Prawiek i inne czasy

Okładka książki Prawiek i inne czasy
Olga Tokarczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2007-01-01
2007-01-01
Prawiek realizm magiczny prowincja opowiadania
Inne

Smutna. Mądra. Prawdziwa. Piękna. Wielowarstwowa. Wielopłaszczyznowa. Takie słowa przychodzą do mnie po przeczytaniu tej książki. To nie jest lekka, rozrywkowa lektura na relaksacyjny wieczór. To powieść, która porusza i skłania do refleksji. Ukazane są tutaj losy niewielkiej społeczności na przestrzeni około 80 lat. To książka o życiu, o zwykłych ludziach i ich zmaganiach...

Piękny język, ciekawe postaci.

Wow! Naprawdę nie spodziewałam się, że aż tak się wciągnę. Aż było mi przykro, kiedy ją skończyłam...

Coś niesamowitego.

cudna saga rodziny.

Według mojej opini książka przeciętna. Nie wciągneła mnie. Dostałam ją na prezent i tylko dlatego przeczytałam. Nie mój styl pisarski i przez to męczyło mnie czytanie.

arcydzioło . Nic więcej, nic mniej

"Wiedzą, którą się tylko obrasta, niczego w człowieku nie zmienia albo zmienia go jedynie pozornie z zewnątrz, jedno ubranie zamienia się na inne. Ten zaś, kto się uczy poprzez branie w siebie, przechodzi nieustanne przemiany, ponieważ wciela w swoją istotę to, czego się uczy"
Uniwerystet Kłoski.
Olga Tokarczuk.

Nie umiem nic wiecej dodać.
Przepadłam. Bardzo mi się...

Przyjemnie prowadzona narracja, wciąga i angażuje w losy bohaterów oraz stopniowo buduje obraz tego nie do końca realnego świata, ale jak najbardziej znajomego.

Nie wiesz jaki był-jest-będzie otaczający nas świat?Uważam, że warto wzbogacić swoją wiedzę o wartości społeczne, duchowe , kulturowe, filozoficzne, przyrodnicze pokazane przez Olgę Tokarczuk. Na pewno udzielenie odpowiedzi na postawione wyżej pytanie będzie łatwiejsze po przeczytaniu wybitnej, bezpośredniej, a momentami brutalnej lektury.

10 979
    4 468