Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej

Okładka książki Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej
Lucyna Kwiatkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech historie biblijne
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
historie biblijne
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Święty Wojciech
Data wydania:
2015-08-26
Data 1. wyd. pol.:
2015-08-26
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375169218
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3348
2447

Na półkach:

„Czasami przychodzi do mnie anioł…” to książka krążąca wokół spraw wiary, „Biblii”, ale wszystko to w baśniowej konwencji ocierającej się o codzienność. Dzięki temu nie zabraknie w niej tłumaczenia świata. Od prostej historii z nie zjedzonym w szkole śniadaniem autorka przechodzi do tłumaczenia, dlaczego należy szanować jedzenie i co ma ono wspólnego z wiarą. Razem z bohaterem dzieci odkrywają, że chleb jest i w kościele ważnym symbolem, a to z kolei staje się pretekstem do zabrania ich do wieczernika na Ostatnią Wieczerzę. Poza tym, że w książce znajdziemy wytłumaczenie najważniejszych fragmentów „Biblii” w bardzo subtelny sposób autorka przybliża dzieciom sprawy związane z małżeństwem, narodzinami, grzechem, świętami, Bogiem, wiarą.
„Czasami przychodzi do mnie anioł…” to świetna lektura dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Będzie ona sporą pomocą dla rodzin chcących wychować dzieci w katolicyzmie. Lektura, dzięki formie, lekka i pozwala dzieciom w łatwy sposób wytłumaczyć trudne sprawy

„Czasami przychodzi do mnie anioł…” to książka krążąca wokół spraw wiary, „Biblii”, ale wszystko to w baśniowej konwencji ocierającej się o codzienność. Dzięki temu nie zabraknie w niej tłumaczenia świata. Od prostej historii z nie zjedzonym w szkole śniadaniem autorka przechodzi do tłumaczenia, dlaczego należy szanować jedzenie i co ma ono wspólnego z wiarą. Razem z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1029
485

Na półkach:

Lucyna Kwiatkowska, która jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i grafikiem napisała po konsultacji z osobami znającymi treści katechizmowe książkę pt.,,Czasami przychodzi do mnie anioł...Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej". Autorka pisząc książkę korzystała z własnych doświadczeń, gdyż jest mamą trójki dorosłych już dzieci, a także z tego, co zapamiętała z własnego dzieciństwa.

Książka jest pewnym uzupełnieniem dla treści katechizmowych poznawanych na lekcjach religii i za pomocą wiedzy, myślenia oraz wyobraźni zachęca dzieci do rozumowego przyswajania nowych treści. Ma formę dialogu chłopca z aniołem. Spotykają się wieczorem i rozmawiają o tym co wydarzyło się w ciągu dnia. Tematy dotyczą m.in. niezjedzonego śniadania w szkole i poszanowania jedzenia, pokonywania codziennych trudności, chodzenia do kościoła, dziesięciu przykazań, kłamstwa i prawdy, miłości, dziękowania za dobre rzeczy w życiu, Świętej Rodziny, biblijnych opowieści, modlitwy, śmierci, zmartwychwstania, Wielkiego Postu, spowiedzi, przygotowań do dnia I Komunii.
Czasem chłopiec wraz ze swoim aniołem zamieniają się w latające stworzenia i wyruszają w podróż do przeszłości. Z góry oglądają jak Jezus uzdrawia trędowatych, obmywa nogi uczniom, spotyka się z dziećmi oraz patrzą na wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy.

Książka jest bardzo starannie i ładnie wydana. Pytania dziecka zaznaczone są kolorem pomarańczowym, a odpowiedzi anioła niebieskim. Do tego są odpowiednie ilustracje. Na końcu każdej rozmowy podane jest adekwatne źródło do Biblii, aby rodzic mógł przeczytać oryginał.

Myślę, że książka ,,Czasami przychodzi do mnie anioł..." może być przeznaczona nie tylko dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, ale dla wszystkich, które chcą poznawać Boga.
Można ją wykorzystać do szczerej rozmowy z dzieckiem o właściwym zachowaniu chrześcijanina, a także zachęcić do czytania Pisma Świętego.
Więcej na: http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Lucyna Kwiatkowska, która jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i grafikiem napisała po konsultacji z osobami znającymi treści katechizmowe książkę pt.,,Czasami przychodzi do mnie anioł...Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej". Autorka pisząc książkę korzystała z własnych doświadczeń, gdyż jest mamą trójki dorosłych już dzieci, a także z...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Reklama
zgłoś błąd