Sweet Hope

Okładka książki Sweet Hope Tillie Cole
Okładka książki Sweet Hope
Tillie Cole Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Słodki dom (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Słodki dom (tom 3)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-03-28
2015-03-28

Jest to całkiem dobra książka, która przypomina, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje; że bywają przyczyny, powody, decyzje i konsekwencje, które chronią i niszczą jednocześnie. To książka o wrażliwości, przyjaźni i miłości. O tym jak łatwo oceniamy i mało zauważamy.

Bardzo przyjemny dla oka cykl. Ta część była pełna wzruszeń i miłości.
Czyta się szybko i sprawnie.
Tillie ❤

Bardzo przyjemny dla oka cykl. Ta część była pełna wzruszeń i miłości.
Czyta się szybko i sprawnie.
Tillie ❤

W tej serii nie ma kiepskich książek, wszystkie czyta się z przyjemnością i zapartym tchem. Z tą było podobnie. Powieść budzi emocje, są trudne tematy, są opisy, które wyciskają łzy z oczu. Axel przewijał się już w poprzednich częściach, tam poznajemy go jako niebezpiecznego i nieustraszonego członka gangu, który nie cofnął się przed niczym. W "Słodkiej nadziei" poznajemy go z zupełnie innej strony, jego przemianę po pobycie w więzieniu i chęci bycia lepszym człowiekiem. Ally również poznaliśmy w poprzednich częściach, była zupełnym przeciwieństwem Axela - miła, dobra i oddana przyjaciołom. Jak widać przeciwieństwa się przyciągają. Historię tej dwójki czyta się szybko i czuje mocno. Książka daje nadzieję, że nawet najbardziej zbuntowany i niebezpieczny człowiek może zmienić się na lepsze dzięki prawdziwej miłości.

Mroczny Axe i piękna Ally. Włoch i pół Hiszpanka to musiało skończyć się wybuchowo. Dać komuś nadzieję w lepsze jutro, pomóc uwierzyć w siebie i sprawić aby najbliżsi uwierzyli w Ciebie. Oj wiele emocji kryje ta książka, polecam serdecznie

Bardzo wzruszająca i wciągająca historia. I mimo, że nie lubię facetów z długimi włosami to bardzo polubiłam głównych bohaterów, serce pękało ile musieli przejść bólu i smutku. Polecam!

Jedna z moich ulubionych. Miłość, poczucie winy, złość, odkupienie. Karuzela emocji. Axel to z pewnością mój ulubiony brat Carillo.

"Słodka nadzieja" to piękna historia miłosna dwóch niezwykłych bohaterów serii "Słodki dom". W poprzednich częściach mieliśmy okazję poznać Molly i Romeo, Lexi i Austina, a teraz przyszedł czas na Ally i czarną owcę, czyli Axela. Uważam, że jest to najlepsza z części, która poruszyła mnie w każdym calu. Niezwykła historia namiętnej miłości między Elpidiem i Aliany oraz próba odkupienia za błędy popełnione w młodości. Axel w poprzednich częściach był antybohaterem, którego mieliśmy znienawidzi, jednak już wtedy było w nim widać przejawy braterskiej miłości, której nie umiał okazać właściwie. W tej części możemy odkryć tajemnice i prawdziwe uczucia mężczyzny, które wyraża za pomocą rzeźb, a jego wybawieniem okazuje się Ally Lucia, kuratorka sztuk, którą mieliśmy okazję poznać i pokochać w pozostałych częściach. Ally jest pełna energii, piękna i dobra. Wszystkie te cechy powodują, że udaje jej się przebrnąć przez mur, który zbudował sobie Axel. Jednak nawet w tak namiętnej, pełnej pożądania miłości są problemy, które nie zawsze da się przejść.
Zdecydowanie polecam tą część. Porwała mnie od pierwszych stron i zdecydowanie Axel i Ally to moi ulubieni bohaterowie, a za nimi plasuje się Austin i Lexi, któych historia była również poruszająca.

„Nadzieja. Ten rodzaj bycia z Aliyaną… gdy jej pełna akceptacji dusza widziała mnie takim, jakim byłem teraz, a nie moją przeszłość, i pokładała we mnie zupełnie nieuzasadnioną ślepą wiarę… dawała mi nadzieję.”

