Mądrzy Rodzice

Okładka książki Mądrzy Rodzice Margot Sunderland
Okładka książki Mądrzy Rodzice
Margot Sunderland Wydawnictwo: Świat Książki poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
The Science of Parenting
Świat Książki
2012-01-01
2012-01-01
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
dziecko rozwój psychologia adhd

Okładka książki Z dzieckiem w świat wartości Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Z dzieckiem w ... Irena Koźmińska, El...
Okładka książki Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko Patrick Fanning, Dana Landis, Matthew McKay, Kim Paleg
Kiedy twoja zł... Patrick Fanning, Da...
Okładka książki Jak wychować szczęśliwe dzieci Wojciech Eichelberger, Anna Mieszczanek
Jak wychować s... Wojciech Eichelberg...
Okładka książki Rodzeństwo bez rywalizacji Adele Faber, Elaine Mazlish
Rodzeństwo bez... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Rozwój psychiczny dziecka. Od 0 do 10 lat. Sidney M. Baker, Louise Bates Ames, Frances L. Ilg
Rozwój psychic... Sidney M. Baker, Lo...

Mądrym rodzicem być

Na półkach: , , , , , ,

"Językiem pozwalającym dzieciom wyrazić uczucia
jest ich zachowanie."

Bardzo dobra książka - poradnik dotycząca wychowywania dzieci. Opiera się na najnowszych badaniach dotyczących rozwoju człowieka oraz funkcjonowania mózgu. Autorka w przystępny sposób pokazuje zależności świata emocji, zachowań i świata fizjologii człowieka.

"Językiem pozwalającym dzieciom wyrazić uczucia
jest ich zachowanie."

Jeżeli nie wiesz jak wychować dziecko, a nie chcesz popełnić błędu to zamiast słuchać innych przeczytaj ta książkę!
Oparta na badaniach, świetnie pouczającą, dająca wiarę ze może to wcale nie być trudne!
Bardzo polecam.

Bardzo polecam.

Naprawdę mądra książka i każdy rodzic powinien do niej zaglądnąć.

Naprawdę mądra książka i każdy rodzic powinien do niej zaglądnąć.

Bardzo fajna książka z licznymi przykładami oraz podstawami naukowymi. Dzięki niej mam trochę inny obraz tego jak wcześniej myślałem o wychowaniu dzieci.
Polecam wszystkim rodzicom przeczytać tę książkę lub podobną z tej dzieciny. Pomoże lepiej zrozumieć maluchy oraz wychować na lepszych ludzi.

genialna!

genialna!

Do ksiazki "Madrzy rodzice" podchodzilam dosyc sceptycznie. Ciesze sie ze udalo mi sie ja przeczytac, poniewaz zawiera wiele wartych uwagi i przemyslenia faktow na temat dzieciecego mozgu, jego rozwoju na roznych etapach zycia a takze ogromnego wplywu jaki my rodzice na niego mamy. Swiadomosc tego jest niezwykle wazna, poniewaz przez wlasciwe wychowanie i podchodzenie do jego uczuc od pierwszych dni, wplywamy na to jakim czlowiekiem bedzie w doroslym zyciu. Ksiazka porusza tematy bliskosci, czulosci i stresu. Podaje przyklady jak wazna jest uwaga poswiecana dziecku, ale i stawianie mu granic. Co wiecej, autorka zwraca uwage, ze aby byc dobrym rodzicem trzeba tez zadbac o wlasne samopoczucie. W ksiazce, niektore kwestie poruszane sa kilkukrotnie na lamach roznych rozdzialow, przez co ksiazka jest dluzsza niz moglaby byc.Moze to byc meczace, nie powinno natomiast przeszkadzac przy problemach z koncentracja np. w ciazy, bo bedzie swietnym utrwaleniem najwazniejszych kwestii :)

Bardzo dobra książka, mimo trudnej tematyki dobrze się czyta. Pozwala spojrzeć zarówno na dziecko, jak i na nasze zachowania z całkiem innej perspektywy. Nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko mi się podoba, ale same reakcje, hormony i procesy zachodzące w mózgu opisane w przystępny i zrozumiały sposób.

Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Rekordowo długo czytana przeze mnie książka (prawie rok). A to dlatego, że zawiera bardzo wiele informacji na temat rozwoju emocjonalnego dziecka, głównie w perspektywie (i to jest ciekawe) zmian biochemicznych w mózgu, powstających pod wpływem bodźców (lub ich braku) z otaczającego nas świata. Kluczowym zadaniem rodzica jest, wg tezy autorki, bycie regulatorem emocji dziecka; nie można jednak dobrze pełnić tej funkcji, jeśli samemu nie jest się w emocjonalnej równowadze (którą wspomaga odpoczynek bez dziecka i interakcje z innymi dorosłymi). Publikację wzbogacają "studia przypadków", czyli konkretne sytuacje z życia wzięte. Lektura zdecydowanie nie na jeden wieczór, polecam nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom.

Polecam pierwsza połowę książki. Druga - począwszy od napadów małego Nerona - niet

Jedna z lepszych książek o rodzicielstwie jaką kiedykolwiek czytałam.
Bardzo gorąco polecam!

Jedna z lepszych książek o rodzicielstwie jaką kiedykolwiek czytałam.
Bardzo gorąco polecam!

• Psychologia