajemnicy kryjącej się w kartach, ich historii i pochodzeniu. Dzięki zestawowi stworzonemu przez Ciro Marichetti w końcu było mi to dane.

Ciro Marchetti to artysta grafik, który został wielokrotnie doceniony w Wielkiej Brytanii za swoje prace, które niejednokrotnie były nagradzane. Przygodę ze sztuką rozpoczął na londyńskim uniwersytecie, a następnie swą naukę kontynuował jeszcze w Europie oraz Ameryce Południowej. Po skończonej nauce na stałe zamieszkał w Miami, w Stanach Zjednoczonych, gdzie otworzył studio projektowe. Na Wydziale Ilustracji i Animacji Cyfrowej w Instytucie Sztuki Fort Lauderdale prowadzi warsztaty i wykłady, a także kontynuuje tworzenie własnego wizjonerskiego stylu artystycznego. Wśród społeczności ludzi zajmujących się Tarotem znany jest dzięki dwóm zaprojektowanym przez siebie taliom kart - Pozłacanemu Tarotowi oraz Tarotowi Snów. Przy współpracy z innymi czołowymi tarocistami podjął się stworzenia jeszcze jednej tali kart Tarota, przy której wykorzystał wszelkie sugestie od tych osób na temat znaczeń poszczególnych kart. Tak powstało Dziedzictwo Świętego Tarota.

"Tradycja jest przewodnikiem, a nie strażnikiem więziennym." W. Somerset Maugham [s. 108]

Dołączona do zestawu książka pt "Boski Tarot: Dziedzictwo zaginionej cywilizacji" składa się z trzech wydzielonych części.

・ część I: "Opowieść" - z niej dowiemy się m.in. o dziedzictwie cywilizacji, pochodzeniu ludzkości oraz wraz z autorem książki wyruszymy w niezwykłą podróż, w której przyjrzymy się "muzeom" wiedzy pozostawionym nam przez naszych przodków. To niezwykle interesująca część, którą czyta się bardzo szybko i zanim się spostrzeżemy następuje koniec historii. Sądzicie, że możliwe jest, aby przed takimi cywilizacjami jak Egipcjanie, Majowie czy Aztekowie była o wiele starsza i potężniejsza, która stała się zaczątkiem naszej ludzkości, a kolejne cywilizacje były zaledwie jej cieniem? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, to należy w tym celu przeczytać właśnie "Opowieść"
・ część II: Karty - to najobszerniejsza część książki. Dowiemy się z niej o historii Tarota, pochodzeniu poszczególnych kart oraz poznamy ich interpretacje - jednak nie wg samego autora, ale również będą to wyjaśnienia autorstwa jego pomocników w tworzeniu tej pozycji, a mianowicie takich osób jak: Ruth Ann i Wald Amberstone, James Ricklef oraz Leisa ReFalo. Wyjaśnienie znaczenia poszczególnych kart jest zawsze zakończone odpowiednim do tematyki cytatem sławnych ludzi - pisarzy, poetów, myślicieli i innych.
・ część III: Jak czytać Tarota - ta część została napisana przez samą Leisę ReFalo i w skrócie przybliża nam, co należy zrobić, aby prawidłowo przygotować się do odczytywania poszczególnych kart oraz w jaki sposób w ogóle to robić - pokazuje nam przykładowe rozłożenia tali oraz ich interpretacje.
"Będę kochał światło za to, że wskazuje mi drogę, a także znosił ciemność, gdyż pokazuje mi gwiazdy" Og Mandino [s. 147]

Sercem tej pozycji jest z całą pewnością dołączona do zestawu talia Tarota składająca się z 78 kart. Pracę nad tworzeniem tali autor rozpoczął w 2006 roku i jak sam pisze w książce stworzenie całej tali Tarota, oddanie wszelkich szczegółów poszczególnych obrazów zamieszczonych na kolejnych kartach, zajęło mu z całą pewnością co najmniej trzy tysiące godzin. Wyobrażacie sobie, jaki to ogrom pracy i czasu został włożony, aby do naszych rąk trafiła ta piękna talia Tarota? Dzięki temu w pełni się zgadzam z tytułem tej pozycji - Tarot jest z pewnością Boski. Dość że wizerunki na kartach są piękne, to dodatkowo po bokach mienią się one na złoto. Żeby nie być gołosłowną możecie przyjrzeć się sami kartom na poniższych zdjęciach, które specjalnie dla Was przygotowałam.

"Człowiek, który nie posiada wyobraźni, nie ma skrzydeł." Muhammad Ali [s. 189]

Podsumowując uważam, że jest to świetna pozycja zarówno dla początkujących, jak i dla zaznajomionych osób z tematyką Tarota. Książka znajdująca się w zestawie dostarcza sporo informacji na temat samego Tarota, a dołączona talia jest po prostu cudownie wykonana. Nie skłamię, jeśli powiem, że nie widziałam dotąd piękniejszej tali kart niż ta, która została stworzona przez pana Ciro Marchetti. Polecam ten zestaw każdemu, kto chciałby bliżej zgłębić tajemnice Tarota oraz wszystkim miłośnikom okultystycznej tematyki. Dla każdego szanującego się tarocisty jest to pozycja obowiązkowa, w którą należy się zaopatrzyć.

recenzja z mojego blogu: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2012/06/48-boski-tarot-dziedzictwo-zaginionej.html

"Boski Tarot. Dziedzictwo zaginionej cywilizacji" autorstwa Cira Marchettiego to moje pierwsze spotkanie z niezwykłą talią, jaką jest Tarot, w skład którego wchodzą Małe i Wielkie Arkana. Po lekturze "Bezpiecznego tarota" Marii Bigoszewskiej przyszedł czas na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce! "Boski Tarot" nie jest jednak zwykłą talią kart; gdy po raz pierwszy wzięłam je w swoje ręce, byłam oczarowana! Każda z kart jest magiczna, wyjątkowa - jednym słowem: idealna :) Nie mogłam się napatrzeć! W skład "Boskiego Tarota" wchodzi jednak jeszcze cudowna książka, która pozwoli nam oswoić się z arcydziełem, jakim jest niewątpliwie owa talia. Jest ona podzielona na trzy części; rozpoczyna ją piękna opowieść, składająca się z 12 rozdziałów, kończą zaś metody czytania Tarota. Druga część została całkowicie poświęcona przejrzystym interpretacjom kart, które przybliżą nam ich znaczenie i pomogą samemu zrozumieć przesłanie, jakie ze sobą niosą. "Boski Tarot" to już kolejna talia, z którą mi się świetnie pracowało, a dołączona do niej książka idealnie odzwierciedla ukryte znaczenie kunsztownie zilustrowanych kart. W tym układzie nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić i was do sięgnięcia po ten wspaniały zestaw! Dla tych, którzy pragną rozpocząć swą przygodę z Tarotem jest to wręcz wymarzona pozycja!! Serdecznie polecam :)

• Posiadam - przeczytane
  • Egzemplarze recenzyjne