Ściśle tajne

Okładka książki Ściśle tajne Alex Kava
Okładka książki Ściśle tajne
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Ryder Creed (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Ryder Creed (tom 2)
Silent Creed
HarperCollins Polska
2015-10-21
2015-10-21
Andrzej Goździkowski
ulewa burza laboratorium psy wojsko naukowiec fbi śmierć śledztwo tajemnice

Na tą książkę patrzyłam przez pryzmat "fałszywego kroku" więc poskładałam w niej wielkie nadzieję i... Się zawiodłam. Akcja męczy, nie jest za ciekawa a do tego napchana niepotrzebnymi wątkami. Zakończenie bez pomysłu. Miało trzymać w napięciu a nie spełniło tej funkcji. Jedyne książkę ratowały psy, które spełniły ważną rolę

73/52/2023

73/52/2023

„Zadziwiające, że potrzebujemy specjalnego rozporządzenia prawnego, by zatroszczyć się o coś, co z natury rzeczy powinno przysługiwać naszym czworonożnym bohaterom. Doprawdy życie w swej dziwności przerasta fikcję.”
Oj tak.

Oj tak.

No cóż.🫤😕 Chyba zmęczenie materiału. A koniec rozczarował mnie całkowicie.

No cóż.🫤😕 Chyba zmęczenie materiału. A koniec rozczarował mnie całkowicie.

Kolejna część kryminału Kavy, jak dla mnie warto poświęcić czas na jej książki. W tej również dwoje głównych bohaterów musi rozwikłać zagadkę, oczywiście znajdą się w niebezpieczeństwie, może w końcu Maggie przyzna się do uczuć, które w niej siedzą.

[...]
Przewodnik myli się raz. Afganistan był piekłem z jeszcze jednego powodu – nieprzyjaciel nie wahał się strzelać do psów. Ci dranie wiedzieli, że żołnierze przywiązują się do swoich czworonogów. Rozumieli, że zabicie psa stanowi cios nie tylko dla przewodnika, ale i dla całego oddziału.

PEŁNA NAPIĘCIA ! WCIĄGAJĄCA !
Po prostu świetna.
POLECAM !

DLA CIEKAWSICH :
Warto też wspomnieć o Weterynaryjnej Służbie Kryzysowej czyli VDRA – ang. Veterinarian Disaster Response Assistance -Organizacja ta jako jedna z kilku wysyła weterynarzy na miejsca katastrof. Oddelegowani przez nich specjaliści zajmują się odkażaniem oraz leczeniem psów ratowniczych, które ucierpiały podczas pracy, a także gotowi są nieść pomoc miejscowym zwierzętom poszkodowanym podczas kataklizmów. To bardzo potrzebne i godne pochwały. Warto wspierać takie inicjatywy, przecież niejednokrotnie podczas katastrof właśnie od psów tropiących może zależeć ludzkie życie.

[...]

Widać pomysł był, ale czym bliżej końca tym gorzej. Zakończenie dla mnie bardzo słabe, zupełnie jakby go nie było. Pierwsza połowa opowieści jak najbardziej, druga już chyba pisana na siłę. Jedna z gorszych tej autorki.

Najgorsza książka Kavy jaką do tej pory czytałam. Pierwsze 200 stron to nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

osobiście moja ulubiona z tej serii bardzo szybko i przyjemnie się ją czytało

osobiście moja ulubiona z tej serii bardzo szybko i przyjemnie się ją czytało