Ścieżki Młodości #10

Okładka książki Ścieżki Młodości #10 Io Sakisaka
Okładka książki Ścieżki Młodości #10
Io Sakisaka Wydawnictwo: Waneko Cykl: Ścieżki Młodości (tom 10) komiksy
komiksy
Ścieżki Młodości (tom 10)
Ano Haru Ride
Waneko
2015-09-01
2015-09-01
Karolina Balcer
shouji romans szkoła

Zdenerwowała mnie sugestia Kominato, że dziewczyna nie może być bohaterem i stanowić wzoru dla mężczyzn. Nigdy specjalnie nie przepadałem za tą postacią, lecz po tym, co powiedział, straciłem do niego resztki sympatii. Na szczęście otaczają mnie wspaniałe, silne kobiety, które swoją heroiczną postawą szybko przekonałyby chłopaka do zmiany zdania. Poza tym, czy Kou i jego "inteligentny inaczej" kumpel nigdy nie mieli do czynienia z filmami czy też komiksami o superbohaterkach? ^^

Moja ocena:
Czy mówiłam wam już, jak bardzo i mocno kocham tę mangę?
Tak, z całą pewnością wspominałam wam o tym z kilka, może z kilkadziesiąt lub z milion razy... I jeśli poczuliście się tą miłością już lekko zmęczeni, to proszę was o nutkę czytelniczego przebaczenia. To nie moja wina, że ta manga jest tak genialna, wciągająca i ponadczasowa. Czytam ją już piąty raz z rzędu i wciąż jestem nią nienasycona. To chyba jakieś uzależnienie... Koniecznie muszę sprawdzić skład papieru, bo jego zapach ma jakieś dziwne właściwości.
Wracając jednak do fabuły "Ścieżek młodości", to w tomie 8,9 i 10 akcja mangi nabiera ekstremalnego, emocjonalnego tempa, który może spowodować w naszej głowie lekki, miłosny zawrót głowy.
Więcej szczegółów poniżej :)
⏬⏬⏬⏬⏬⏬⏬⏬⏬
Relacje miłosne:
♥ Futaba i Kou
Puk... Puk... Jest tam ktoś?
Kou nie może uwierzyć, że Futaba tak szybko o nim zapomniała i znalazła pocieszenie w ramionach wrażliwego Touma. Może i zrobił źle odrzucając jej uczucia, ale w tamtym momencie był nieszczęśliwie rozdarty między obowiązkiem wspierania Narumi, a tym czego pragnęło jego serce.
Teraz, czuje się z tą decyzją beznadziejnie. Nie powinien spotykać się z Narumi, kiedy jego serce należało wyłącznie do Futaby. Popełnił straszliwy błąd, który doprawdził do zwycięstwa przeciwnika. I jeśli tak dalej pójdzie, to straci nie tylko najlepszą przyjaciółkę, ale i miłość swojego życia. Czy jest już za późno, by mógł wszystko naprawić?

♥ Futaba i Touma
Miłość rośnie wokół nas...
Szkoda tylko, że nie w sercu Futaby, która wciąż nie może zapomnieć o swojej pierwszej miłości. Touma jest fajnym, miłym chłopakiem, ale... No właśnie. Nie jest on przystojnym, złośliwym Kou.
Mimo to, Futaba postanawia zaryzykować i zostać dziewczyną Touma. Może z czasem... Ech... Uda się jej zapomnieć o dawnej, młodzieńczej miłości. Zwłaszcza, że pocaunek Touma ma w sobie coś, co przynosi jej nutkę zapomnienia.

♥ Kou i Narumi
Kou uświadomił sobie, jak niewłaściwie i nieuczciwe jest umawianie się z kimś, kogo się nie kocha. Postanowił zerwać znajomość z Narumi i spróbować odzyskać serce Futaby. Nie jest to jednak proste i łatwe do wykonania. Futaba znalazła już nową miłość, a Narumi zaczęła unika go niczym diabeł święconej wody. Jednym słowem - beznadzieja.

♥ Yuuri i Ucchi
To była miłość od pierwszego focha. Zaczęła się morderczym spojrzeniem, atakiem słownym i bezpośrednim atakiem, a zakończyła się wspólnym parkiem, nieśmiałym uśmiechem i propozycją wspólnego chodzenia.
Ech... Miłość nie jedno ma jednak imię. To niesamowite, że potrafi nas zaskoczyć. Tak jak puszysty śnieg w letni, ciepły dzień.

♥ Shuuko/Kominato/ Profesor Tanaka
Między Profesorem Tanaka a Shuuko nie jest już tak, jak było kiedyś. Pojawił się między dystans, który nie pozwala im na przekroczenie relacji nauczyciel- uczennica. Kominato wykorzystuje tą sytuację i zostaje przyjacielem Shuuko, ale w swoim sercu pragnie od tej relacji czegoś więcej.
Na domiar złego, Shuuko co pewien czas spogląda nieśmiało w stronę Kou. Czyżby potajemnie się w nim kochała? Chłopak jest zły i zrozpaczony. Nie potrafi zrozumieć... Dlaczego Shuuko nie zakochała się w nim?

Moja ocena:
Czy mówiłam wam już, jak bardzo i mocno kocham tę mangę?

MIŁOSNA WYPRAWA

Szkolne życie bez szkolnej wycieczki? Nie ma mowy, dlatego też w tym tomie bohaterowie wybierają się do innego miasta, ale to, co miało być jedynie wyjazdem uczniów i nauczycieli, zmienia się w prawdziwie miłosną wyprawę, gdzie zdarzyć może się wszystko. A co się wydarzy?

Od kiedy Futaba została pocałowana przez Kikuchiego, myśli tylko o tym. Ich zawiązek zaczyna rozwijać się coraz bardziej, ale dziewczyna nie może wyrzucić z głowy Kou i wciąż się waha czy dobrze postąpiła. Bez znaczenia wydaje się, że postanowiła w pełni poświęcić się nowemu chłopakowi, przy którym czuje się spokojnie i bezpiecznie. Szczególnie, że Kou wydaje się taki szczęśliwy, jak nigdy dotąd. Futaba nie wie jednak, że to wcale nie przez Narumi, z którą ten chce zerwać wszelkie kontakty, a z jej powodu – chce udawać przy niej roześmianego, by zwrócić jej uwagę. Tylko czy to wszystko nie wywoła jeszcze większych kłopotów?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/02/sciezki-modosci-10-io-sakisaka.html

MIŁOSNA WYPRAWA

jak zwykle obwoluta powala na kolana.. jest śliczna

jak zwykle obwoluta powala na kolana.. jest śliczna

1931

Na wycieczce związki kwitną.

Na wycieczce związki kwitną.

• Manga
  • Mangi