Zatrute pióro

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Panna Marple (tom 3) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The Moving Finger
9788327151940
Wydawnictwo Dolnośląskie
Agatha Christie kryminał
The Moving Finger
Panna Marple (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
9788327151940
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Dobrze sytuowane rodzeństwo – Jerry i Joanna – muszą na pewien czas przenieść się na wieś. Zamieszkują w mieścince Lymstock. Na początku są bardzo niezadowoleni, ponieważ przywykli do rytmu życia Londynu. Wkrótce jednak okazuje się, że i prowincja ma swoje uroki.
Pewnego dnia rodzeństwo otrzymuje ohydny anonim, który Joanna od razu pali w kominku. Szybko okazuje się, że...

7,5/10

Bardzo miłe zaskoczenie.Rewelacyjna powieść.Zresztą 1942 to był bardzo dobry rok w twórczosci Agathy Christie. "Noc w bibliotece","Pięć małych świnek" i "Zatrute pióro".Autorka w życiowej formie!

Książka mało interesująca, nic szczególne jak na Christie. Pewne rzeczy były do przewidzenia. Akcja toczyła się sprawnie. Momentami książka może z lekka przynudzać czytającego [ale pewnie nie wszystkich]. Postacie średnio ciekawe, takie naciągane momentami jednak coś w sobie miały, że potrafiły przyciągnąć.
Bez szału.

Całkiem, całkiem :)
Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Trochę mnie rozbawiło, że chociaż to książka z cyklu o pannie Marple to pojawia się ona dopiero w 3/4 całej akcji... ;) ale jak zwykle u Christie zaskakujące zakończenie i przyjemny język.

Nietypowa, bo pierwszoosobowa narracja, wspaniale sportretowane unikalne charaktery postaci, niezapowiedziane cameo, głęboka, pozornie spokojna angielska prowincja i nieoczywista zbrodnia zwiastowana serią anonimów. Słowem: naprawdę przyjemna lektura!

tom 18 serii

Małe, spokojne, niewyróżniające się niczym szczególnym angielskie miasteczko ma być idealnym miejscem rekonwalescencji dla lotnika po ciężkim wypadku. Jednak zamiast tego staje się areną niecodziennych wydarzeń prowadzących do tragedii.
Jerry Burton przeżył katastrofę lotniczą, z której wyszedł dosyć mocno poturbowany, jednak jest spora szansa na to, iż wróci do pełni sił i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do pozornie spokojnej mieścimy tymczasowo wprowadza się młode rodzeństwo i praktycznie od razu pada ofiarą podłego anonimu. Po chwili okazuje się, że prawie każdy mieszkaniec miasta dostał swój anonim. Panna Marple dość późno pojawia się w mieście będąc akurat gościem jednej z ofiar anonimów i oczywiście rozwiązuje zagadkę demaskując autora. Ciekawa powieść, która topi...

2 937
  • Agatha Christie