Kryptonim Garbo. Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej

Okładka książki Kryptonim Garbo. Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej Nigel West
Nigel West Wydawnictwo: Wydawnictwo RM historia
historia
Wydawnictwo RM
2013-11-14
2013-11-14
Juan Pujol Garcia, Nigel West
Garbo Arabel druga wojna światowa Niemcy szpieg

1962

Ciekawa historia. Garcia jest sprawniejszym autorem niż Nigel West - części napisane przez byłego podwójnego agenta są ciekawsze, napisane lepszym językiem niż bym się tego spodziewała. Z kolei rozdziały napisane przez Westa - dziennikarza, który odnalazł po latach agenta Garbo - są przepełnione nieistotnymi detalami, nudne i przypominają raczej eseje naukowe niż fragmenty książki o szpiegu.

Taka nierówność w książce raczej dziwi niż przeszkadza, choć żałuję, że Garbo nie mógł napisał całości, a West jedynie posłowie, w którym wyjaśniłby drobne niejasności czy zarysowałby nieco kwestie historyczne. Ostatecznie czyni to zatem "Kryptonim Garbo" książką poprawną, ale nic ponadto.

Ciekawa historia, dotychczas mi nie była znana. Trochę za dużo szczegółów i cytatów oryginalnych dokumentów. W środku stało się nudne. Autor momentami zagłębia się w nieistotne drobiazgi a na niektóre pojawiające się u czytelnika wątpliwości nie można znaleźć odpowiedzi. Można przeczytać, chociaż po lekturze mam niedosyt pewnych informacji. Może minęło jeszcze za mało czasu od tamtych wydarzeń?

• II wojna światowa
  • E-Booki
  • Brak Legimi A
  • E-półka

Dodaj cytat z książki Kryptonim Garbo. Najskuteczniejszy podwójny agent drugiej wojny światowej