Kup teraz - 10 ofert w cenie od 28.99 zł do 38.97 zł

literatura polska
literatura piękna
literatura polska
Inne

Świetna. Błyskotliwa, prawdziwa, zabawna i chwilami przerażająca. Bardzo mi bliska. Wzrusz.

Nie skończyłam

Opowieść bliska sercu, i to nawet nie z powodu nałogu.

przerażające studium choroby alkoholowej.

Rewelacja, chociaż w trakcie czytania może wystąpić najgorsze uczucie na świecie, czyli utożsamianie się z główną bohaterką.

Człowiek czasami potrzebuje poczytać o ułomnościach innego człowieka, żeby ze swoimi ułomnościami nie czuł się samotnie i źle. Autorka - jak kumpela, która bez oceniania potrzyma za rękę i powie „ja też”. W panującym kulcie ludzi wychuchanych, wypachnionych i życiowo poukładanych, miło jest spotkać się z kimś kto też błądzi i bez przypału, a z polotem, o tym mówi.

Czy czułeś się kiedykolwiek jak najgorszy człowiek na świecie?Krystyna tak. I postanowiła opisać w czymś na kształt pamiętnika jak do tego doszło, jak próbowała sobie z tym poradzić oraz na jakie wsparcie mogła liczyć ze strony tych bliskich, ale też dalekich jej osób.
To nie jest prosta książka, która ma bawić czytelnika.
Pokazuje ona raczej prawdziwą naturę człowieka,...

Dobrze jest zobaczyć walkę człowieka ze swoimi słabościami napisaną tak szczerze i z zabarwieniem lirycznym.

Na półkach: , , , , , , ,

Zaczęłam czytać i pojawiła się myśl:

Ja wiem, że to miało, musiało być napisane. To książka o nałogu, napisana przez uzależnioną; napisana dla siebie, a przy okazji też dla niektórych innych. Jasne. Tylko ja nie jestem w tych 'niektórych innych' i tu się zaczyna problem. Patrzę przez strony "Najgorszego człowieka" na czyjeś smutne życie i rozumiem (bo tam byłam) ale też...

Rewelacyjna

6 626