Oganga, wielki czarodziej

Okładka książki Oganga, wielki czarodziej Grzegorz Fedorowski
Okładka książki Oganga, wielki czarodziej
Grzegorz Fedorowski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Seria z Zebrą biografia, autobiografia, pamiętnik
39 str. 39 min.
Seria z Zebrą
Nasza Księgarnia
1967-01-01
1967-01-01
39 min.

Okładka książki Alter ego Janina Fedorowska, Grzegorz Fedorowski
Alter ego Janina Fedorowska, ...
Okładka książki Nikomu nie powiem. Janina Fedorowska, Grzegorz Fedorowski
Nikomu nie pow... Janina Fedorowska, ...

Oganga Wielki czarodziej napisaną przez Grzegorza Fedorowskiego jest kolejną książką z serii skierowanej dla młodego czytelnika. Nie znany mi wcześniej autor opisuje dzieje lekarza Alberta Schweitzera poświęcone jego pracy w afrykańskiej dżungli. Mała książeczka, która zapowiadała się ciekawie i wciągająco.

Książka Oganga Wielki Czarodziej jest opowieścią o życiu i poświęceniu Alberta Schweitzera chcącego leczyć ludzi z afrykańskiej dżungli. Za sprawą swojego podejścia i pomagania innym otrzymuje przydomek Oganga Wielki Czarodziej. Był duchownym, teologiem, filozofem, muzykologiem i lekarzem. Autor opisuje oczywiście jego przygody i rozwój jego placówki, która w niesprzyjających okolicznościach okolicznej dżungli coraz lepiej sobie radzi. Powstają na miejscu poszczególne domy mające służyć chorym i pomocnicy gotowi uczyć się w leczeniu różnych chorób jakie dotykają okolicznych mieszkańców. Książka nie tylko jest o leczeniu, ale poświęceniu nie zważającego na choroby lekarza chcącego stworzyć prawdziwy szpital pośród dżungli, w którym będą leczeni ludzie z okolicznych wiosek. Autor w prosty sposób przedstawia jego pojawienie się, zdobycie szacunku u tubylców i pasji z jaką dodaje się nie zważając na liczne niebezpieczeństwa. Przekrój jego życia zawarty został na kartach książki od momentu pojawienia się w Lambaréné w Gabonie aż do śmierci. Za swoją działalność dostał Nagrodę Nobla za zaangażowanie się w problemy i swoją pracę. Autor przybliża w przystępny sposób jego losy tworząc barwną opowieść o jego życiu i poświęceniu. Książka skierowana została do młodych czytelników i czuć to podczas czytania. Pokrótce przedstawiono jego leczenie bez szczegółów dotyczących medycyny, ale skupiając się na pracy lekarza i zdobytego szacunku wśród mieszkańców dżungli. Książeczka nie duża do przeczytania w jeden wieczór osadzona na prawdziwych faktach. Sięgając po nią nie spodziewałem się co dostanę i miło spędziłem z nią czas. Czyta się błyskawicznie i świetnie od początku do końca. Ciekawy pomysł na przedstawienie losów prawdziwego lekarza, którego marzeniem było stworzyć w Lambaréné prawdziwy szpital dla tamtejszej ludności mieszkającej w dżungli.

Książka OgangaWielki Czarodziej jest inną pozycją niż oczekiwałem, ale również bardzo dobrą. Napisaną z wyczuciem, przedstawiającą losy Alberta Schweitzera i jego przygody w dżungli jako lekarza. W grzeczny sposób opowiedziana historia bez jakiś większych opisów leczenia lub dokonywanych zabiegów. Jednocześnie siłą opowieści jest ukazanie pasji, poświęcenia i wizja upartości w dążeniu do upragnionego celu jakim jest wybudowanie szpitala w sercu dżungli. Autor bardzo ciekawie opowiada i snuje swoją historie od samego początku. Przekazuje obraz wytrwałego lekarza chcącego pomóc i nie zważającego na niebezpieczeństwa związane nie tylko z dżunglą, chorobami, lecz również z mieszkańcami rządzącymi się swoimi odwiecznymi prawami. Sięgając po tą krótką aczkolwiek ciekawą książkę zostałem mile zaskoczony, że została oparta na faktach i życiu człowieka poświęconemu jego marzeniom. Autor kieruje ją do młodego czytelnika, który dostaje zajmująca opowieść opartą na faktach, którą czyta się świetnie i potrafi wciągnąć. Kolejna pozycja z serii skierowana do młodzieży, starszego czytelnika i młodszego, przy której można ciekawie spędzić czas. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie i nawet starszy czytelnik nie będzie się nudził podczas czytania. Oganga Wielki Czarodziej jest pozycją lekko napisaną, przystępnie, wciągającą i przyjemnym stylem jakim posługuje się autor. Dawno wydana nadal może być czytana, bo niczego nie traci i nie zestarzała się mimo upływu czasu. Warto nieraz sięgać po tak zapomniane serie i książki, o których nie raz nie wiedziałem, bo można odkryć ciekawą i wciągającą pozycję nawet skierowaną do młodzieży, przy której będzie się dobrze bawić i odkrywać świat. Oganga Wielki Czarodziej jest pozycją ciekawą i opartą na faktach związanym z życiem Alberta Schweitzera. Książka dla każdego i nie tylko dla młodzieży, którzy chcą poznać i przeczytać krótką aczkolwiek ciekawą opowieść zabierającą nas do dżungli, problemów jej mieszkańców i powstania w Lambaréné w Gabonie szpitala.

Książka Oganga Wielki Czarodziej jest opowieścią o życiu i...

Adresowana do młodego czytelnika opowieść o doktorze Albercie Schweitzerze, alzackim duchownym i teologu, filozofie, muzykologu i lekarzu. Cienka książeczka przedstawia Schweitzera przede wszystkim jako lekarza i założyciela szpitala w Lambaréné (obecnie Gabon). Chyba właśnie dzięki tej niemal broszurce, Schweitzer to jeden z noblistów najbardziej przeze mnie szanowanych.

• Półka Agnieszki
  • Na faktach
  • Przygodowa
  • Na sprzedaż

Dodaj cytat z książki Oganga, wielki czarodziej