Sprzedawca broni

Okładka książki Sprzedawca broni
Hugh Laurie Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna, W.A.B. Seria: Seria Sensacji i Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Konieczny
Dr House kryminał

Okładka książki A Bit of Fry & Laurie Stephen Fry, Hugh Laurie
Ocena 9,0
A Bit of Fry &... Stephen Fry, Hugh L...

więcej Więcej

No niestety , tej powieści nie można ocenić obiektywnie . Jedni recenzenci pieją z zachwytu , inni nawet nie dotrwali do końca , a ci od szufladkowania wszystkiego co przeczytali są w kropce . Sam pomysł na intrygę sensacyjną oceniłbym dość dobrze , ale forma narracji jest zaczerpnięta z kiepskiej komedii lub dowcipów rodem z wodewilu . To humor niskich lotów i zupełnie...

Zbyt często gubiłem wątek. Próby rozbawienia czytelnika wykolejały narrację. Książka choć zabawna, to nie należy raczej do topki opowieści sensacyjnych.
Do pociągu można zabrać.

Zabawny język, ale mało treści. Historia banalna

Śmiałem się tak samo jak oglądając Lauriego w roli House i miałem tyle samo frajdy, co słuchając jego muzyki. W wypadku tej książki humor był ważniejszy niż fabuła - i dobrze. Polecam dzieciom

Że uwielbiam Lauriego to wiadomo, więc obowiązkową pozycją było przeczytanie "Sprzedawcy broni".

I na całe szczęście ani przez sekundę nie żałowałam tej decyzji.
Uwielbiam takie poczucie humoru i styl pisania, czyta się ją lekko i przyjemnie, bardzo ubolewam, że nie pisze więcej.

Kocham ją, stoi na półce, nigdy jej się nie pozbędę i będę do niej wracać.

Zabawny cięty język :)

Zabawna i zakręcona. Brawa dla tłumacza.

Świetnie napisana książka. Język (tłumaczenie) jest na tyle interesujący i zabawny, że fabuła poniekąd zaczyna mieć coraz mniejsze znaczenie. A sama fabuła, cóż, przewrotna jak i język.
Bardzo dobrze się to czyta. Lektura łatwa i przyjemna. Z pewnością warto po nią siegnąć i spędzić trochę czasu.

Na półkach: , , , ,

Gdybym chciała uczciwie ocenić "Sprzedawcę broni" liczba gwiazdek byłaby znacznie mniejsza, ale tak bezgranicznie uwielbiam Hugh, że ocenę książki bezczelnie zawyżę. Momentami w tekście przebija się genialne poczucie humoru autora, ale tylko momentami. Całość jest przegadana, akcja za wolna. Zamiast czytać Hugh, lepiej Hugh posłuchać. Np. taką inspirującą piosenkę o Ameryce...

Nawet ciekawy kryminał, z dosyć zakręconymi wątkami. Wolę jednak Hugh jako muzyka bluesowego, niż autora kryminałów. :)

2 744
    1 025