Jocelyn K. Glei Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Manage Your Day-to-Day: Build Your Routine, Find Your Focus, and Sharpen Your Creative Mind
Data 1. wydania:
2013-05-21
Olga Kwiecień
Onepress
zarządzanie codzienność planowanie twórczość
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Olga Kwiecień
zarządzanie codzienność planowanie twórczość

2 zalety - przydatna i pochłania się ją w 2 wieczory. "Technologia stanowi protezę naszego umysłu", jest zarazem naszym wrogiem jak i przyjacielem, tylko ludzie nie ewaulowali na tyle, by nauczyć się z niej w mądry sposób korzystać. Niby proste,niby każdy o tym wie, ale na co dzień nie zastawiamy się nad tym,jak dużo czasu marnujemy przed ekranem telefonu bądź komputera,...

Lekka i przyjemna lektura, która w większości składa się z przemyśleń i spostrzeżeń sławnych ludzi ze świata biznesu. Zdradzają w jaki sposób oni zwalczyli nawyk prokrastynacji. Nie ma w tej książce nic przełomowego, jednakże warto przeczytać, aby chociaż na chwilę się "zatrzymać" i zastanowić w jaki sposób sami wykorzystujemy swój czas.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

Po pierwsze — daje ci zestaw narzędzi pozwalających uporać się z codziennymi wyzwaniami w pracy i życiu.
Po drugie — pomaga opracować najbardziej optymalny plan dnia, dzięki któremu poradzisz sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrujesz się mimo chaosu i znajdziesz czas na wykonanie istotnej...

Książka raczej dla osób rozpoczynających pracę z rozwojem, brak "nowości" w planowaniu. Wyciągnęłam z tej książki następujące zdania: kreatywność przeważnie występuje na początku, więc nie marnuj tego czasu na pracę administracyjną itp., pisz systematycznie podobnie jak Hemingway 500 słów/ dzień, pisz codziennie, a nie będziesz czuć presji, że to co napiszesz będzie...

Krótko i konkretnie

Książkę czyta się bardzo szybko, przyjemnie i czasem ciężko się od niej oderwać. Rozdziały o problemach technologicznych urzekły mnie swoją prawdziwością i bardzo pozytywnie je odberałem ze względu na to, że całkowicie zgadzam się z autorami.

Książka nie zawiera banałów, prostych wskazówek i powtarzających się w różnych źródłach treści. W zamian iskrzy świeżością,kreatywnością, nowością i nadzieją.

Kto z nas nie ma problemów z notorycznie brakującym czasem? Komu udaje się zrealizować wszystkie zadania z listy i mieć poczucie satysfakcji, że dzień spędziło się produktywnie i bez strat czasowych? Dla mnie jest to niezmiernie trudne, jednak od pewnego czasu szukam sposobu na to jak efektywnie, systematycznie i z zachowaniem umiaru układać sobie plan dnia i go skutecznie...

Zacznę od tego co pozornie najmniej istotne - sposobu zarządzania treścią przez autorów. Książka jest świetnie wydana...sposób uporządkowania treści, kolorowanie nowej strony z rozdziałem, podsumowanie rozdziałów, graficzne uwypuklenie najważniejszych treści - to cechy, które powodują, że książkę czyta się z wielką przyjemnością.
Nie "połknęłam" jej na raz. Być może...

Książka trafiła w moje ręce przypadkowo. Przeczytałam ją z uwagą i ciekawością, chociaż nie mogę powiedzieć, żebym znalazła w niej coś, co byłoby dla mnie objawieniem. Dobra rzecz, żeby sobie co nieco uporządkować życie i codzienność. W przypadku takich poradników mam tak, że powinnam co chwilę do nich wracać i czytać na nowo. A na to - zwyczajnie brakuje mi czasu. Ale mam...

• 2019
  • Poradniki
  • Rozwój
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
więcej mniej

Jocelyn K. Glei Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł Zobacz więcej