Próby ognia

James Dashner Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Więzień Labiryntu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Scorch Trials
Agnieszka Hałas
Papierowy Księżyc
The Scorch Trials
Więzień Labiryntu (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Hałas

Zdecydowanie lepsza niż poprzedni tom, cały czas coś się dzieje ( momentami aż zaczynało być to trochę męczące). Niedlugo pewnie dorwę ostatni tom :)

Książka naprawdę mi się podobała. Była moim zdaniem nieco ciekawsza od części pierwszej, więcej się działo. Widziałam film wcześniej od książki i czytając bardzo się zdziwiłam, że historia tak bardzo się od siebie różni. Trudno było mi znaleźć sceny, które byłyby prawie identyczne. Do gustu przypadła mi bardziej papierowa wersja. Z chęcią sięgnę po kolejną część.
Polecam :)

Dobra kontynuacja, świetnie i szybko się czytało

Niebo a ziemia

Myślę że śmiało można użyć tego stwierdzenia do porównania części drugiej z pierwszą.
Po Więźniu Labiryntu nastawiłem się na TYLKO dobrą książkę z powolną akcją i przewidywalnymi jej zwrotami. Ahh, jak ja się bardzo pomyliłem.

Sięgając po "Próby Ognia" miałem z tyłu głowy te wszystkie negatywy, które tak strasznie przeszkadzały mi w pierwszej części tej...

Dużo osób tu piszę że pierwsza część była dużo lepsza. Osobiście jak dla mnie ta podeszła mi dużo bardziej i lepiej mi się ją czytało. Zdecydowanie zachęcam bo tematyka całkiem ciekawa

Prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś innego. Nie oznacza to jednak, że się zawiodłam. Druga część gubi gdzieś po drodze klimat labiryntu, ale wcale na tym nie traci. Wraz z Thomasem odkrywamy kolejne elementy układanki, które zdają się zupełnie do siebie nie pasować.
Książkę czyta się świetnie. Nadal nie mogłam się od niej oderwać. Historia pochłonęła mnie w całości, nawet...

W przeciwieństwie do poprzedniej części, ekranizacja tej książki jest całkowicie odmienia, połączona jedynie wspólnym motywem. Muszę przyznać, że książka osobiście spodobała mi się bardziej, niż film. Wciąga i nie pozwala odłożyć się na półkę. Ma ona natomiast wiele problemów. Wiara głównego bohatera we wszystko, co powie telepatycznie jego dziewczyna jest oszałamiające....

Gorsza niż pierwsza część, narracyjnie i klimatycznie. Jest tu dużo chaosu i gdzieś rozłazi się cały koncept. Nadal jednak czyta się to bardzo wygodnie i czeka się z chęcią na rozwiązanie historii

Jeżeli ktoś obejrzał film przed niech się nie zdziwi :D

Jedna z moich ulubionych serii. Książki nie da się przestać czytać, dużo się dzieje.

Dyskusje

8 692