Predator

Okładka książki Predator RuNyx
Okładka książki Predator
RuNyx Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Dark Verse (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dark Verse (tom 1)
The Predator
Papierowe Serca
2024-03-06
2024-03-06
2020-01-01
Edyta Świerczyńska
dark romans Dark romance Enemies to lovers Mafia Romans mafijny

Odnoszę wrażenie, że jedyne co zapamiętam z tej książki to zwrot "głos jak stuletnia whisky" który do obrzydzenia się powtarzał. Nie czułam emocji bohaterów, a Morana to postać wyjątkowo głupiutka i męcząca. Niestety cała fabuła jest słaba.
Stracony czas

Stracony czas

Po przeczytaniu “Gothikany” bardzo mocno wypatrywałam innej książki Runyx u nas. No i słuchajcie - mamy to!

“Predator” to zupełnie coś innego niż poprzednia książka autorki bo jednak romans mafijny. Ale można go wrzucić do kategorii „z tych ciekawszych” romansów mafijnych. No a jeżeli lubicie styl Runyx to tym bardziej nie będziecie zawiedzeni.

Autorka zaserwowała nam tutaj dark romans z dużą dawką świetnego klimatu i tajemnicami z przeszłości skrywanymi od lat. To miała być tylko szybka akcja odzyskania ważnego pendriva, a okazało się czymś na o wiele większą skalę.

Świetni charakterni bohaterowie - zwłaszcza Morgana! Zadziorna dziewczyna z pazurem, której konikiem są komputery (choć mam nadzieje, że ten komputerowy wątek zostanie bardziej rozwinięty w dalszych tomach),która nie da sobie w kaszę dmuchać nawet własnemu ojcowi. No i oczywiście Cain, który może pochwalić się reputacją bezwzględnego mafiozy od najmłodszych lat. Z jednej strony bohater z Dark Romansów jak ich wielu, ale z drugiej… no ma w sobie to coś - tylko wypatrywałam aż pojawi się go więcej. Popadłam w lekką słabość do tego bohatera.

Mroczny klimacik, ciekawie poprowadzona fabuła, ale przede wszystkim - wciągająca. I to totalnie wciągająca! W ogóle ta historia ma dużo takich fragmentów/przemyśleń bohaterów, które w zestawieniu z cała historią nie raz wywoływały u mnie ciary.

Rodzinne tajemnice, prywatne śledztwo Morgany, przez które wypłynął długo skrywane prawdy i zakończenie, które mnie osobiście wyrwało z kapci.
Kocham dobre cliffhangery na końcu… pod warunkiem, że mam drugi tom pod ręką. Tu jeszcze nie mam i ubolewam strasznie. 😅

No ale po takim zakończeniu nie pozostaje mi nic innego jak wypatrywać kontynuacji z nadzieją, że będzie szybciej niż później.

I pomimo, że Gothikana to jednak wciąż mój numer jeden od Runyx - ta też bardzo mi się podobała i polecam!

Autorka zaserwowała nam...

To nie jest kolejny romans mafijny , w którym on oplata sobie niewinną dziewczynę wokół palca. Książka naprawdę zaskakuje. Główna bohaterka ma niesamowicie silna i ekspresyjna osobowość. Kobieta posiada własne zdanie, nie prosi o pomoc , potrafi obchodzić się z bronią i do tego jest hakerką. Główny bohater pod wpływem uczuć czy wydarzeń nie zmienia się , jest naprawdę totalnie zepsutym mężczyzną , który ma nieprzepracowane traumy i jeden cel w życiu- zniszczyć tę kobietę. Tristan to, co postanowi lub powie , tak zrobi . Nie jest on zaślepiony inteligencją czy wdziękiem kobiety . Taki surowy obraz mafioza dostajemy przez całą książkę .
Powieść czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jako naczelna fanka romansów mafijnych z całego serca mogę polecić tę pozycję , ponieważ książka nie jest schematyczna , nie czujemy, jakbyśmy czytali znowu o tym samym. Bardzo fajny powiew świeżości na mafijnym podwórku .

PS Książka kończy się w najmniej odpowiednim momencie i potrzebujemy kolejnego tomu na JUŻ.

Bardzo długo czekałam na super wciągającą od pierwszych stron książkę.I się doczekałam. Rewelacja .Czekam na drugą część.

