Kaleidoscope Hearts

Okładka książki Kaleidoscope Hearts Claire Contreras
Okładka książki Kaleidoscope Hearts
Claire Contreras Wydawnictwo: Goodreads Author Cykl: Hearts [Claire Contreras] (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hearts [Claire Contreras] (tom 1)
Goodreads Author
2015-01-20
2015-01-20

Tematyka książki jest dość oklepana bo wiele jest książek, w których siostra zakochuje się w najlepszym przyjacielu brata, jednak ta powala je wszystkie na kolana. Elle od młodzieńczych lat podkochuje się w Olvierze, jednak on mimo że pragnie dziewczyny nie może jej mieć. Co kilka lat spotykają się na wydarzeniach rodzinnych i za każdym razem posuwają się dalej w ich znajomości. Jednak gdy Elle po pewnym czasie ogłasza zaręczyny, Oliver jest załamany. Uświadamia sobie że od zawsze kochał jego małą Elle która już nigdy nie będzie do niego należeć. Szczęście dziewczyny nie trwało długo, gdyż jej ukochany umiera pod czas surfingu. Po tym wydarzeniu dziewczynie zajmuje rok by jakoś zacząć żyć dalej. Nie spodziewa się że na jej drodze znów stanie Olivier który zabiega o jej względy. Mimo zakazu zbliżania się do siostry kumpla, Olivier nie potrafi o niej zapomnieć i postanawia zrobić wszystko by tym razem zdobyć ją na zawszę. Genialna książka ukazująca dwójkę przeznaczonych sobie ludzi, którzy troszkę się pogubili i nie widzieli że miłość jest tuż obok. Bardzo gorąco polecam!

Ksiazka nie jest zla. Ciekawa historia glownych bohaterow. Elle jest po stracie bliskiej osoby i wtedy (ponownie) pojawia się jej znajomy. I czy tym razem polaczy jej silniejsze uczucie? Zabraklo mi jedynie większych emocji. Moglo być bardziej dramatycznie.

"Life is short, and brutal, and painful, and it takes loved ones away from us as quickly as it brings them into your lives, but it’s also beautiful."

W ostatnim czasie potrzebowałam czegoś na rozluźnienie, czegoś nie bardzo wymagającego a jednocześnie wystarczająco interesującego.
Tak w ręce wpadła mi "Kaleidoscope Hearts" i musze przyznac iz był to strzał w dziesiątkę. Wydawałoby się historia jakich wiele, ale w zasadzie wszystko rekompensowało perfekcyjnie zbudowane napięcie między głownymi bohaterami, walka serca z rozumiem i sukcesywna przegrana tego drugiego.
A może to wcale nie była przegrana? Może po porstu kiedy człowiek zaczyna rozumieć prawdę, otwiera oczy i w końcu dostrzega to czego wcześniej nie widział, to tak naprawdę nawet teoretyczna przegrana staje się zwycięstwem?
Pod koniec książki co prawda zrobiło się troszkę niemrawo i niewiele brakowało, żebym przekartkowała to co pozostało, ale ostatecznie wyszło bardzo dobrze i absolutnie nie żałuję, że trafiła w moje ręce.
Szczerze polecam czytelnikom szukającym niewymagającej i przyjemnej lektury.

tytuł jest.. zajmujący. przyciąga, zaciekawia. właśnie ze mną tak było. zaczęłam czytać, by zabić nudę, a tak mnie wciągnęło, że przeczytałam jednym tchem. a nasi bohaterowie? niby znają się z dzieciństwa, niby mają swoją historię, a kiedy spotykają się ponownie po latach wiedzą o sobie wszystko, a tak naprawdę nic. jest to historia miłości, która ukazuję dwójkę ludzi oddanych sobie, oddanych społeczeństwu, oddanych, oddanych rodzinie, ale w tym wszystkim muszą zdecydować się czy daczą sobie ponownie szansę na szczęście.

Książka dosyć typowa jak na NA, ale miała coś w sobie. Elle jak dla mnie była dosyć naiwna i łatwowierna. Na pewno nie spodobało mi się to, że była na każde skinienie swojego narzeczonego i nawet odsunęła od siebie swoją rodzinę. Oliver - taki typowy bohater, który sam nie wie czego chce dopóki tego nie straci. Najbardziej zaintrygowali mnie Mia i Jensen i już nie mogę się doczekać ich historii.

Zachwycająca, piękna, zabawna, książka idealna na deszczową aurę.

Nie sądziłam, że aż tak spodoba mi się ta pozycja, jednak w jakiś sposób ta książka do mnie przemówiła i mnie zachwyciła. Postacie są świetnie wykreowane, są wyraziste i mają mocna charaktery. Przeplatana fabuła opisująca teraźniejszość i przeszłość daje idealny wgląd w sytuacje między bohaterami, dzięki czemu książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Jednak to kalejdoskopowe serca najbardziej mnie urzekły, a raczej ich koncepcja, każdy kto miał choć raz złamane serce doceni "szklane, popękane i złożone z różnych kawałków serca" :)

Zabieram się za drugą część, a Wam z czystym sumieniem polecam "Kaleidoscope Hearts" :)

Zachwycająca, piękna, zabawna, książka idealna na deszczową aurę.

Długo zabierałam się do napisania czegokolwiek o tej książce, i tak szczerze dalej nie wiem co o niej sądzić. Nie była całkiem zła czy beznadziejna,ale też mnie nie porwała. Bez większej interesującej akcji, która pozwoliłaby zapamiętać ją na długi, długi czas. Moim zdaniem książka z serii, była spoko, raz można przeczytać.

Świetna książka, trafiłam w 10! Wczoraj na rozluźnienie po męczącym dniu chciałam się zrelaksować przy jakiejś książce, a do wyboru kilka, ale oczywiście bez opisu, bez żadnych czytanych opinii wybrałam książkę losowo. Trafiło na tą! I jestem tym faktem mega uradowana! Czytanie zajęło mi cały wieczór, zrelaksowałam się niesamowicie, jeżeli chodzi o moje ciało. Umysł przy tej książce był jedną wielką bombą! On znowu ucieknie! On nie żyje! Rusz dalej! Walcz! Nie poddawaj się! Nie ulegaj jego urokowi! - pełno myśli kłębiło się w mojej głowie. Oczywiście Oliver i tak koniec końców udobruchał mnie. Już nie byłam na niego zła! Oczywiście wszystko dzięki jego wspaniałej końcowej przemowie:) A ta sesja zdjęciowa? O jejku! Iskry leciały, sama zaczęłam czuć chemię między nimi... HOT! Świetna książka! Oczywiście nasza główna bohaterka też mnie irytowała, nie żebym miała tylko coś do Olivera. Nie, nie, nie. Elle też działała mi na nerwy, bo hmmm za szybko mu uległa - tak w skrócie. Bardzo podobał mi się stosunek Elle i jej brata Victora - zawsze chciałam mieć starszego brata:( Świetnie mi się czytało! Polecam!:)

Książka opowiadająca o stracie, o pasji o prawdziwej miłości, o przeznaczeniu.
Lekka ale napisana tek, że wcale nudno nie było.

Książka opowiadająca o stracie, o pasji o prawdziwej miłości, o przeznaczeniu.
Lekka ale napisana tek, że wcale nudno nie było.

długą drogę musieli przejść aby być razem, ale się opłacało

długą drogę musieli przejść aby być razem, ale się opłacało