Okładka książki Plany na przyszłość Marius Serra
Pascal
2015-03-18
2015-03-18
Katalonia powieść

Dosyć długo mi się ją czytało, ze względu na specyficzny język jakim jest napisana,ale było warto. Może nie jest to książka do której będę często wracała, aczkolwiek zżyłam się z bohaterami i pod koniec ciężko było mi się od niej oderwać.

Bardzo ciężko się czyta , jest chaotyczna, lecz napelniona dobrymi wartościami. Niepełnosprawność to nie jest choroba!!!!! lecz brak pełnego umysłowego ,fizycznego , psychicznego ,emocjalnego oraz duchowego dobrostanu. Człowiek może osiągnąć wszystko , przygody czekają za rogiem , nie szukajmy wymówek , Książka ukazuje ze osiągnąć można wszystko, trzeba tylko naprawdę chcieć i dążyć do tego.

Plany na przyszłość
Książka jest bardzo ciekawa. Pokazuje nam jak dużo można poświęcić dla bliskiej osoby. Za pomocą tego dzieła można uświadomić sobie, że życie z człowiekiem niepełnosprawnym nie jest łatwe ale jednocześnie może być niezwykłe i pełne przygód.

Plany na przyszłość

Polecam tę książkę. Jest to książka bardzo trudna dla mnie nie tyle pod względem tematyki co zagmatwanych losów bohaterów, ale nie zmienia to faktu, że książka jest świetna, bardzo dobrze się ją czyta.
Kolejna książka(oparta na faktach),która opowiada historie niepełnosprawnego chłopca i jego rodziny. Kolejna pozycja, która pokazuje zepchnięcie człowieka niepełnosprawnego praktycznie do rzędu roślin do niczego się nienadających. Jednak chłopiec mimo złych prognoz lekarzy staje się kimś wybitnym i dzięki uporowi swojej matki, a później także swoim zna go cały świat. Niepełnosprawność nie jest kategorią po przez, którą możemy oceniać czy ktoś jest mądrym czy głupim człowiekiem, co niestety często działo się kiedyś i nie rzadko dzieje się i dziś.
Książka ukazuje jeszcze jeden problem, który uwidacznia się częściej lub rzadziej w dzisiejszych czasach mianowicie uciekanie mężczyzn od problemów rodzinnych. Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że ojciec dzieci odszedł od rodziny nie tyle z powodów finansowych czy innych co z powodu lęku przed codziennym życiem i odpowiedzialnością za rodzinę w dodatku z niepełnosprawnym dzieckiem, a do tego jeszcze z powodu wstydu jaki odczuwał z powodu takich czy innych czynów jakie popełnił w swoim życiu, a do których bał się przyznać rodzinie.

Książka wymaga skupienia i wyciszenia przy czytaniu. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Autor pięknie oddał w niej emocje jakie towarzyszyły głównym bohaterom w czasie ich dzieciństwa, dorastania jak i dorosłego życia. Miłość, choroba, rodzinne tajemnice, polityczne zawirowania i śmierć odcisnęły głębokie ślady na każdej z tych niezwykłych postaci jaką mamy przyjemność poznać w tej książce. Polecam.

2041

Książka napisana pięknym językiem, wartościowa, ale trudna w odbiorze. Wymaga skupienia i zamyślenia. Na pewno nie nadaje się do czytania w pociągu czy w innym "zamieszaniu".

Piękna i ciekawa książka, z tym że dosyć trudna w odbiorze.
Jest to autentyczna opowieść o słynnym, katalońskim niepełnosprawnym ruchowo matematyku, który w przeciągu kilku lat zdał maturę, zdobył tytuł magistra i doktorat z nauk ścisłych. Nie zrobiłby tego bez całkowitego wsparcia i pomocy swojego rodzeństwa/kuzynostwa, którzy podporządkowali Ferriemu swoje życie.
Na kartach tej książki spotykamy także rodzinę Salvadora Dali i wzmianki o słynnych obrazach tego artysty.
Polecam.

Piękna i ciekawa książka, z tym że dosyć trudna w odbiorze.
Na...

• 2015
  • Poszukuję
  • Biblioteczka domowa III
  • Brak Legimi A
  • Literatura Piękna
  • Status: posiadam

Dodaj cytat z książki Plany na przyszłość