Edukacja domowa. Edukacja przyszłości

Okładka książki Edukacja domowa. Edukacja przyszłości
Wiesław Stebnicki Wydawnictwo: poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
2014-01-01
2014-01-01
nauczanie domowe edukacja dzieci szkoła

Autor

Nauczyciel, pedagog, Polak na emigracji w USA. Ma żonę Amerykankę, z którą wyjechali do jej ojczyzny po wielu latach życia w Polsce. Ojciec 4 (albo 5 dzieci) w edukacji domowej. Ma doświadczenia ze szkoły systemowej i domowej. Najstarszy syn chodził do szkoły systemowej – podstawowej i gimnazjum. Najmłodsze dziecko od początku jest w edukacji domowej.

Razem z żoną...

Wszystko wskazuje na to, że tradycyjna forma edukacji polegająca na zastraszaniu bezbronnych, pozostawionych samym sobie dzieci siedzących w szkolnej ławce ma się dobrze i co gorsza będzie jeszcze przez wiele lat znajdowała paliwo dla swojego istnienia. Jako były pracownik oświaty przez blisko 12 lat poznałem mechanizmy zgnitego do szpiku kości systemu, opartego o teorię,...

Autor jest mocno wierzący, a argumentacja oparta w dużej części o Biblię nie przemawia do osób nie uznając tego autorytetu. Książka jest mocno ideologiczna i pełno w niej teorii spiskowych. To ciekawy punkt widzenia, ale tezy przedstawione w publikacji są tak skrajne, że ciężko z nimi dyskutować. Można znaleźć tam kilka wartościowych zagadnień, jak np. efektywność różnych...

Dobrze pokazuje wady i słabe punkty publicznego szkolnictwa, niestety nie pokazuje, dlaczego edukacja domowa jest dobrą alternatywą. Nie pokazuje też, jak prowadzić edukację domową.
Poza tym książka jest dość emocjonalna i wiele argumentów wydaje się być dobranych „pod tezę”.

Książka o tym, dlaczego współczesna szkoła publiczna jest PGR-em, w którym zamiast edukacji jest tresura. Otwiera oczy.

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna książka. Ale uwaga! Jeżeli ktoś liczy na podręcznik domowego nauczania to niestety musi poszukać innej lektury. Powiedziałbym, że ta książka nie jest o domowym nauczaniu, ale o stylu życia, z którym domowe nauczanie współgra.

Autor w sposób przemyślany i jasny obnaża kłamstwa i słabości systemu, w który wciąga się ludzi od najmłodszych lat. W tym systemie każdy...

• 2021
  • Do zdobycia