Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera

Martin Winstone Wydawnictwo: Rebis historia
Rebis
II wojna światowa historia Polski Generalne Gubernatorstwo Kraków
historia
2015-09-01
II wojna światowa historia Polski Generalne Gubernatorstwo Kraków

Szaleństwo nazistowskich Niemiec w samym sercu Europy – tym było Generalne Gubernatorstwo w oczach autora. Świetna książka o dobrze znanej części naszej historii. Tylko czemu napisał ją nie-Polak. Ze stron przebija jego niesamowita erudycja, wyważenie sądów, dogłębna znajomość ludzkiej psychiki i naszej narodowej historii. Całość ogniskuje się wokół osoby Hansa Franka –...

Bardzo dobra analiza okupowanych terenów Polski występujących pod nazwą Generalnego Gubernatorstwa.
Ciekawostka jest fakt wydawania przez niemieckie wydawnictwo przewodnika turystycznego po GG.
Autorka nie bała się opisać działań pospolitych bandytów często nie związanych z podziemiem, ale również i tych działających w konspiracyjnych oddziałach i chwała jej za to.
W...

Bardzo chciałbym napisać na jej temat coś dużego, obszernego, coś godnego tej zaskakującej pod każdym względem publikacji, którą dopiero teraz, choć od wydania minęło kilka lat, miałem okazję poznać. Piszę chciałbym, gdyż ciągle zmagam się z kryzysem twórczym, ze świadomością, że pisanie od kilku ładnych miesięcy nie przychodzi mi lekko, swobodnie, nie są to słowa, zdania,...

Bardzo dobra książka napisana nie przez Polaka, ukazująca bestialstwo jakie panowało w GG. Autor dobrze analizuje każdy aspekt i pokazuje niemieckie problemy z tymże obszarem podbitej Europy.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobre opracowanie, dzięki któremu można zrozumieć, jakiego rodzaju tworem było właściwie Generalne Gubernatorstwo.

Szczególnie cenne, bo napisane przez autora nie będącego Polakiem, a zatem stanowiące spojrzenie na problem "z zewnątrz".

Wiele tez jest krytycznych dla Polaków, ale wynika to z szerokiego spojrzenia autora na opisaną problematykę. Autor z jednej...

• II wojna światowa
  • Historia