Dama. Opowieść biograficzna o Marii Kaczyńskiej

Maria Dłużewska Wydawnictwo: Trzecia Strona biografia, autobiografia, pamiętnik
Trzecia Strona
Maria Kaczyńska Maria Dłużewska Smoleńsk prezydentowa dama biografia wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik

Okładka książki Mgła Maria Dłużewska, Joanna Lichocka
6,9
Mgła Maria Dłużewska, Jo...

Pani Maria Kaczyńska była Pierwszą Damą w latach 2005-2010. Jej misję przerwała katastrofa smoleńska. Swoją funkcję sprawowała z wielką dostojnością i klasą. Pracowała w ciszy, pomagała wielu osobom, ale bez blasku fleszy i wywiadów w kolorowych pismach.

Małżonka prezydenta RP była skromna, cicha i pokorna. Ale jednocześnie inteligentna, pogodna, uśmiechnięta, bez nadęcia...

Na półkach: , , , ,

Portret wyrysowany ze wspomnień

Marię Kaczyńską jako kobietę, matkę, żonę darzę wielkim szacunkiem i uznaniem. To właśnie sprawiło, że sięgnęłam po jej biografię autorstwa Marii Dłużniewskiej. Książka przedstawia portret Pierwszej Damy od chwili urodzenia, od kołyski po ostatni lot do Smoleńska. Na samym początku publikacji jej autorka poświęca też kilka stron przodkom...

Bardzo mi się spodobała biografia Musi. Piękna i wzruszająca historia wyjątkowej kobiety. Damy, która w pełni zasługiwała na to miano z racji swojego zachowania i wychowania. Koniec książki bardzo mnie wzruszył.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa książką, przedstawiająca Parę Prezydencką, jako ludzi dla których liczyli się inni ludzie, zwierzęta i Polska. W książce znajdują się rozmowy z ludźmi, którzy znali Państwa Kaczyńskich, z ich przyjaciółmi, rodziną. Według mnie w książce mankamentem są niektóre komentarze autorki, niektóre jej pytania są płytkie, a stwierdzenia irytujące. Natomiast wypowiedzi...

• Przeczytane 2015
  • 2020