Okładka książki Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł
Jocelyn K. Glei Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Manage Your Day-to-Day: Build Your Routine, Find Your Focus, and Sharpen Your Creative Mind
Onepress
2015-06-16
2015-06-16
Data 1. wydania:
2013-05-21
Olga Kwiecień
zarządzanie codzienność planowanie twórczość

Szukając czegoś na chwilę z tematyki koncentracji trafiłem na tą pozycję...

Na początku zapowiadała się jak odgrzewany kotlet etc...

Ale, o dziwo jednak jest interesująca - kilka cytatów daje do myślenia i dla mnie to jest ważne.

Najważniejsze jednak jest to, że otworzyło z 2 furtki w mojej głowie na dwa tematy których nie rozumiałem dlaczego tak jest... a tu pyk opis, przedstawienie sprawy i dwa + dwa dało 8 :)

Polecam pozycję - całkiem sporo ciekawych informacji zebranych w małej formie - szybko czytającej się lub odsłuchującej książki :)

Szukając czegoś na chwilę z tematyki koncentracji trafiłem na tą pozycję...

Na początku zapowiadała się jak odgrzewany kotlet etc...

Czytać, czytać, czytać! Dla kogoś, kto chce działać twórczo, ale co 5 minut zerka na telefon. Kto chciałby być kreatywny, a jest perfekcjonistą. Kto chciałby ogarnąć swój dzień, a zajmuje się sprawami PILNYMI (a nie ważnymi). Może nie arcydzieło w temacie ZARZĄDZANIA CZASEM, ale bardzo przydatna garść informacji dla rozkojarzonych i mało skoncentrowanych na robocie (jakieś 99% ludzkości!) Polecam!

2 zalety - przydatna i pochłania się ją w 2 wieczory. "Technologia stanowi protezę naszego umysłu", jest zarazem naszym wrogiem jak i przyjacielem, tylko ludzie nie ewaulowali na tyle, by nauczyć się z niej w mądry sposób korzystać. Niby proste,niby każdy o tym wie, ale na co dzień nie zastawiamy się nad tym,jak dużo czasu marnujemy przed ekranem telefonu bądź komputera, tracąc to, co tak naprawdę ważne.

Lekka i przyjemna lektura, która w większości składa się z przemyśleń i spostrzeżeń sławnych ludzi ze świata biznesu. Zdradzają w jaki sposób oni zwalczyli nawyk prokrastynacji. Nie ma w tej książce nic przełomowego, jednakże warto przeczytać, aby chociaż na chwilę się "zatrzymać" i zastanowić w jaki sposób sami wykorzystujemy swój czas.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

Po pierwsze — daje ci zestaw narzędzi pozwalających uporać się z codziennymi wyzwaniami w pracy i życiu.
Po drugie — pomaga opracować najbardziej optymalny plan dnia, dzięki któremu poradzisz sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrujesz się mimo chaosu i znajdziesz czas na wykonanie istotnej dla ciebie pracy.
Po trzecie — pozwoli ci uwolnić kreatywnego ducha uwięzionego w codziennych działaniach i zagłuszonego przez nieustający szum komunikacyjny. Jak dla mnie zbyt amerykańskie podejście raczej na polskim rynku mało przydatne.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

Książka raczej dla osób rozpoczynających pracę z rozwojem, brak "nowości" w planowaniu. Wyciągnęłam z tej książki następujące zdania: kreatywność przeważnie występuje na początku, więc nie marnuj tego czasu na pracę administracyjną itp., pisz systematycznie podobnie jak Hemingway 500 słów/ dzień, pisz codziennie, a nie będziesz czuć presji, że to co napiszesz będzie musiało być wyjątkowe.

Kto z nas nie ma problemów z notorycznie brakującym czasem? Komu udaje się zrealizować wszystkie zadania z listy i mieć poczucie satysfakcji, że dzień spędziło się produktywnie i bez strat czasowych? Dla mnie jest to niezmiernie trudne, jednak od pewnego czasu szukam sposobu na to jak efektywnie, systematycznie i z zachowaniem umiaru układać sobie plan dnia i go skutecznie realizować. Jeśli jesteście na tym samym etapie życia i potrzebujecie wsparcia w zakresie zarządzania swoją codziennością, polecam Wam publikację "Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł".

Dla kogo jest ta książka? Przede wszystkim dla tych, którzy w swojej codzienności i zadaniach do wykonania zaczynają się gubić, a w szczególności dla tych którzy są już w tych zadaniach zagubieni totalnie. Poza tym jest to ciekawa propozycja dla twórców, osób pracujących w domu, blogerów. Myślę jednak, że każdemu przyda się wiedza z zakresu zarządzania czasem.

Co znajdziemy w książce? Sporo standardowych rad, z którymi miałam już możliwość zapoznania się na różnych zawodowych szkoleniach jak:
- wykonywanie najważniejszych zadań w pierwszej kolejności,
- wykonywanie zadań systematycznie
- opracowanie stałego planu dnia.

Autorzy książki kładą jednak duży nacisk na poświęcenie czasu na regenerację i zachowanie przestrzeni na samotność. Publikacja zawiera też sporo rad na temat tego, jak skupić się na zadaniu, gdy ze wszystkich stron jesteśmy atakowani rozproszeniami, jak wyeliminować z siebie wielozadaniowość i nauczyć się tworzyć wśród chaosu, ale również sposoby na opanowanie narzędzi, które mogą nam pomóc lub zaszkodzić w pracy. W publikacji znajdziemy inspiracje jak wykorzystać media społecznościowe, jak świadomie korzystać z komputera, bez straty czasu.

Rozmówcami i co za tym idzie współautorami książki są między innymi: Mak Mcguinness - trener pracy twórczej, Gretchen Rubin - autorka książek "Projekt szczęście" oraz "Projekt dom" a także Leo Babauta - autor bloga i książek o prostocie i minimalizmie. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem "Kluczowe informacje na wynos", do których myślę jeszcze będę powracała.

Polecam. Mi udało się wyciągnąć kilka ciekawych informacji z tej lektury.

www.kochamciemojezycie.blogspot.com

Książka nie zawiera banałów, prostych wskazówek i powtarzających się w różnych źródłach treści. W zamian iskrzy świeżością,kreatywnością, nowością i nadzieją.

Książkę czyta się bardzo szybko, przyjemnie i czasem ciężko się od niej oderwać. Rozdziały o problemach technologicznych urzekły mnie swoją prawdziwością i bardzo pozytywnie je odberałem ze względu na to, że całkowicie zgadzam się z autorami.

Krótko i konkretnie

Krótko i konkretnie

Jocelyn K. Glei Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł Zobacz więcej