Mądrzy Rodzice

Margot Sunderland Wydawnictwo: Świat Książki poradniki dla rodziców
The Science of Parenting

Oficjalne recenzje i

Mądrym rodzicem być

[ 2 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , , ,

"Językiem pozwalającym dzieciom wyrazić uczucia
jest ich zachowanie."

Bardzo dobra książka - poradnik dotycząca wychowywania dzieci. Opiera się na najnowszych badaniach dotyczących rozwoju człowieka oraz funkcjonowania mózgu. Autorka w przystępny sposób pokazuje zależności świata emocji, zachowań i świata fizjologii człowieka.

Jeżeli nie wiesz jak wychować dziecko, a nie chcesz popełnić błędu to zamiast słuchać innych przeczytaj ta książkę!
Oparta na badaniach, świetnie pouczającą, dająca wiarę ze może to wcale nie być trudne!
Bardzo polecam.

Naprawdę mądra książka i każdy rodzic powinien do niej zaglądnąć.

Bardzo fajna książka z licznymi przykładami oraz podstawami naukowymi. Dzięki niej mam trochę inny obraz tego jak wcześniej myślałem o wychowaniu dzieci.
Polecam wszystkim rodzicom przeczytać tę książkę lub podobną z tej dzieciny. Pomoże lepiej zrozumieć maluchy oraz wychować na lepszych ludzi.

genialna!

Do ksiazki "Madrzy rodzice" podchodzilam dosyc sceptycznie. Ciesze sie ze udalo mi sie ja przeczytac, poniewaz zawiera wiele wartych uwagi i przemyslenia faktow na temat dzieciecego mozgu, jego rozwoju na roznych etapach zycia a takze ogromnego wplywu jaki my rodzice na niego mamy. Swiadomosc tego jest niezwykle wazna, poniewaz przez wlasciwe wychowanie i podchodzenie do...

Bardzo dobra książka, mimo trudnej tematyki dobrze się czyta. Pozwala spojrzeć zarówno na dziecko, jak i na nasze zachowania z całkiem innej perspektywy. Nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko mi się podoba, ale same reakcje, hormony i procesy zachodzące w mózgu opisane w przystępny i zrozumiały sposób.

Zdecydowanie polecam.

Rekordowo długo czytana przeze mnie książka (prawie rok). A to dlatego, że zawiera bardzo wiele informacji na temat rozwoju emocjonalnego dziecka, głównie w perspektywie (i to jest ciekawe) zmian biochemicznych w mózgu, powstających pod wpływem bodźców (lub ich braku) z otaczającego nas świata. Kluczowym zadaniem rodzica jest, wg tezy autorki, bycie regulatorem emocji...

Polecam pierwsza połowę książki. Druga - począwszy od napadów małego Nerona - niet

Jedna z lepszych książek o rodzicielstwie jaką kiedykolwiek czytałam.
Bardzo gorąco polecam!

Dyskusje