Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko

Okładka książki Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko
Tina Payne BrysonDaniel J. Siegel Wydawnictwo: Rebis poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
The Whole-Brain Child: 12 Revolutionary Strategies to Nurture Your Child's Developing Mind
Rebis
2013-10-08
2013-10-08
Norbert Radomski
dziecko wychowanie rodzicielstwo rodzicielstwo bliskości

Okładka książki Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Ocena 7,0
Rodzicielstwo ... Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki Potęga obecności Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Ocena 7,7
Potęga obecności Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki The Yes Brain. Mózg na Tak Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Ocena 6,9
The Yes Brain.... Tina Payne Bryson, ...

Gdy rodzice lub opiekun czyta tą książkę wydaje mu się, że zdobywa szereg istotnych informacji z punktu widzenia pedagoga twierdzę że takie podejście do dziecka jest błędne

Autorami poradnika dla rodziców "Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko" jest Daniel J. Siegel, neurobiolog i psychiatra dziecięcy pracujący na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz Tina Payne Bryson, która jest pediatrą i psychoterapeutką w Pediattic and Adolescent Psychology w Kalifornii. W swojej książce opisali 12 strategii kształtujących umysł dziecka, badania nad mózgiem, ponadto wyjaśnili w jaki sposób ludzki mózg funkcjonuje i jake zmiany w nim zachodzą pod wpływem wszelakich doświadczeń życiowych.

W książce przedstawione są strategie, zalecenia dla różnych grup wiekowych dzieci, na różnych etapach rozwoju. Strategie te określają, w jaki sposób wpływać na rozwój mózgu dziecka, aby było ono w równi zintegrowane, zrównoważone i szczęśliwe, żyło bez lęków i problemów.

Autorzy poruszyli wiele tematów związanych z funkcjonowaniem mózgu, tj. pamięć (ukryta i jawna), emocje, psychowzroczność i koło świadomości.
Sprawnie funkcjonujący mózg dziecka, czy również osoby dorosłej, ma decydujący wpływ na sposób życia, zachowanie, relacje społecznyche i więzi łączące rodziców z dziećmi, a ponadto na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.
Informacje o rozwoju mózgu człowieka, który rozwija i kształtuje się przez całe życie, zawarte w książce są cennym zbiorem wiadomości, uzupełnionymi rysunkami, przykładami i wyjaśnieniami. Siegel i Byrson piszą w jasny, prosty i zrozumiały sposób o narzędziach, czyli strategiach kształtujących zintegrowany mózg. Niniejszy poradnik, pomaga zrozumieć w jaki sposób funkcjonuje ludzki mózg i w jaki, pozytywny sposób na niego wpływać, za pomocą opisanych strategii integracyjnych.

"Zintegrowany mózg- zintegrowane dziecko" jest wartościową i cenną książką, pozwalającą spojrzeć na mózg dziecka, a także osoby dorosłej z innej perspektywy. Z perspektywy prawidłowego funkcjonowania mózgu, które to wpływa na rozwój dziecka. Jest bardzo ciekawa i interesująca, wyjaśnia wiele istotnych aspektów funkcjonowania mózgu. Opisane jest, w jaki sposób przetwarzane są informacje w mózgu, które to z kolei mają wpływ na nasze życie, postrzeganie świata, rozumieniu samych siebie, stosunki społeczne i więzi z dziećmi.
Książka jest skierowana nie tylko do rodziców, pragnących pomóc swoim dzieciom w trudnych życiowych sytuacjach ale z pewnością, może po nią sięgnąć każdy dorosły, zainteresowany działaniem ludzkiego mózgu i zmianami jakie w nim zachodzą, pod wpływem doświadczeń życiowych. Daje nowe spojrzenie na wychowywanie dzieci. Dzięki przedstawiomym zaleceniom, rodzicielstwo może stać się łatwiejsze, a relacje z dziećmi bardziej wartościowe;)

by Izabell C.

Na pewno warto się zapoznać. Zwłaszcza posiadając bardzo małe dzieci (takie od 2+), ale również starsze. Ja zastosowałam 1 z 12 przedstawionych przez autorów strategii i ... ZADZIAŁAŁO (mój 6,5-letni syn dostał na turnieju mocno w twarz piłką i od tego czasu zaczął unikać kontaktu z ukochaną piłką na boisku). Co więcej strategie zastosowałam świadomie, wtajemniczając we wszystko syna, któremu bardzo spodobała sie budowa i wiedza o mózgu i o tym, jaki wpływ na nasze działanie i samopoczucie ma nasz mózg). Musze przyznać, że ta wiedza (autorzy przygotowali specjalne streszczenia dostosowane dla dzieci) bardzo go zaciekawiła!
Chce tez wypróbować inne strategie, jeżeli nadąży sie kiedyś do tego okazja. Niektóre przydadzą sie tez dla dorosłych.

A tu znalazłam takie recenzje: