Un Pedigree

2070321029
Nowela
biografia, autobiografia, pamiętnik
2070321029

Pedigree dostało się w moje ręce przypadkowo, ponieważ otrzymałam je w prezencie. Wcześniej nie czytałam żadnej z książek Modiano, dlatego podeszłam do tej lektury bez żadnych oczekiwań. Szybko zafrapowała mnie jednak wkładka w książce informująca, że mam do czynienia z literackim noblistą. Obawiałam się, że język zastosowany w opowieści przerośnie moją jeszcze niezbyt...

Jednak spodziewałem się czegoś znacznie lepszego po laureacie Nobla. Mamy tutaj do czynienia z pierwszymi 20 latami życia autora przedstawionymi w stylu CV.

• 2020
  • Przeczytane w języku francuskim