Najgorszy człowiek na świecie

literatura polska
literatura piękna
literatura polska
Inne

Zdecydowanie niesamowita książka, dająca mocno do myślenia.
Każdy znajdzie coś dla siebie, coś poruszającego.
Jak dla mnie pozycja obowiązkowa!

Prawdziwa, szczera książka o nałogu i niezrealizowanych potrzebach. Napisana świetnym stylem. Książkę się wchłania. Jestem pod wrażeniem odwagi autorki ale też jej umiejętności pisarskich. Rewelacyjna książka. Myślę, że wielu odnajdzie siebie w głównej bohaterce.

CUDOWNA RZECZ!

“PRZECIEŻ WSZYSCY TAK ROBIĄ”.

Zaczyna się od jednego kieliszka, joita, kreski, ale prowadzi do uzależnienia lub całkowitego upadku. Substancje, które są tak dobrze znane, pozwalają nam uciec od problemów, niezrozumienia oraz zmian. W każdym nałogiem znajdziemy drugie dno. I o tym właśnie pisze Małgorzata Halber. Pozwala nam dołączyć do jej podróży w stronę normalności....

Przeczytałam ją pierwszy raz na początku liceum, już wtedy robiła na mnie duże wrażenie, ale teraz po latach na studiach czuje że ta książka faktycznie ze mną rezonuje

Na półkach: , , , ,

NAJGORSZY CZŁOWIEK TO TEN W LUSTRZE

Krystyna jest alkoholiczką. Dobrze wykształconą alkoholiczką, pracującą w telewizji, niemającą nic wspólnego z powszechnie znanym stereotypem bezdomnego, śmierdzącego alkoholika spod supermarketu, który żebrze o drobne. Z nim łączy ją jednak nałóg, w końcu w życiu obojga wszystko kręci się wokół procentów. Krystynie pomagają one w...

Książka trudna do oceny, bo bardzo intymna oraz, o ile ktoś nie przeżył tego, co główna bohaterka, równie trudna do zrozumienia. Czy naprawdę z niby-błahych powodów można popaść w nałóg? Może można, a przecież pierwsza zasada terapii brzmi: nie oceniamy :-)

Jestem psychologiem, pracuję w odwyku. Książkę Małgosi uważam za lekturę obowiązkową, wracam do niej od lat. Po co? Ano dlatego, że jest to mięsisty zapis wrażliwości, filozoficzna rozprawa na otwartym serduchu, opowieść o tym jak nie ozdabiać puchatym różowym futerkiem i tęczowymi piórkami śmierdzącej kupy defekowanej z naszych żyć i szarej samotnością podszytej...

Nie jest to arcydzieło, ale bardzo szczera i osobista historia osoby z problemami. Czyta się dość lekko, mimo że temat ciężki. Lektura pomaga zrozumieć jak ciężka i żmudna jest walka z uzależnieniem i jak ważna jest samoakceptacja w życiu człowieka. Literacko nie oceniam, bo doceniam tu inne wartości. Gratuluję odwagi autorce i trzymam kciuki, żeby się udało wygrać z nałogiem.

Książka pomocna dla wszystkich neurotyków i ludzi z różnymi uzależnieniami psychicznymi.

Dyskusje

6 171