My

2015-02-04
2015-01-01
Jan Kraśko

Podróż życia

Niestety niczym nie ten tytuł nie porwał... Nudna, przegadana i bardzo nijaka książka. Po tym autorze spodziewałam się znacznie więcej. Doczytałam siłą rozpędu, bo nie lubię porzucać książek niedoczytanych, ale to jest bardzo słaba pozycja.

MY. To życie. To miłość. To rozstanie. To szczęście. To dramat. To nuda. To koniec. Raz na wozie, raz pod wozem. I też czytałam książkę, raz emocje, raz nuda. Ale to jak w życiu.
"SAMOTNOŚĆ jest słowem niepokojącym i nie wolno go lekceważyć. Wypowiadając je, LUDZIE czują się nieswojo, bo kojarzy im się z rzeczownikami o znacznie surowszym zabarwieniu, takimi jak "SMUTEK" czy "ALIENACJA".
"... ODLOTOWOŚĆ i DOBROĆ rzadko idą w parze,..."

Nudna. Brakuje mi tutaj tego obiecywanego humoru i polotu.

Nudna. Brakuje mi tutaj tego obiecywanego humoru i polotu.

Męcząca

Męcząca

Przyznaję się, że po przeczytaniu dobrych 200 stron "poskakałam" po reszcie książki.
Podróż po europejskich miastach, przygody, które spotykały członków rodziny Douglas'a nudziły mnie na maksa.
Początek opowieści wciągał, było dużo zabawnych anegdot
Potem juz tylko gorzej...

Początek opowieści wciągał, było dużo zabawnych anegdot
Potem juz tylko gorzej...

Fantastyczna. Wybornie czytało się historię pewnej miłości, która zwyczajnie się skończyła, choć pomogła w tym pewnie proza życia.

Książka ogólnie dobrze napisana ale miejscami mega nudna. Przepalenie się również czasu teraźniejszego z przeszłością nie jest czymś nowym w książkach które czytam ale tu miejscami zrobione jest to dosyć dziwnie i myląco.

Raczej nudnawa... Inne książki tego autora mi się podobały, ale tu czegoś mi zabrakło.

Natknęłam się na tę książkę przypadkiem. I chociaż po romansidła rzadko sięgam, jakiś magnetyzm bijący od tej powieści sprawił, że pochłonęłam ją w niecałą dobę. Ktoś ładnie napisał, że to "przewodnik po sztuce, Europie i małżeństwie". Być może to bogactwo tła całej historii, zgrabnie wkomponowanej w fabułę, a może sprytna narracja i szczypta humory, jaką został obdarowany główny bohater, sprawiły, że czytało się ją naprawdę z przyjemnością. Polecam dla odprężenia lub... przed klasówką z historii sztuki :))

• 2015
  • 2015