Jak cię wykraść, Phoenix?

Joss Stirling Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 2) literatura młodzieżowa
Stealing Phoenix
Julia Chimiak
Akapit Press
Stealing Phoenix
Saga o braciach Benedictach (tom 2)
literatura młodzieżowa
Julia Chimiak

Historia Yvesa i Phoenix porwała mnie najbardziej. Dosyć dawno czytałam tę książkę ale na tyle zakorzenila mi się w pamięci, że przywodzi mi na myśl same miłe wspomnienia. Niniejsza seria młodzieżowa, w tym "Jak Cię wykrasc Phoenix?" należała do jednej z moich ulubionych, dlatego też nie sposób o niej nie wspomnieć.

Być może ówczesnej młodzieży także przypadnie do gustu....

W drugiej części sagi mamy przyjemność poznać historię szóstego z braci - Yvesa oraz jego przeznaczoną - Phoenix. Książka zaczyna się dość niespodziewanie i od razu zaciekawia czytelnika. Mamy tutaj idealny przykład, że przeciwieństwa się przyciągają. Yves jest cichym chłopakiem, który uwielbia się uczyć i ma ogromny szacunek do kobiet. Phoenix okazuje się.. złodziejką....

2056

Czy zaryzykuję wiele, jeśli powiem, że "Saga o braciach Benedictach" to jeden z najlepszych cykli paranormal romance jaki znam?

Oczywiście, nie jest to seria wyjątkowa. Było tak w pierwszym tomie, który czytałam rok temu i jest tak w kolejnej odsłonie. Fabuła przebiega zgodnie ze schematem znanym z wielu powieści fantastycznych dla młodzieży. Podobieństw do...

Świetna kontynuacja "Kim jesteś, Sky?", choć główną bohaterką jest teraz Phoenix, złodziejka z Londynu, która okazuje się być Przeznaczoną Yves'a.

Druga część serii o braciach Benedictach. Drugi w kolejce do swojej przeznaczonej jest Yves. Jednak jest jeden problem, osoba mu przeznaczona jest złodziejką.
Ich pierwsze spotkanie jest dosyć nietypowe, bo Phoenix dostaje zlecenie na Yvesa. Ma go okraść. Jednak to nie będzie proste do wykonania. Czy jej się to uda ?
Życie Phoenix nie przypomina w żaden sposób zwyczajnego...

bardzo fajna książka i szybko przeczytana :) nie chce nikomu spojloerowac xd ale powiem tylko ze zakończrnie (szczesliwe) nie było takie super ale i tak bardzo polecam

Pozory lubią mylić! Czasami Ci wyglądający na spokojnych i poukładanych mają zadziwiająco niebezpieczne zdolności.
Phoenix wychowała się w gangu złodziei, którzy mają paranormalne zdolności. Phoenix taż posiada takie zdolności i teraz ma je wykorzystać, by okraść Yvesa Benedicta. Jednak to co przy okazji odkryje zmieni wszystko.
Yves jest zdolnym i inteligentnym...

"Ach tak i jest moją Przeznaczoną. Lunch na stole. - Po zrzuceniu tej bomby Yves wrócił do kuchni. Xav oniemiał.
(...)
Xav poklepał mnie po ramieniu.
- Wyrazy współczucia. Czasem zachowuje się jak cymbał, ale jest najmilszy z naszej rodziny, więc mogłaś trafić gorzej."

Równie dobra jak pierwsza część :)

Wciągająca lektura pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Dla nastolatek - jak znalazł :)

Dyskusje

1 141