Rok na Majorce

Anna Klara Majewska Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Rok na Majorce (tom 1) literatura piękna
9788364142024
Wielka Litera
literatura polska
Rok na Majorce (tom 1)
literatura piękna
9788364142024
literatura polska

Jak już nie ma nic innego, to się da przeczytać. Spodziewałam się jakiejś fajnej, romantycznej opowiastki dla pań na czas urlopowy, a tu niestety zawód. Bohaterka- kobieta po rozwodzie, potem kolejnym nieudanym związku szuka swego miejsca na Majorce. Dlaczego tam? Ma kilka znajomych, przyjaciółek(?),sorry, ale w moim odczuciu to panie, które za wszelką cenę szukają...

Bez szału. Dopiero w mniej więcej połowie zaczęła mi się tak naprawdę podobać. Może druga część będzie przyjemniejsza

Mam mieszane uczucia. Książka niby zabawna, a jednak się nie ''uśmiałam''; niby ciekawa, a jednak nie do końca mnie ''pochłonęła''... No cóż, zaczynam kolejny tom. Może będzie lepiej? :)

Książka idealna dla osób które po nasyceniu się thillerami chcą po prostu odpocząć, lekko i przyjemnie... Napisane jest fajnym językiem, mi nie przypadły do gustu elementy PRL i ciagle narzekanie na wszystko, ale z drugiej strony to nie fantastyka, a powieść obyczajowa tak wiec wszystko się zgadza ;) fajna na wakacje :)

A tę majorkańską serię to Wam polecam :) Zabawna jest. Lekka jest. Ciekawa też jest. Polubicie Magdę - główną bohaterkę i pokochacie Majorkę. Uwierzycie, że wszystko można zacząć od nowa. Fajne jest też to, że czytelnik od razu utożsamia się z bohaterką, ma wrażenie, że jest na jej miejscu i to on przeżywa tę majorkańską przygodę.

Takie babskie czytadło, nic zaskakującego w tym nie ma. Akcja płynie dobrze znanym rytmem, miłosne rozczarowanie, wyjazd w piękne miejsce, trochę przeszkód przy remoncie i wielka miłość na deser.
Dość banalne i chwilami mocno toporne.

Nudna. Główna bohaterka płytka, akcja (szumnie nazwane) mocno przewidywalna. Trochę w stylu Bridget Jones. Miała być lekkim, letnim czytadełkiem, była ścieżką (lub nawet ścieżynką) przez mękę.

Co tu będę ściemniać przeczytałam tylko do połowy i postanowiłam zrezygnować. Nie tego się spodziewałam, bardziej nastawiłam się na opisy o Majorce, ale ta opowieść bardziej jest skupiona na samej bohaterce. To że ma hopla na punkcje butów markowych , drogich nie koniecznie wygodnych, wprowadza się do domu z karaluchami i jaszczurkami, to że na wyspie żyją emigracji z...

Tak szybko jak przeczytałam tę powieść, tak pewnie szybko o niej zapomnę. Bohaterowie słabo nakreśleni, fabuła banalna i przewidywalna, a do tego mała "zawartość Majorki w Majorce". Nie dało się polubić ani Magdy, ani tym bardziej jej Michasia.

"Rok na Majorce" to książka o niczym. Ani zabawna, ani pełna ciepłych klimatów. Niestety nie moja bajka, nie mój język. Najlepsza z tego wszystkiego jest okładka, treść to gniot. I tyle w temacie.

Dyskusje

• Literatura polska