"Predator"
współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca

Kiedy zderzą się nienawiść, namiętność i tajemnice z przeszłości, dojdzie do wybuchu, który pochłonie ich bez litości.

Tristan Caine stanowi dla wszystkich zagadkę. Powiązany jest z groźną rodziną mafijną, choć nie łączą go z nią więzy krwi. Jego umiejętności są niezrównane. Choć nikt nie zna dokładnie jego motywów, to jedno jest pewne. Jest zabójczy i zdaje sobie z tego sprawę.
Morana Vitalio, genialna córka rodziny rywalizującej z rodziną Caine'a. To co Trinstan potrafi zrobić z bronią, Morana robi z komputerami. Można śmiało powiedzieć, że jest geniuszem programowania. Zaginiony pendrive zaprowadził ją do rezydencji Caine'a. Jednak sytuacja na miejscu przybiera inny obrót wydarzeń.
W mroku czai się na nich jednak coś gorszego. I pomimo wrogości tylko oni mogą z tym walczyć.

Nie ukrywam, że zagraniczny booktok bardzo kusił tą książką dlatego postanowiłam ją przeczytać. Sprawdzając motywy przed podjęciem współpracy oczywiście skusił mnie wątek mafii. Uwielbiam ten motyw w literaturze, jednak jak dla mnie w tej historii jest on niestety bardzo subtelny. Powiedziałabym wręcz, że więcej tu było mroku niż mafii. Nie zniechęciło mnie to do dalszego czytania i dobrze bo wątek enemies to lovers rekompensuje wszystko.
Pierwsze co nasuwa mi się po przeczytaniu tej książki to: Dlaczego to się tak szybko skończyło?? Dlaczego?! Ja na już MUSZĘ wiedzieć co wydarzy się dalej. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i na pewno nie ostatnie! Ma ona świetne, lekkie pióro co przyczyniło się do tej "szybkości" czytania.
Bo ta książka była dobra. Autorka świetnie rozbudowała fabułę i choć nie wszystko zostało wyjaśnione to nie można się było oderwać od czytania dlatego nim się odwróciłam czytałam ostatni rozdział. To napięcie między bohaterami było wprost nie do zniesienia. Ich relacja,  choć czasami mnie irytowała bo komunikacja między nimi była znikoma, to w ogólnym rozrachunku sprawiła, że z niecierpliwością wypatruję kolejnego tomu, bo mam nadzieję że wyjaśni on więcej.

"Predator"
współpraca reklamowa @wydawnictwopapieroweserca

„𝐏𝐫𝐞𝐝𝐚𝐭𝐨𝐫” - 𝐑𝐮𝐍𝐲𝐱
𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★ ★ ★ ★/5

Twórczość RuNyx jest mi znana z Gothikany, a więc liczyłam na coś wow… i to dostałam.

Morana to specyficzna postać, kotrą osobiście uwielbiam! Jej mózg, myślenie, sposób podejmowania decyzji i to, jak świetną i silną kobietą jest jest dla mnie wow! Tristan za to jest niesamowicie interesujący i zagadkowy. Plus bardzo przystojny. A dziewczyna jest dla niego jak zapalnik.

Boże, jak ja to pokochałam! Świetna historia, do tego mafijna z wątkiem Enemies! Całość historii jest spójna, sensowna i naprawdę trzymająca w napięciu. Da się w nią wkręcić i przeczytać książkę w mgnieniu oka. Jako, że jest to pierwszy tom, to już nie mogę się doczekać kolejnych!

Pióro autorki jest niezwykle. Uwielbiam jej styl pisania, i mimo to, że nie przepadam za pisanie w trzeciej osobie, to tutaj jestem zakochana bo pasuje to idealnie!

Każdy wątek, moment i sytuacja jest tutaj ważna. Główna bohaterka jest geniuszem, więc może się w tym zakręcić. Wszystko ma swój sens, swoje miejsce i czas. Jestem zakochana w tej historii. Motana o Tristan to naprawdę świetni bohaterowie!

