Janusz Szpotański Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA satyra
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
PRL; Breżniew; Gierek
satyra
PRL; Breżniew; Gierek

Spodziewałem się trochę więcej po tej satyrze, aczkolwiek jak już tu wspominano, treść jest znacznie lepsza od formy. Myślę jednak, że warto przeczytać jako coś, co miałoby wprawić w rozluźniający nastrój.

Znakomita, dynamiczna narracja, celny i ostry humor, wspaniała satyra na czasy PRLu. A nawet nie tyle satyra, co niestety w miarę jego "filmowy" zapis. Opis tak celny, że wręcz na podstawie Szpotańskiego powinno uczyć się dzieci w szkole historii. Powinno gdyby nie wulgarny język, co też może niektórych zniechęcać.

Rewelacyjna lektura!!! Pamiętam, jak skręcałem się ze śmiechu podczas czytania. Szpotański osładzał nam życie w PRL-u. Koniecznie!!!

..Maczuga jest policji szefem
Rurka, że ma na karku głowę,
jest dyrektorem kombinatu,
zaś Buc ma związki zawodowe..

..Do kurwy nędzy, wy ciapciaki
Koły, matoły, wy barany
do czegośta doprowadzili
ten nasz ludowy kraj kochany..

Treść: 6
Forma: 4

1961

Ta książka bardzo dodawała nam otuchy w prl!

• 2017
  • 2016
  • 2016
  • 2005
  • Zakup
  • Polityka
więcej mniej

Janusz Szpotański Caryca i zwierciadło. Towarzysz Szmaciak czyli Wszystko dobre co się dobrze kończy. Zobacz więcej