Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?

Okładka książki Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia? Deepak Chopra
Okładka książki Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?
Deepak Chopra Wydawnictwo: Illuminatio zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
What Are You Hungry For?
Illuminatio
2014-12-05
2014-12-05
Ryszard Oślizło
zdrowie poradnik samopoczucie

Nasz tryb życia, czyli stres, nieregularne odżywianie, jedzenie w fast foodach powoduje, że tyjemy. Nie zastanawiając się choć chwili nad tym co jemy czasami zapominamy, że w ogóle coś jedliśmy. Musimy uporządkować emocje, uspokoić umysł i zastanowić się czy faktycznie jesteśmy głodni. Musimy wrócić na ścieżkę zrównoważonego dialogu z umysłem i ciałem.
Jedzenie powinno być rytuałem, a nie wyścigiem i pochłanianiem bezmyślnie setek kalorii.
Na końcu książki jest kilkanaście przepisów kulinarnych, ale u mnie w sklepach ze świecą szukać produktów potrzebnych do ich przyrządzenia.
Ogólnie warto przeczytać i zastosować zawartą w książce wiedzę.

Jedzenie powinno być...

Kolejna dieta okazała się nieskuteczna? Utrata kilku kilogramów skutkowała przybraniem na wadze kilkunastu, po upływie zaledwie kilku tygodni od zakończenia diety? Myśląc o odchudzaniu i restrykcjach z tym związanych już czujesz się głodna? Wydaje ci się, że przyjmujesz minimalne ilości pokarmu, a mimo tego wciąż tyjesz? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco to oznacza, że tradycyjne diety nie są dla ciebie, że prawdziwy problem leży dużo głębiej – nie w dodatkowych kilogramach, ale w umyśle i duszy.
O braku równowagi i przyczynach, które czynią kolejne diety nieskutecznymi, pisze Deepak Chopra, jeden z duchowych przywódców, a także specjalista chorób wewnętrznych i endokrynolog. Łącząc wiedzę medyczną z duchowością stworzył on rewelacyjną metodę odchudzania, która tak naprawdę jest metodą na zmianę dotychczasowego życia, na nadanie mu nowej jakości. Książka „Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?” to – jak obiecuje autor – metoda na trwałą utratę wagi, świetne samopoczucie i lekkość duszy. Opublikowany nakładem wydawnictwa Vivante poradnik, to nie tylko interesujące ujęcie tematu diety, ale i ukazanie związku pomiędzy świadomością a odchudzaniem. Dodatkowo, integralną częścią książki są przepisy proponowane przez autora, na potrawy „pełne czystości, energii i równowagi”.
Autor, rozpoczynając swój wykład, uświadamia nam powiązania istniejące pomiędzy jedzeniem, wagą i głodem przekonując, że stosowanie diety opiera się na motywacji i właśnie to jest przyczyną porażek w odchudzaniu. Często wybieramy bowiem drogę wyrzeczeń, z nadzieją na szybką utratę kilogramów ograniczamy swoje racje żywnościowe bądź decydujemy się na nudną, monotematyczną dietę, która na dodatek pozbawia nas cennych składników pokarmowych. Tymczasem wystarczy kilka zmian, polegających na wsłuchaniu się w sygnały płynące z organizmu, by rozpocząć proces utraty wagi. Proponowane przez Choprę podejście uwzględniające związek umysłu z ciałem wymaga jedynie odkrycia, w jaki sposób się nasycić – i nie chodzi tu wyłącznie o jedzenie.

(...)
Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/06/deepak-chopra-jak-zaspokoic-apetyt-god.html

• 2015
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Psychologia/Coaching/Duchowość
  • Zdrowie/Ciało/Ruch
  • Przetłumaczone
  • Zaburzenia odżywiania etc.

Dodaj cytat z książki Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?