„𝐏𝐫𝐞𝐝𝐚𝐭𝐨𝐫” - 𝐑𝐮𝐍𝐲𝐱
𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★ ★ ★ ★/5

Po około 80 stronach, chciałam tym rzucić po prostu. No ale, jak widać doczytałam. Stwierdziłam, że dobra, przeczytam jeszcze trochę, jak nie zaiskrzy to porzucę. Tak się złożyło, że parę stron później faktycznie zaczęłam się znacznie lepiej bawić, co nie zmienia faktu, że nie jest to wybitna lektura. Bardzo podobał mi się zamysł tajemniczego informatycznego kodu i to, że główna bohaterka jest programistką, no ale tutaj też muszę się doczepić kwestii tego, że nie zostało poruszone, dlaczego ten kod jest tak niebezpieczny i jak on w zasadzie działa.
Z innych rzeczy, które mnie denerwowały to brak komunikacji między głównymi bohaterami. Jak już razem są w jednym pomieszczeniu to milczą, jak zaklęci. Już szczytem wszystkiego jest to, że w niektórych sytuacjach wysyłali do siebie SMSy, nadal będąc w jednym pokoju.
Kolejna rzecz. POWTÓRZENIA. Daję słowo, że za pierwszym razem dotarło do mnie , że główny bohater ma głos jak "stuletnia whiskey" czy "przeszywające niebieskie spojrzenie". Nie trzeba mi tego powtarzać po kilka razy w każdym rozdziale.
Jestem w szoku, że tej książki nie porzuciłam, ale naprawdę pojawiło się kilka momentów i wątków pod koniec, które zaintrygowały mnie na tyle, żebym przeczytała kolejny tom. I mam nadzieję, że wiele kwestii poruszonych w tym tomie, zostanie wyjaśnionych w kolejnym, bo ten tom mocno skupia się na emocjach bohaterów i ich relacji romantycznej.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑷𝒓𝒆𝒅𝒂𝒕𝒐𝒓. 𝑫𝒂𝒓𝒌 𝑽𝒆𝒓𝒔𝒆" 𝒕𝒐𝒎 1
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @authorrunyx
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwopapieroweserca
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 18+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

❀ ,,𝑷𝒓𝒆𝒅𝒂𝒕𝒐𝒓" to powieść mafijna i dark romance z motywem enemies to lovers. Znajdziesz tu motyw intryg, tajemnic, morderstwa, mafii i śledztwa. Występują tu także motywy tj.: forced proximity, zakazany związek i protective & obsessive mmc. Jeśli je lubisz, to ta książka jest idealna dla Ciebie.

❀ Bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania. Tą książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Styl pisania autorki jest lekki i komfortowy, bardzo mi się spodobał.

❀ Akcja książki jest bardzo ciekawa i dzieje się dość szybko. Fabuła jest niesamowicie ciekawa i wciągająca. Historia zawiera wiele plot twistów, które w jednej chwili zmieniają całą fabułę. Jest pełna napięcia, bólu i tajemnic.

❀ Wszyscy bohaterowie są cudownie wykreowani, ale zbytnio ich nie polubiłam. Postacie poboczne także były bardzo intrygujące i ciekawe.

❀ Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Można powiedzieć, że przypadła mi do gustu. Niesamowicie wciągnęłam i wczułam się w ten cały świat mafii. Panują w nim zupełnie inne zasady, jest brutalny.

❀ Relacja między Tristanema Moraną była naprawdę przecudowna i wspaniała. Kocham napięcie między nimi, a chemia pomiędzy nimi jest bardzo wyczuwalna.

❀ Podsumowując, książka mi się podobała, ale moim zdaniem mogłaby być lepsza. Jednak muszę przyznać, że nawet przypadła mi do gustu. W końcu kocham dark romanse i motyw enemies to lovers 🤍 Polecam!

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑷𝒓𝒆𝒅𝒂𝒕𝒐𝒓. 𝑫𝒂𝒓𝒌 𝑽𝒆𝒓𝒔𝒆" 𝒕𝒐𝒎 1
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @authorrunyx
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwopapieroweserca
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 18+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

Morana to świetna programistka, która stworzyła niebezpieczną broń. Niestety pendrive z programem zostaje skradziony, a wszystkie poszlaki prowadzą do Tristana. Dziewczyna chce odzyskać swoją własność. Pierwsze spotkanie Tristana i Morany kończy się krwawo, jednak między nimi pojawiają się iskry.

