Uroczysko

2010-04-06
literatura polska

#977 - Uroczysko - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#127/52/2022

Książka ma 384 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała ona dnia 13.07.2015 roku. Jest to pierwszy tom cyklu Uroczysko.

Maja musi ułożyć swoje życie od nowa, po tym jak jej mąż ją zdradził i oszukał.

Autorka w ciekawy sposób zaprezentowała perypetie życiowe kobiety, oraz wybory jakich ona dokonała.

"A potem... Potem zacząć wszystko od nowa z jutrem jeszcze wolnym od błędów."

Czy kobieta znajdzie w soboie siłę, by walczyć o swoje szczęście ?

Jestem bardzo ciekawa dalszych części tej serii. Już jutro zapraszam na recenzję książki Sezon na cuda.

#977 - Uroczysko - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#127/52/2022

Maja musi ułożyć swoje życie od nowa, po tym jak jej mąż ją zdradził i oszukał.

Świetna powieść, pozytywnie mnie zaskoczyła. Dotyka wielu tematów, takich jak rozwód, zdrada, nastoletnia córka, rozpoczęcie wszystkiego od nowa, długi. Jedna z najlepszych powieści Magdaleny Kordel. Od razu zaczęłam drugą część.

Lekka i niezobowiązująca lektura. Idealny przerywnik w przygotowaniach świątecznych. Trochę przypomina "Nigdy w życiu". Sympatycznie spędzony czas.

Ciepła opowieść o miejscu, ludziach, którzy nie przejdą obojętnie obok nieszczęścia czy to zwierzęcia czy człowieka. Polecam na samotne popołudnia.

Urocza, sympatyczna, dobra na zrelaksowanie się. Można się uśmiechnąć i pomarzyć, żeby w rzeczywistości też tak przyjemnie się układało jak to udało się bohaterce. Z pewnością kibicowałam Majce od początku jej przygód.
Książka optymistyczna, a takich mi teraz lektur potrzeba- lekkich, łatwych i przyjemnych.

Klasycznie, on ją zdradził, na dodatek zostawił bez pieniędzy, ona wyjeżdża daleko i tam rozpoczyna nowe, znacznie ciekawsze i obfitujące w różne wydarzenia życie. Na dodatek wokół pełno jest nowych wspaniałych ludzi, którzy od razu chcą zostać jej przyjaciółmi. Bardzo przyjemnie się czyta, choć z góry wiadomo co się wydarzy.

Główna bohaterka „Uroczyska” Maja to kobieta, która staje przed poważnym życiowym zadaniem: jak poukładać swoje życie po tym jak została oszukana, zdradzona przez męża. Zastanawia się przy tym jak pokierować swoją zawodową karierą oraz nie zapomnieć przy tym, że jest matką dorastającej, zbuntowanej Marysi i zmiany jakie chce wprowadzić w swoim życiu będą również dotyczyć córki. Magdalena Kordel w zabawny, lekki sposób przedstawia na kartach swej książki perypetie (te wesołe ale również te smutne) Majki, jej rodziny i przyjaciół.
Chociaż momentami można odnieść wrażenie, że historia jest nieco cukierkowa, bez wątpienia jest pokrzepiająca, bo przecież po każdej burzy wychodzi słońce, a każda zdradzona kobieta (i nie tylko taka) powinna znaleźć w sobie siłę aby walczyć o siebie i swoje szczęście! :)

Ciekawa, ciepła opowieść o Majce, żywiołowej kobiecie, której wali się życie. Dużo humoru i dynamiczna fabuła pozwala zapamiętać książkę na dłużej

Muszę przyznać, że powieść mnie rozczarowała. Po przeczytaniu "Anioła do wynajęcia" zachwyciłam się autorką i chciałam poznać więcej jej książek, ale ta nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka nie wzbudziła we mnie sympatii, zabawnych momentów było może kilka, a narracja pierwszoosobowa nie jest tym, co lubię. Nudziłam się i czekałam końca. Nie wiem, czy sięgnę po kolejną część z tej serii, ale może dam szansę książkom, które autorka wydała kilka lat później.

Czytam, żeby mieć wsparcie. I ucieczkę od swoich spraw i od życia codziennego które wypełniają złe wiadomości. Książki Pani Kordel czytam, bo mnie "zaczarowała". Myślę że przeczytam wszystko co się da ☺ I mocno polecam. I wdzięczna jestem za każde napisane słowo. Czasem jednak czuje ze jest aż za pięknie 😅 To mnie czasami mocno sprowadza na Ziemię. Takie nierealne ilości szczęścia we wszystkim i ogromu wsparcia. W każdym razie i tak mocno polecam. Lecę po kolejną część 🤩