Sposoby Francuzek na urodę, szczupłą sylwetkę i zdrowie

Marie De FoucaultAnne Ghesquière Wydawnictwo: Muza poradniki
Ma beauté bio: astuces et secrets de beauté d'expertes!
Krystyna Szerzyńska-Maćkowiak
Muza
uroda zdrowie
Ma beauté bio: astuces et secrets de beauté d'expertes!
poradniki
Krystyna Szerzyńska-Maćkowiak
uroda zdrowie

Ja w tej książce nie znalazłam dla siebie nic. Do tego czuję się oszukana tytułem, bo Francuzek i Francji w środku nie ma wcale. Taki chwyt marketingowy, żeby się lepiej sprzedawało, bo Francja na topie. Nie polecam.

Może być...w formie ciekawostki.

Zawiera wiele sposobów na radzenie sobie z dolegliwościami, porad urodowych itd... jednak autorki proponują pewne produkty, których w Polsce nie dostaniemy, a nawet jeśli jakimś cudem, to za kosmiczną cenę.

Nie wiem czy polecam, czy nie... moja słaba ocena, być może spowodowana jest tym, że równocześnie czytałam 2 książki o podobnej...

Trochę zawiodłam się tą pozycją. Jest mała, napisana lekko i przyjemnie, z dużą liczbą kolorowych obrazków. Bardziej przypomina mi poradnik-przyjaciółkę natolatki niż fachowe kompendium o stylowych Francuzkach i ich sekretach.

Same porady faktycznie praktyczne, ale już nie zawsze proste i tanie (np. składniki niektórych przepisów). W dodatku wiele im podobnych można...

Nie jest to pozycja specjalnie wart uwagi. Raczej przyda się tym czytelniczkom, które stawiają przede wszystkim na kosmetykę naturalną i aromaterapię. Sposobów na modę i francuski Bon Chic w tej pozycji nie znajdziecie.

Książka zachwyciła mnie pod względem wizualnym - niewielkich rozmiarów czytelnicze cacuszko - matowe strony, super czcionka, wyróżniki tekstu (tytuły, podtytułu, tabelki, komentarze w chmurkach), ułatwiające lekturę i cudne obrazki, jakby narysowane od niechcenia - wygląda to troszkę jak brulion z czyimiś zapiskami, a ja bardzo lubię książki wydane w takiej formie.

I to by...

• Francja