Mistyfikacja

The Switch
Świat Książki
2015-10-07
2001-01-01

-moim zdaniem książka jest zdecydowanie za długa, są momenty, w których po prostu nuży,
- budowanie napięcia - były ze dwa momenty, które wywołały u mnie jakieś emocje, ale szybko się rozwiały, nie czułam tego zagrożenia, które niby wisiało nad bohaterami,
- (tu mogą być spojlery), jest sporo bzdur, które nawet powierzchowny reasercher czy dobry redaktor powinien wychwycić, od drobiazgów typu "klinika leczenia bezpłodności" - bezpłodność nieuleczalna, są to kliniki leczenia niepłodności (ale to pewnie kwestia tłumaczenia), po takie naprawdę absurdalne, jak to że policja wpuści rodzinę zamordowanej ofiary na świeże miejsce przestępstwa i to tak drastycznego, albo będzie dokładnie opisywać odniesione obrażenia (szeryf Lawson do Meliny), tego się po prostu nie robi, rodzinom się oszczędza traum. Po drugie - żeby porównać DNA spermy z DNA konkretnej osoby, nie trzeba pobierać próbki nasienia -wystarczy wymaz z wnętrza policzków.
- kwestia bliźniąt - czytanie o bliźniaczkach, tak identycznych, że wyglądają jak jedna osoba, nawet dla osób które je dobrze znają, a które dodatkowo mają to gdzieś i nie robią choćby małych rzeczy, aby podkreślić swoją indywidualność jest dość ciekawe. Zwłaszcza, że mają 35 lat, czyli mają jakieś przeżycia, które powinny być widoczne (choćby zmarszczki, opalenizna, fryzura, sposób dbania o skórę czy malowania).
Ogólnie można przeczytać jeśli lubi się wątki romansowe i ma trochę czasu.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj poniosło Panią Brown. Jestem zmieszana i wstrząśnięta po przeczytaniu tej książki. Na pewno nieco inny klimat niż w pozostałych. Ciężko mi się ją czytało, coś tutaj nie grało. Pierwsza książka Sandry Brown, z którą miałam problem z dobrnięciem do końca.

Mistyfikację Sandry Brown należy zakwalifikować do tych lektur, w których wiemy „kto” i nawet domyślamy się „dlaczego”, a mimo to i tak pragniemy ją czytać od pierwszej do ostatniej strony. Trzeba jednak przyznać, że zakończenie zaskakuje i nie wszystko w książce jest tym na co wygląda na pierwszy rzut oka! Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić każdemu zainteresowanemu Mistyfikację.

W ostatnim czasie mam chęć na czytanie książek o wartkiej akcji, bez dużej dawki rozwlekłych opisów, z jakimś ciekawym wątkiem kryminalnym. Powieści Sandry Brown z zasady wpisują się zazwyczaj w ten schemat, więc sięgając po "Mistyfikację" tych cech mogłam się spodziewać. Mamy tutaj wątek kryminalny, sensacyjny i romantyczny, a fabuła zmienia się jak w kalejdoskopie. Autorce nie udało się jednak uniknąć niedociągnięć i przewidywalności zdarzeń.

Gillian i Melina to siostry bliźniaczki, których wygląd i głos są identyczne. Jedna z nich jest agentką nieruchomości, a druga pracuje w firmie eskortującej celebrytów i innych vipów przybywających w interesach do Dallas. Pewnego dnia Melina wpada na pomysł zamiany ról, który siostry stosowały jeszcze w czasach szkolnych. Namawia siostrę, by eskortowała amerykańskiego astronautę Christophera Harta, który ma w interesach odwiedzić Dallas.
W ogólnym zamieszaniu wynikającym z szalonego pomysłu Melina/Gillian spędza z astronautą noc. Tej samej nocy jej bliźniaczka zostaje brutalnie zamordowana, prawdopodobnie przez szaleńca o skłonnościach maniakalnych związanych z religią. Okazuje się on jednak wiedzieć o swej ofierze dużo więcej niż dziewczyna ujawniała światu. I to właśnie niepokoi Melinę, która rozpoczyna własne śledztwo i prywatną zemstę.

Na drodze do realizacji planów wykrycia zabójcy siostry i pomszczenia jej, staną tajemniczy wojownicy pewnej religijnej organizacji, którzy nie zawahają się przed niczym, by bronić wyznawanych idei oraz własne skomplikowane emocje i uczucia, a jedynym sprzymierzeńcem, któremu może zaufać okaże się Christopher Hart. Przemierzymy z bohaterami Teksas i Nowy Meksyk, i przeżyjemy wiele niebezpiecznych przygód, ale w ogólnym rozrachunku szybko sami wydedukujemy jak Sandra Brown poprowadzi wątki. Przyznaję, niektóre z nich są kiepskie i chwilami nie trzymają się kupy, ale książka "ujdzie w tłoku", nie trąca zbytnią naiwnością i nie jest też przegadana. Można by ją uznać za dość przyjemną rozrywkę.

Książka "Mistyfikacja" Sandry Brown to thriller który mogę polecić z czystym sercem. Warto zarezerwować trochę wolnego czasu dla tej książki gdyż historia jest wciągająca, a bohaterzy ciekawi.
Książka jest o bliźniaczkach - Melina i Gillian. Melina wpada na pomysł by na jeden wieczór zamieniły się miejscami jak to miały w zwyczaju robić w dzieciństwie i w młodości. Gillian ten pomysł się nie podoba i odmawia.. Jednak gdy następnego ranka policja przychodzi przekazać informację o brutalnym morderstwie jednej z sióstr okazuje się, że jednak poprzedniego wieczoru dokonały tej mistyfikacji. Gillian zamiast przed śmiercią eskortuję Christophera Harta, sławnego astronautę z hotelu na bankiet . Przez cały długi wieczór mu towarzyszy. Spędzają również wspólną noc w hotelu. A nad ranem zostaje zabita w swoim domu. Melina rozpoczyna śledztwo na własną rękę po tym jak policja szybko zamyka śledztwo. W powieści pojawia się również intrygująca postać kaznodziei Brata Gabriela. Z jakiego powodu zginęła jedna z bliźniaczek? Aby się tego dowiedzieć koniecznie sięgnij po "Mistyfikację". Sandra Brown ma na swoim koncie wiele romansów i kryminałów i "Mistyfikacja" jest dopiero pierwszą jej książką jaką przeczytałam lecz na pewno nie ostatnią. Powieść wciąga od pierwszych stron, akcja i emocje towarzyszą przez całą książkę. Pojawia się nawet wątek miłości i namiętności, a wszystko to napisane w lekki sposób. Polecam.

Książka nie powala, aczkolwiek nie jest na tyle słaba żeby nie zainteresować. Jednym słowem da się przeczytać, ale z tego co pamiętam bardziej podobały mi się romanse tej autorki.

Świetna książka: morderstwo,zagadka,sekta, romans polecam.

Świetna książka: morderstwo,zagadka,sekta, romans polecam.

„Mistyfikacja” to świetne dzieło, które dobrze się czyta. Na każdej stronie coś się dzieje. Wiele wydarzeń miało zaskakujące rozwiązanie na końcu, który warto przeczytać. Polecam lekturę każdemu, kto lubi kryminały.

Świetna książka, niby na początku czytelnik wie co się wydarzyło ale jednak do samego końca trzyma w napięciu...

Może ta historia byłaby ciekawa ale jest tak tragicznie napisana, że nie da się tego przeczytać.

Dodaj cytat z książki Mistyfikacja