Permakultura Seppa Holzera

Sepp Josef Holzer Wydawnictwo: Purana poradniki
Sepp Holzers permakultur followed
Emilia Skowrońska
Purana
permakultura naturalne ogrodnictwo rolnictwo sadownictwo ekologia zrównoważony rozwój natura agrotechnika kształtowanie krajobrazu
Sepp Holzers permakultur followed
poradniki
Emilia Skowrońska

Urzędnicy Unii Europejskiej znają się na wszystkim, stąd też starają się narzucić rewolucję w rolnictwie. Sepp Holzer daje przykład jak pokonać smoka unijnego. Nazywam go największym kontrrewolucjonistą dzisiejszych czasów. Rewelacyjne są opisy jego bojów z unijnymi urzędnikami i umiłowanie wolności działania, co uwidoczniło się w niepobieraniu żadnych dotacji unijnych do...

Niezwykle inspirujący poradnik, dzięki któremu nie tyle wraca się do natury, ale zaczyna zauważać się jej naturalne cykle i wykorzystywać w zdrowej uprawie ogrodu. Zacząłem stosować porady Seppa w ostatnim sezonie wegetacyjnym i nie mogę nadziwić się efektom. Książka uczy niezwykłej miłości do świata roślin i zwierząt, zrozumienia dla naturalnych procesów kształtujących...

Niezwykle odkrywcza wiedza chociaż z kategorii wynalezienia na nowo koła. Cywilizacja rzeczywiście zatacza koło, żeby powrócić do prostej, wręcz prymitywnej (w dobrym znaczeniu) i naturalnej uprawy roli i hodowli zwierząt. Przyroda przez kilka miliardów lat ćwiczyła się w samouprawie, a człowiek postanowił w ciągu zaledwie 2 tysiącleci ją jednak poprawić. Książka bardzo...

Przy takim uprawianiu Ziemi, człowiek więcej się narobi przy obserwowaniu jak za niego pracuje przyroda ;)

Wielki szacunek dla autora za wiedzę i odwagę realizowania takiego podejścia do uprawy i rolnictwa. Zdecydowanie wrócę jeszcze do tej lektury nie dość że wyjaśnia dlaczego rolnictwo ma tak duże problemy obecnie to jeszcze uczy współpracy międzygatunkowej. Oby więcej takich ludzi!

• Permakultura
  • Natura