Anatomia kłamstwa

Philip HoustonDon Tennant Wydawnictwo: Sine Qua Non literatura faktu
Spy the Lie: Three Former CIA Officers Reveal Their Secrets to Uncloaking Deception
Data 1. wydania:
2012-01-01
Sine Qua Non
kłamstwo manipulacja
literatura faktu
kłamstwo manipulacja

Okładka książki Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko Philip Houston, Susan Carnicero, Mike Floyd
7,2
Poznaj prawdę.... Philip Houston, Sus...
Okładka książki Anatomia kłamstwa Philip Houston, Don Tennant, Susan Carnicero, Michael Floyd
6,9
Anatomia kłamstwa Philip Houston, Don...

Poniżej średniej. Książka jest napisana w sposób "To zachowanie jest kłamliwe, jak podczas przesłuchania, kiedy to podejrzany wykazywał właśnie takie zachowanie. Ostatecznie przyznał się do winy. " Jak dla mnie nie wnosi to nic do książki, omawiany jest jakiś aspekt, po czym przytoczony jest przykład. Finalnie nie widać w jaki sposób ta technika pomogła dotrzeć do prawdy,...

Anatomia kłamstwa obnaża mechanizmy rządzące kłamstwem. I robi to naprawdę bardzo dobrze. W książce znajduje się wiele przykładów oraz kilka ćwiczeń dla czytelnika, aby w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Lektura bardzo lekka, przyjemna w czytaniu, a zarazem zawierające potężną wiedzę i dotykająca tematu, który dotyczy nas wszystkich. Zdecydowanie polecam!

Najlepsze poradniki mają żółty kolor?!
Lubię ten moment w moim czytelniczym życiu, kiedy przez czysty przypadek trafiam, na coś ciekawego. Tak się do tej pory złożyło, że poradniki, które zainteresowały mnie najbardziej miały żółty kolor okładki. "Anatomia kłamstwa" to pozycja stworzona przez czterech autorów, którzy tematykę kłamstwa poznali od podszewki, poprzez pracę w...

Ciekawa, napisana przystępnym językiem książka z zakresu psychologii. Dowiemy się z niej m.in. na jakie zachowania ludzi zwracać uwagę kiedy chcą nas oszukać.

Wbrew pozorom autorzy podają całkiem dużo konkretnych informacji, ale zaznaczają, że nie każdy ma predyspozycje żeby zostać łowcą kłamców.
Podobno też nie należy testować tych wskazówek na najbliższych, ale jak tu...

Zimbardo mnie rozpieścił. Rozbudowana metodologia, opisywane przypadki znane z autopsji i poparcie ze strony wykształcenia i doświadczenia. Tutaj tego nie uświadczysz. Co chwile, że jestem z CIA i musisz mi wierzyć.

Merytoryczna, profesjonalna książka zawierająca analizę jak rozpoznać moment kiedy ktoś moźe kłamać.
Ciężko raczej zastosować to w życiu codziennym ale znajdziemy tam kilka podpowiedzi na co warto zwracać uwagę.
Brakowało mi tylko bardziej życiowych przykładów w treści książki.

Bardzo kusi żeby posiąść taką wiedzę. W środku kilka przydatnych technik przeplatanych dobrze napisanymi historyjkami, jednak receptury na serum prawdy w środku nie znajdziemy. Taka na raz, z biblioteki.

Poradnik z cyklu "Jak zostać asem czegoś w weekend". Ze 20% książki zajmują przedmowy, podziękowania i posłowia. W merytorycznej części podają kilka niby słów kluczowych czy zachowań wskazujących na to, że osoba kłamie. Nie dodają, że do tego trzeba być bardzo dobrym obserwatorem i mieć solidne przeszkolenie, a później trening.

Po skondensowaniu zmieściłoby się na...

Pewnie nie wpadłabym na pomysł kupienia tej książki, gdyby nie pewne wydarzenia, które sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać nad tym, kim jest ktoś, kto notorycznie kłamie. No i pytanie podstawowe - po co kłamie?
Książkę "Anatomia kłamstwa" czyta się rzeczywiście całkiem przyjemnie i sprawnie. Daje do myślenia i uczula na pewne zachowania innych. Warto przeczytać.

Agenci CIA zdradzają swoje metody... No nie, nie zdradzają niczego, czego nie wie każdy przeciętnie inteligenty człowiek żyjący wśród innych ludzi. Ciężko mówić o wartości dodanej po przeczytaniu tej pozycji. Raczej strata czasu i przerost formy nad treścią. Poradniczek do czytania zamiast etykiety na szamponie ;-)

Dyskusje

• Chcę w prezencie