Mamma mia. Włochy dla dociekliwych

Okładka książki Mamma mia. Włochy dla dociekliwych Anna Ładecka, Monika Utnik
Okładka książki Mamma mia. Włochy dla dociekliwych
Anna ŁadeckaMonika Utnik Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Świat dla Dociekliwych literatura dziecięca
literatura dziecięca
Świat dla Dociekliwych
Dwie Siostry
2015-03-30
2015-03-30
Anna Ładecka Włochy

Okładka książki Atlas Świata. Australia Maria Deskur, Anna Ładecka, Kinga Preibisz-Wala
Atlas Świata. ... Maria Deskur, Anna ...
Okładka książki Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli Anna Ładecka, Elżbieta Zubrzycka
Słup soli. Jak... Anna Ładecka, Elżbi...

Lekka, przyjemna i pełna ciekawostek na temat Włoch/Italii.
Bardzo mi się podobała i polecam, zarówno młodszym jak i tym starszym, każdy znajdzie moim zdaniem tutaj coś ciekawego.

Lekka, przyjemna i pełna ciekawostek na temat Włoch/Italii.

Super, miła książka, bardzo szybko się czyta i ma wiele ciekawostek mniej lub bardziej znanych o Włoszech. Według mnie warto przeczytać jak ktoś przynajmniej minimalnie interesuje się Włochami lub lubi tam jeździć.

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprezentowało bardzo ciekawą serię książek dla młodych czytelników. I to takich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o świecie. Nazywa się „Świat dla dociekliwych”. Tym razem poczytałam o Włoszech. I niby wszystko wiem, bo to przecież państwo europejskie, odwiedzane przeze mnie wielokrotnie, a i tak autorce udało się mnie zaskoczyć. I nauczyć. A co dopiero mojego młodego słuchacza. Czyta się z wielką przyjemnością, rozdziały są niedługie, a informacje podane w przystępny sposób. Ilustracje nie do końca przypadły mi do gustu, lecz muszę przyznać, że świetnie uzupełniają tekst. Zwłaszcza w rozdziale o vespie, ape i topolino. Zastanawiacie się co mam na myśli? Nie wiecie? To czym prędzej zajrzyjcie do lektury. Naprawdę warto!

Fantastyczna książka

Fantastyczna książka

Dziś przychodzę do Was z kolejnym tomem kultowej serii "Świat dla Dociekliwych", która skradła moje serce i sprawia, że moje #staycation nabierają barw. Funduje mi także momentami podróż sentymentalną do miejsc, które już odwiedziłam.

A Włochy to azymut naszej podróży poślubnej z Daddym. Florencja, Piza, Siena, Volterra. Ach, na samą myśl serce rośnie 😍 Ale do rzeczy!

"Mamma mia. Włochy dla dociekliwych" to barwny i błyskotliwy przewodnik, który zaprzyjaźni nas z włoską kulturą. Na początku zaoferuje Wam ilustrowaną mapę tego słynnego buta z zaznaczonymi najważniejszymi i najsłynniejszymi miejscami, chętnie odwiedzanymi przez turystów. Każdy punkt na mapie odnosi się do krótkiej notki z dwoma zdaniami na jego temat.

Następna część to już literacka uczta dla zapalonych podróżników, okazjonalnych turystów i tych co zwiedzają Włochy z pozycji kanapy. Dowiecie się z niej:
👉 wszystkiego o włoskiej sjeście i jaki jest jej cel,
👉jak wygląda włoskie ucztowanie (a wierzcie mi, że co jak co, ale jedzenie Włosi potrafią wspaniale celebrować!),
👉jak powstała Nutella 😍,
👉jak królowa Bona przywiozła do Polski włoszczyznę,
👉jakie są rodzaje makaronów, czyli prawdziwej włoskiej miłości oraz który do jakiego dania pasuje.

Na końcu znajdziecie także włoski słowniczek zawierający podstawowe słowa i wyrażenia a także kącik kulinarny z kilkoma typowo włoskimi specjałami.

Te książkę, jak i całą serię, czyta się jednym tchem. Jak zwykle jestem pod wrażeniem jak wspaniale oddaje włoski klimat i jak potrafi przenieść mentalnie do opisywanych miejsc. Uroku dodają jej barwne ilustracje, a krótkie i rzeczowe rozdziały sprawiają, że naprawdę dobrze się ją czyta.

Polecam Wam ten przewodnik (i całą serię - będę to powtarzać do znudzenia) z całego serca ❤️

Pasta, pizza, calzone, espresso, Pompeje, mafia - to chyba jedne z najpopularniejszych skojarzeń skojarzeń tym krajem. Mam na myśli Włochy, choć sama nazwa jest nieco dziwna. Wszędzie mówi się Italia, a jedynie u nas "Włochy". Historia tego jest ciekawa.

Wydawnictwo Dwie Siostry uwielbia opowiadać czytelnikom o przeróżnych krajach świata. W skład serii 'Kraje dla dociekliwych' wchodzi również książka o Włoszech pt. "Mamma Mia. Włochy dla dociekliwych".

Myślę, że każdy z nas ma choć jedno skojarzenie z tym krajem, ale czy wiemy skąd? Czy znamy jego historię? Autorka, pani Monika Utnik-Strugała, zadbała byśmy ją poznali. Prowadzi nas ścieżkami od starożytnego Rzymu do współczesności. Podpowie co warto zobaczyć, co warto zjeść. I przede wszystkim, że nie warto się spieszyć.

Bardzo lubię tą serię. Poznawanie krajów w taki sposób to sama przyjemność i namiastka przyszłych podróży. Młodzi czytelnicy na pewno również będą zachwyceni, a zdobytą tu wiedzę będą mogli wykorzystać również w innych dziedzinach.

Piękna podróż przez słoneczną Italię, barwnie zilustrowana dla dzieci.
Jeśli szukacie przewodnika dla dzieci, to ten będzie idealny!

Piękna podróż przez słoneczną Italię, barwnie zilustrowana dla dzieci.
Jeśli szukacie przewodnika dla dzieci, to ten będzie idealny!

To druga pozycja z serii pochłonęłam jednym tchem. Włochy to moje marzenie. Dobrze się czyta, dużo ciekawostek kulturowych. Ładnie wydana, napewno rozbudza chęć poznania tego zakątka świata:). Polecam

"Mamma mia..." to książka dla dzieci i młodzieży, pierwszy tom serii "Świat dla dociekliwych", która ma za zadanie prezentacje kultury różnych krajów poprzez opowiadanie o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie. A także o tych mniej znanych, które warto poznać.
Pomimo że dawno wyrosłam z wieku dziecięcego książkę przeczytałam i obejrzałam zawiera wiele rysunków z wielkim zaciekawieniem i sporo nowego się dowiedziałam. Szczerze polecam.

Pomimo że...

Taki mini - przewodnik dla dzieci. Mało tekstu, dużo obrazków, lektura na godzinę. Dużo ciekawostek - od podziału na regiony, mapy Rzymu, poprzez Gucciego, espresso, gondole, carpaccio, mortadelę aż po Leonarda da Vinci, Galileo, wino z kogucikiem, wybuchową górę i Azzuri - Niebieskich. Słoneczna Italia w pigułce! Na koniec "zrób to sam" czyli garść przepisów na włoskie potrawy. Idealny przewodnik dla początkujących!

• Dla dzieci
  • Italia