Meryl Streep o sobie

Okładka książki Meryl Streep o sobie Lawrence Grobel
Okładka książki Meryl Streep o sobie
Lawrence Grobel Wydawnictwo: Axis Mundi biografia, autobiografia, pamiętnik
Is Meryl Streep Marlon Brando in Drag?
Axis Mundi
2015-01-01
2015-01-01
Marta Szelichowska

Lubie bardzo aktorkę ale ksiąźka rozczarowująca. Płytka, mało faktów. Powtórzenia słowo w słowo sporych fragmentów tekstu. Trochę wyrwanych z kontekstu cytatów. Słabo

W lekki sposób napisana biografia, która jest uzupełniona ciekawymi zdjęciami.
Metryl Streep, którą uwielbiam jako aktorkę, polubiłam również jako osobę. Z książki można się dowiedzieć, że jej gra aktorska jest efektem nie tylko talentu, ale również zaangażowani i pracowitości. Najważniejsza jest dla niej rodzina i to ją stawia na pierwszym miejscu. Prezentowanie się na ściankach, to nie jej bajka. Prawa kobiet zawsze były dla niej ważne i w tym temacie wypowiada się podczas ważnych wystąpień.

W lekki sposób napisana biografia, która jest uzupełniona ciekawymi zdjęciami.

Nie ma żadnych smaczków lub przedstawionej szerszej perspektywy jak wyglądała jej droga. Nie podobało mi się, że książka od połowy się powiela, przez co masz wrażenie, że czytasz to samo.

Jeśli ktoś nie wie, że istnieje Wikipedia, będzie z tej książki zadowolony. Bo, poza wywiadem z aktorką, to kopiuj+wklej.
Książka jest ogólnie ładnie wydana i bogato ilustrowana, ALE... Nie wszystkie zdjęcia są dobrej jakości (widać piksele),a w tekście, którego w końcu aż tak wiele nie ma, są błędy (literówki i połknięte słowa, które ordynarnie niszczą kontekst).
W rozdziale pierwszym Grobel kreśli wizerunek artystki w sztampowy, nudny sposób: urodziła się, chodziła do szkoły, pierwsza miłość, małżeństwo, dzieci, grała tu, grała tam, dostała Oscara za to...
Rozdział drugi to déjà vu - dowiadujemy się, skąd autor zaczerpnął treść do rozdziału pierwszego. Te same frazesy, zdania, nieraz i całe akapity, które już raz w tej książce czytaliśmy, mamy przed sobą ponownie.
Rozdział trzeci to zbiór cytatów Meryl Streep. Część z nich została już użyta w rozdziale pierwszym i na okładce. Znów treści, które już znamy.
Czwarty rozdział to krótkie komentarze aktorki do siedmiu filmów, w których zagrała.
W rozdziale piątym autor wkleił filmografię Streep, wyszczególnił jej role teatralne i filmowe oraz... kwoty, jakie zarobiła za czternaście wybranych filmów (?!). Dalej mamy listę filmów, do których aktorka została nominowana i za które dostała nagrody: Oscary, Złote Globy, Bafta, Złote Palmy, Złote Niedźwiedzie i Emmy.
Duża czcionka, dużo zdjęć na całą stronę, dużo pustych przestrzeni nad i pod tekstem - książka do połknięcia na jedno posiedzenie.

W...

Niewiele tego, broszura jakaś. Nie polecam

Niewiele tego, broszura jakaś. Nie polecam

Myślałam że dowiem się czegoś ciekawszego, bardziej szczegółowego. Autor niezbyt się wysilił. Na plus cytaty Meryl, jej zdjęcia. Co do reszty - czułam się jakbym otworzyła Wikipedię albo pierwszy lepszy artykuł w Internecie i go przeczytała. Szkoda, bo Meryl bardzo lubię i myślałam że książka bardziej mi się spodoba.

Książka bardziej opisuje filmografię Meryl, zawiera też trochę faktów z życia prywatnego. Nie za wiele, bo Meryl ceni sobie prywatność ponad wszystko.
Tak czy inaczej warta przeczytania 😊

Uwielbiam Meryl Streep nie tylko za to, że świetnie gra w filmach, ale przede wszystkim za to, że jest sobą, jest matką i żoną, życiową kobietą dla której najważniejsze jest szczęście rodziny. Wyróżnia się od wielu aktorów bardzo pozytywną cechą, czyli poza wyżej wymienionymi - sława dla niej nie jest wniczym woda sodowa. Wówczas zamiast aktorki widzę najpierw człowieka....

Warto przeczytać, ale mało informacji. Taka broszurka na wieczór.

Warto przeczytać, ale mało informacji. Taka broszurka na wieczór.

Nawet nie szukałem zbyt dociekliwie tej....no nie wiem jak to nazwać, broszury(?) Wpadła w moje ręce przypadkowo, i pozostała w miejscu w którym wpadła. Niecałe 200 stron, z tego ok.20 to fotografie. A ponieważ właśnie skończyłem "Meryl Streep. Znowu Ona!" na taka błahostkę szkoda było mojego ( i Waszego!!!) czasu

Kocham Meryl i wielbię (wraz z Heleną Bonham Certer),więc książkę przeczytać musiałam. Szału nie ma to raczej zlepek jej wypowiedzi z różnych wywiadów. Jeśli ktoś nie śledzi wypowiedzi autorki to może przeczytać. Dostępna na legimi, zaledwie 89 stron z czego 20 zajmuje filmografia, zarobki, nagrody itp. Przeczytałam w kolejkach w sklepie i u lekarza 🤣
Fanom polecam książkę Meryl Streep. Znowu ona.

Fanom polecam książkę...

• Biografie