Z pewnością się powtórzę, ale muszę to napisać. Tillie Cole jest jedną z moich ulubionych autorek. Każda jej historia rozrywa mnie emocjonalnie, łamie mi serce i wylewam przy niej mnóstwo łez. Jest jedną z nie wielu autorek, które tworząc serię, każda kolejna część jest znacznie lepsza od poprzedniej. Co nie zdarza się zbyt często. Po znakomitym „Słodkim upadku” nie spodziewałam się, że ta książka może być jeszcze lepsza. Ale jak się okazało, Tillie kolejny raz mnie zaskoczyła.
Autorka stworzyła historię o udręczonej duszy, która szukała przebaczenia i rozgrzeszenia za popełnione w przeszłości grzechy. Ta historia jest inna, wyjątkowa, wyróżniająca się wśród romansów. Pomimo spokojnego tempa i braku dynamicznych zwrotów akcji, książka nie była nużąca. Od pierwszych stron dałam się wciągnąć w świat Axela i Ally, świat który był przesiąknięty bólem, cierpieniem i wyrzutami sumienia. Aliyana Lucia to kuratorka muzealna, zakochana w rzeźbach tajemniczego Elpidio. Inteligenta, ambitna, o złotym sercu młoda kobieta, która pragnie zaznać takiej uderzającej miłości jak jej przyjaciele. Axel Carillo to owiany złą sławą były członek gangu, który po wyjściu z więzienia chce naprawić swoje błędy. Mężczyzna, który zrobił wszystko dla swojej rodziny, poświęcił własne szczęście, a został potępiony. Ally jako jedyna widziała w nim dobro i była jego nadzieją - światłem wyciągającym go z mroku.

„Słodka nadzieja” to bolesna, wzruszająca, a zarazem piękna powieść. Historia opowiadająca o tym, że czasami mimo starań i zmian błędy naszej przeszłości będą się za nami ciągnąć w nieskończoność. O tym jak trudno jest znaleźć wybaczenie, jeśli samemu nie wybaczyło się sobie. Życie układa różne scenariusze, czasami chcąc zrobić coś dobrego, wybieramy złą ścieżkę. Wyjątkowo prawdziwa książka o miłości, przyjaźni i rodzinie. Jest to moja ulubiona część, Axel skradł moje serce. Chyba jednak ciągnie mnie do tych niegrzecznych bohaterów. Polecam z całego serca całą serię!

Carillo Alex siał postrach w Alabamie należąc do grupy przestępców, trafił do więzienia i przepadł nie mając z nikim kontaktu teraz wraca tylko nie wie czy ma po co.. kocha braci, tęskni za matką choć jego charakter uchodził za czarny jest Włochem a wiadomo.. Włosi cenią sobie najbardziej więzy rodzinne.. Ally to dziewczyna z naszej paczki, kuzynka słynnego Rome Prince'a bardzo urokliwa jednak samotna, pokochała pracę kuratorki muzealnej i właśnie dostała pracę w Seattle u boku swoich przyjaciół. Jej wybór padł na wystawę nowoczesnego rzeźbiarza i kiedy przypadkowo go poznaje on skrada jej dusze i serce.. rzeźbiarz ... co ma ta dwójka wspólnego.. oboje samotni, oboje oddani sztuce.. ich losy się nieoczekiwanie splotą. Historia piękna o wewnętrznych przeżyciach , o tym jak ludzie nie potrafią mówić, o tym jak ważne jest przebaczenie SOBIE i innym o próbę zrozumienia. o tym że każdy ma swoje światełko które wskaże nam właściwą drogę...

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek autorki. W tej publikacji odkryłam wiele niespodziewanych rzeczy... Polubiłam znienawidzonego wcześniej bohatera i zrozumiałam jego cierpienie... Autorka potrafi niewiarygodnie subtelnie opisywać miłość, która leczy rany i napawa nadzieją. Ally to jedna z fajniejszych bohaterek w tej serii, silna i zdecydowana... a Axel.... cóż to chodzący "diabeł" <hih>
Obowiązkowa lektura dla czytelnika, który lubi odkrywać w popiołach przeszłości sens życia... a to wszystko w otoczce rodzącego się uczucia pomiędzy bohaterami;)

• Przeczytane 2020

Tillie Cole Słodka nadzieja Zobacz więcej