Dark romanse mają swój niepowtarzalny klimat, który po prostu uwielbiam. Poprzednia książka autorki mnie oczarowała, dlatego nie mogłam przejść obok jej najnowszej premiery obojętnie. Jak tylko zaczęłam czytać zostałam pochłonięta przez bohaterów i akcję. Jedno jest pewne, nie doświadczycie tutaj nudy.

Morana to dziewczyna o silnym charakterze. Jest odważna i inteligentna. Nie miała jednak kolorowego życia, czuje się samotna. Mieszka z ojcem, który chce ją cały czas kontrolować. Tristan z kolei jest zimny i oschły. Na początku ciężko go było polubić, jednak im więcej się o nim dowiadujemy, tym bardziej serce pęka na pół. Jedno jest pewne, oboje przeszli ciężkie chwile, które odbiły się na ich dorosłym życiu.

Historia Morany i Tristana jest bardzo trudna i jednocześnie wybuchowa. Nie mniej jednak łapie za serce. Tristan mimo, że jest mrocznym bohaterem, to jego czyny w kierunku Morany roztapiały moje serce. Ich relacja rozwijała się błyskawicznie, ale nie przeszkadzało mi to tutaj, dodatkowo wisząca nad ich życiem tajemniczość dodawała dreszczyku emocji.

Autorka stworzyła naprawdę świetną historię, która od samego początku do końca trzyma w napięciu. Muszę jednak zaznaczyć, że jest to książka dla osób pełnoletnich, przepełniona brutalnością, intrygami, scenami zbliżeń. Porusza wiele trudnych tematów. Wielu osobom się spodoba, tego jestem pewna. Nie mogę się doczekać, aż w moje ręce trafi kontynuacja.

Dark romanse mają swój niepowtarzalny klimat, który po prostu uwielbiam....

„Na dźwięk dobiegającego zza pleców głosu oddech uwiązł jej w gardle. Głosu nawiedzającego ją w snach i na jawie, sączącego jej do ucha słodką truciznę, kropelka po kropelce. Głosu jak mocna whisky i grzech”.

Dostanie się do rezydencji wrogiego klanu, zabicie Tristana Caina i odzyskanie pendrive miało być łatwym zadaniem dla Morany. Pewna swoich umiejętności nie podejrzewa, że trafiła na przeciwnika, który jest nie do pokonania. Dług życia to tylko początek ich wspólnej gry, w której stawką jest nie tylko życie.

Jakie żniwa przyniesie nieoczekiwany sojusz? Czy zdołają odzyskać tajemniczy kod?

Mężczyzna pozbawiony uczuć, dla którego zabijanie jest równie łatwe, jak oddychanie ma swoje własne plany wobec Morany. Łączy ich przeszłość, której nikt się nie spodziewał. Po odkryciu tych faktów byłam w lekkim szoku. Takiego scenariusza nie obstawiałam.

„Zawsze łowcą, nigdy zwierzyną. Nie dało się na niego zapolować, nie dało się go ujarzmić ani zniszczyć. I właśnie ta jego niezwyciężona aura najmocniej na nią działała”.

Od jakiegoś czasu ciągnie mnie do mocnych, pokręconych i pikantnych książek. Obok tej również nie mogłam przejść obojętnie. I znów mnie nos nie mylił, gdyż zostałam zauroczona głównym bohaterem. Nie chciałam się z nim rozstawać.

„Ten facet był jak żywe, rozpędzone wahadło nastrojów. I właśnie to najbardziej ją w nim irytowało, bo nigdy nie wiedziała, która wersja Tristana Caine’a się jej trafi”.

W tej historii nie zabraknie Wam wrażeń erotycznych, jednakże nie są one w przesadnej ilości. Oprócz tego intrygi i manipulacje zaskoczą Was na każdym kroku. Sami nie będziecie wiedzieć, w co wierzyć i komu zaufać.

Lekki kryzys nadszedł pośrodku książki, gdy akcja zwolniła trochę i spadło moje zainteresowanie. Nie poddałam się jednak i czytałam dalej. Po dwóch czy trzech rozdziałach znów zaczęło się coś dziać i od razu zrobiło się ciekawiej.

Mimo lekkiego minusa świetnie się bawiłam podczas przygód z bohaterami. I czekam na więcej.

• Do kupienia