Dwaj bracia

Two Brothers
literatura piękna
Elżbieta Kaźmierczak-Maciejewska
naziści wojna romans powieść Elżbieta Maciejewska

Takie książki ciężko się czyta ze względu na emocje. Wiedząc co się stanie nieraz miałam ochotę krzyknąć bohaterom żeby zostawili Niemcy i gdzieś uciekli póki jeszcze mogą. A bohaterowie mieli nadzieję, że sytuacja się wyprostuje, że ludzie pójdą po rozum do głowy. Na historii tej rodziny było widać jak szybko zmienna była sytuacja, jak niby rozsądni ludzie zatracali się a...

Moi drodzy jeśli lubicie dramatyczne historie rodzinne, ta książka jest dla Was.
W Berlinie rodzą się dwaj chłopcy, przeżywamy z nimi ten cud narodzin, dzieciństwo, młodość, pierwszą miłość.
I wszystko to tak naprawdę nic nadzwyczajnego oprócz czasów w jakich przyszło im żyć, bo to lata 20, kiedy to rodzi się najgorsza historia naszego współczesnego świata.

Piękna i wzruszająca książka o tematyce wojennej. Opisana historia jest pełna cierpienia ale i radości. Każdy powinien ją przeczytać 🙂

Naprawdę doskonała, niebanalna książka spięta interesującą klamrą. Nigdy o niej wcześniej nie słyszałam, ale widząc na bibliotecznej półce już wiedziałam, że będzie dobra. Oparta na prawdziwych losach historia niemieckich Żydów sprzed i z czasów II wojny światowej kreśli prawdziwy obraz tamtejszych stosunków rasowych, postępujący proces nazyfikacji i degrengoladę, jaką...

Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Uważam, że ta książka powinna być lekturą obowiązkową w szkole średniej.

Dla mnie książka wspaniała, choć trudna. Bardzo trudna.
Uważam, że najbardziej wartościowe książki, to te, które pozostają w naszej głowie jeszcze długo po zamknięciu ostatniej strony. Dwaj bracia zdecydowanie do niej należą. Spojrzenie na historię z innej perspektywy poszerza nasze horyzonty. Polecam.

Sympatyczne czytadło. Troszkę infantylny język ale za to fascynująca historia w tle (rodzący się faszyzm i nacjonalizm).

Na półkach: , , , ,

Wstrząsająca i poruszająca powieść o losach dwóch niemieckich braci wychowanych przez niemieckich Żydów na tle rodzącego się nazizmu w Niemczech przed wybuchem II wojny światowej.
Śledząc losy braci widzimy jak z każdym dniem narasta nienawiść do Żydów,jak stopniowo usuwa się ich ze społeczeństwa,zabierając im wszystkie uprawnienia, przywileje ,a na koniec dobra i...

Bardzo wzruszająca powieść i zachęcam do przeczytania.

Bardzo ciekawa książka o trudnych czasach. Książka trzyma w napięciu i nie można się od niej oderwać. Polecam

Dyskusje

• 2015