Trzeba marzyć

Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Literatura polska

Autorka na pewno ma jakiś talent. I na pewno nie jest to umiejętność składania zdań. Wielokrotnie złożonych, poprawnych stylistycznie, logicznych. Błagam, znajdźcie tej pani coś innego niż pisarstwo. O nim nie ma pojęcia.

Przeczytałam dosyć szybko, ponieważ byłam ciekawa jak się rozwinie akcja i wokół czego kręci się główny wątek. I tu rozczarowanie. Nic się nie wydarzyło. Nudna główna bohaterka, niezaradna życiowo, osaczona przez matkę. Matka, zresztą obie, nadopiekuńcze i irytujące. Miłość życia fatalna. Stary rozwodnik bez zaangażowania w związek. Według mnie stracony czas. Książka...

Fajna książka, lekka, przyjemna, humorystyczna podobnie jak "Kobiety z odzysku" Frączyk.

Od samego początku wiedziałam, że czas spędzony z tą książką nie będzie straconym. Po pierwsze- z powieścią tej autorki mam same dobre skojarzenia. Po drugie- przyjemnie i lekko się je czyta mimo, że tak naprawdę poruszają ważne tematy.
Matylda Mann z wielkim urokiem i humorem pisze o potrzebie bycia szczęśliwym. A jak wiemy, jak się nas na każdym kroku zapewnia, dla...

Nie wiem co napisać dobrego o tej książce. Dlatego nie napiszę nic.

Innym problemem jest postrzeganie więzi rodzic-dziecko. Matka Jagody pomimo jej trzydziestu czterech lat traktuje ją jak małą dziewczynkę. Córka natomiast postrzega matkę jako niedołężną staruszkę, która tylko może popijać kakao i zagryzać je herbatnikami maślanymi.

Autorka ukazuje również problemy współczesnych młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Problemy z jakimi się...

• 2018
  • 2017
  • Sprzedałam/wymieniłam
  • 2019
  • Posiadam :)
  • 2020
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Trzeba marzyć