Ocaleni z Gułagu

2015-01-13
2015-01-13
Ewa Androsiuk-Kotarska
Gułag ZSRR Stalin bolszewicy

Przyznam, że tytuł książki bardzo mnie zaciekawił, spodziewałam się czegoś w rodzaju spisanych historii tytułowych Ocalonych. Jednakże troszkę się zawiodłam, gdyż opiera się to głównie na relacjach politycznych... Przyznaję, że wiele faktów było dla mnie zaskoczeniem i wyniosłam kilka cennych informacji.

Autor bada losy tych co powrócili z gułagów na tle sytuacji politycznej i społecznej.

Gdybym w czasie technikum przerobil te książkę miałbym szansę na dużo lepsza ocenę. Ciekawe zaglebienie się w historii, choć po te książkę liczyłem na szczegółowe opisy tortur, a tu w przewadze polityka... Polecam!

Liczyłem na coś bardziej interesującego ? Autor się nie popisał ! ;)

Liczyłem na coś bardziej interesującego ? Autor się nie popisał ! ;)

Sięgnęłam z ciekawości, liczyłam na coś podobnego do historii z Dachau, ale to bardziej polityczna fabuła.

Dodaj cytat z książki Ocaleni z Gułagu

Ciekawostki historyczne