Chinese Landscape Painting. Techniques For Watercolor

2013-01-01
Data 1. wydania:
2013-01-01
angielski
Chiny kultura Chin sztuka Chin akwarela akwarele malarstwo akwarelowe watercolor watercolour aquarelle pejzaż architektura malarstwo chińskie
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Twórcze spotkanie wschodu z zachodem. Autor znakomicie wykorzystuje techniki spontanicznego i intuicyjnego malarstwa chińskiego z racjonalnym stylem malarstwa architektonicznego obecnego w tradycji zachodniej.

Z tej mieszanki wyłaniają się kolejno pejzaże i budynki emanując atmosferą przedstawianych widoków. Kolor, plamy cienia, śnieg i dusza miejsca uchwycone z wrażliwością i, co ważne przy nauce, opowiedziane też słowem, pozwalają na samodzielne odkrywanie magii przestrzeni i przenoszenie jej na akwarelowy papier...

.:exile:.

Dodaj cytat z książki Chinese Landscape Painting. Techniques For Watercolor