Uciekinier

Robert P. Lipski
powieść gra ofiara strach

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Talizman Stephen King, Peter...

Bardzo dobra książka, momentami wciągająca. Niestety zakończenie mnie zawiodło.

Bardzo dobra książka, momentami wciągająca. Niestety zakończenie mnie zawiodło.

Świetna, wciągająca od pierwszych stron książka.
Rozdziały są bardzo krótkie, przez co nie można się oderwać od czytania. Historia bardzo interesująca i przedstawiona w ciekawy sposób. Polecam

Świetna, wciągająca od pierwszych stron książka.

Rok 2025, wszelkiej maści teleturnieje to najlepsza rozrywka dla mas. Ben czyli główny bohater powieści postanawia wziąć udział w jednym z teleturniejów aby zarobić na leczenie córki. Dostaje się do "Uciekiniera", w którym aby wygrać główną nagrodę należy przeżyć miesiąc, choć jest łatwo gdyż głównego bohatera chcą zabić łowcy i wiele innych ludzi na całej kuli ziemskiej, którzy za wskazanie lokalizacji uciekiniera dostają odpowiedni zastrzyk finansowy.
Książka do połowy jest świetna, S. King umiejętnie rozkręca fabułę, później niestety jest trochę gorzej, za szybko wszystko zmierza ku końcowi, i choć zakończenie jest zaskakujące, uważam że tak skonstruowany pomysł na fabułę można było bardziej rozwinąć i napisać książkę dwa razy dłuższą.
Mimo wszystko jest to stary dobry King, choć piszący tę powieść pod pseudonimem.
7/10

Uciekiniera poznałem oglądając film z Arnoldem Schwarzeneggerem i mimo , że film i książka całkowicie się różnią to film podobał mi się bardziej. Książka na początku mnie wciągnęła , ale w momencie , gdy bohater rozpoczyna grę i jest ścigany poziom opada. Mimo , że powinno być wtedy lepiej. Dopiero pod koniec dzieję się trochę więcej , ale też nie ma fajerwerków. Bohater po prostu przemieszcza się z jednego punktu do drugiego. Jednak mimo wszystko byłem gotowy dać książce 5 lub 6 , ale zakończenie wszystko pogrążyło. A konkretnie bohater robi wszystko dla żony i chorej córki tylko po to by na koniec dowiedzieć się , że obie zginęły w wyniki napadu i załamany mężczyzna zabija się rozbijając się samolotem prosto w budynek gier zabijając przy okazji wiele osób związanych z tymi grami. Wielokrotnie czytałem , że King nie potrafi pisać zakończeń , ale dopiero po przeczytaniu tej książki zgadzam się z tym. Tutaj zakończenie jest naprawdę słabe

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka. Bardzo szybko się czyta przez krótkie rozdziały i odpowiednio wkręcające ich zakończenia. Polecam.

Na półkach: , , , , ,

Naprawdę fajna książka, szybko się czyta i nie sposób się oderwać.

Naprawdę fajna książka, szybko się czyta i nie sposób się oderwać.

Przeczytałam migiem. Ta wizja świata nie taka znowu odległa. Wydawało by się że bardzo prawdopodobna w niedalekich latach... Dla mnie bomba. Po lekturze ciągle gdzieś w myślach krąży postać Bena.

Ciekawie napisana przygoda sci-fiction, całkiem inna niż film zrealizowany na jej podstawie. Szybko się czyta

Dobra powieść osadzona w dystopijnym świecie, mądrze poprowadzona, bardzo dobre zakończenie. Polecam jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z Kingiem.

Książka opisująca wizję przyszłości amerykańskiego społeczeństwa, któremu daleko jest do ideału i człowieka walczącego o byt dla rodziny w warunkach, gdzie z góry skazany jest na porażkę. Ciekawa wizja i dobra książka. Polecam.