Edukacja domowa. Edukacja przyszłości

Wiesław Stebnicki Wydawnictwo: poradniki dla rodziców
nauczanie domowe edukacja dzieci szkoła
poradniki dla rodziców
nauczanie domowe edukacja dzieci szkoła

Wszystko wskazuje na to, że tradycyjna forma edukacji polegająca na zastraszaniu bezbronnych, pozostawionych samym sobie dzieci siedzących w szkolnej ławce ma się dobrze i co gorsza będzie jeszcze przez wiele lat znajdowała paliwo dla swojego istnienia. Jako były pracownik oświaty przez blisko 12 lat poznałem mechanizmy zgnitego do szpiku kości systemu, opartego o teorię,...

Autor jest mocno wierzący, a argumentacja oparta w dużej części o Biblię nie przemawia do osób nie uznając tego autorytetu. Książka jest mocno ideologiczna i pełno w niej teorii spiskowych. To ciekawy punkt widzenia, ale tezy przedstawione w publikacji są tak skrajne, że ciężko z nimi dyskutować. Można znaleźć tam kilka wartościowych zagadnień, jak np. efektywność różnych...

Dobrze pokazuje wady i słabe punkty publicznego szkolnictwa, niestety nie pokazuje, dlaczego edukacja domowa jest dobrą alternatywą. Nie pokazuje też, jak prowadzić edukację domową.
Poza tym książka jest dość emocjonalna i wiele argumentów wydaje się być dobranych „pod tezę”.

Książka o tym, dlaczego współczesna szkoła publiczna jest PGR-em, w którym zamiast edukacji jest tresura. Otwiera oczy.

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna książka. Ale uwaga! Jeżeli ktoś liczy na podręcznik domowego nauczania to niestety musi poszukać innej lektury. Powiedziałbym, że ta książka nie jest o domowym nauczaniu, ale o stylu życia, z którym domowe nauczanie współgra.

Autor w sposób przemyślany i jasny obnaża kłamstwa i słabości systemu, w który wciąga się ludzi od najmłodszych lat. W tym systemie każdy...

• Dzikie stwory - sztuka wychowania
  • Top!