Bies

Okładka książki Bies
Pantelejmon Romanow Wydawnictwo: Towarzystwo Wydawnicze „Rój” Seria: Biblioteka Powieściowa "Roju" klasyka
klasyka
Biblioteka Powieściowa "Roju"
Towarzystwo Wydawnicze „Rój”
1929-01-01
1929-01-01
Władysław Broniewski
satyra

"Bies" to nie tyle powieść, co zbiór opowiadań. Są to głównie obrazki z życia rosyjskiej wsi, piętnujące zabobonny stosunek do życia, pogodzenie się z losem, brak ambicji, brak chęci na poprawę swego bytu, przekonanie o własnej nieomylności.

Najlepiej ilustruje to najdłuższe opowiadanie, "Dusza rosyjska", gdzie profesor Uniwersytetu Moskiewskiego, mieszczuch, po kilkunastu...

Dodaj cytat z książki Bies