Męża poproszę

literatura polska singiel
literatura piękna
literatura polska singiel

1924

Zmarnowany potencjał. Miało być zabawnie, niestety poczucie humoru autorki zupełnie do mnie nie przemówiło. A opis na okładce tyle obiecywał. Stereotypy podkręcone do poziomu "hard" i dodatkowo odbite w krzywym zwierciadle przedstawione w niezbyt strawnej i stanowczo zbyt długiej formie przez co książka była bardzo nużąca. Nie polecam.

Ciekawie napisana, ale historia głównej bohaterki jest nijaka. Niby autorka wyśmiewa całe to staropanieństwo i poszukiwanie męża, ale w sumie to główna bohaterka nie ma żadnej refleksji na ten temat i tylko szuka dalej. desperacko męża.

Bycie singielką na wesoło. Lekka lektura, może nie arcydzieło, ale dobry przerywnik w mojej kryminalistycznej biblioteczce :)
Niby bycie singielką jest teraz takie modne, a jednak w tej książce w sposób przyjazny czytelnikowi, okazuje się, że jest to stan pełen pułapek

Niestety nie zachwyciła mnie ta książka, nie szczególnego sie nie dzieje, dwie gwiadki za swietne teksty sąsiadek kiedy wychodzą z pieskami na spacerek przed blok .... autorka mogłaby rozwinąć ten wątek zamiast ciągnąć wątek głównej postaci.

Świetne spojrzenie na życie okiem "niemłodej" już bo trzydziestokilkuletniej singielki. Życie, które opisać można w jednym zdaniu.....Bycie singielką/bez męża/narzeczonego/faceta to samo zło, ale życie z facetem bywa jeszcze gorsze. :) :)

W poszukiwaniu lektur trafiłam na "Męża poproszę", ładna okładka, zachęcający opis. Jednak środek, czy historia Antoniny mnie nie porwała. Kobieta przed 40., samotna, a mama, babcia biadolą nad jej staropanieństwem. Poznajemy całe życie Tośki, ale konwencja opisu jest nijaka, ani dramatyczna, ani zabawna. Brakuje tu dynamizmu. Nic mnie ujęło, trochę szkoda mi było czasu na...

Pamiętaj, żebyś za męża nie brała ładnego chłopaka. Mąż nie musi być ładny. Ma być dobry i normalny. Z ładnymi nigdy nic nie wiadomo. Przy ładnym zawsze będzie się kręciła jakaś inna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta końcówka, a właściwie jej brak... Bez komentarza.

Zapowiadało się ciekawie,i na tym się skończyło :-/ .Zdesperowana Tośka szuka męża ,idzie jej to bardzo opornie a rodzina naciska.Fajny pomysł na książkę ale za dużo osób które się pojawiają w jednym rozdziale i znikają.Wątki nie są pociągnięte dalej,ale za to autorka szybko przeskakuje z roku na rok.

Epizod z rycerzem zabawny. Prócz końcówki historii książka mi się dłużyła.

Dyskusje

• Biblioteka
  • 2018
  • Ebooki
  • 2015
  • Literatura polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Męża poproszę