Ja tutaj tylko na chwilę

Marian Załucki Wydawnictwo: satyra
satyra
2014-01-01

Przed lekturą nigdy wcześniej nie słyszałam o Marianie Załuckim. Jednak od tej pory będzie mi się kojarzył bardzo pozytywnie. Wybór utworów z różnych okresów twórczości autora to ciekawa sprawa. Według mnie niektóre wiersze nieco się przeterminowały, lecz bez problemu można znaleźć również takie, które wydawałoby się, zostały zainspirowane dzisiejszymi czasami.

Załucki...

Utwory Załuckiego - poety, satyryka zebrane w jednej książce to świetny pomysł. Można tu odnaleźć rymowanki zarówno z lat 50-tych jak i 70 -tych XX wieku, czyli cały przekrój przez twórczość artysty. Książka idealna na poprawę nastroju.

Wybór wierszy satyryka który w latach 60tych i 70tych cieszył się olbrzymią popularnością. Sam czytał swoje utwory na estradzie w charakterystyczny sposób, specjalnie podkreślając puenty. Kto chce, ten znajdzie jego interpretacje w youtube.

No cóż, trochę się ta twórczość zestarzała, niektóre wiersze prawdę mówiąc przynudne, ale i tak Załucki jest o niebo lepszy od pożal...

• E-book
  • Przeczytane książki - rok 2017
  • Pozostałe
  • Kraków góra
  • 2016
  • 01. Epub+
  • Poezja
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ja tutaj tylko na chwilę