Rozmowy o socjologii

Okładka książki Rozmowy o socjologii Zygmunt Bauman
Okładka książki Rozmowy o socjologii
Zygmunt Bauman Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
168 str. 2 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
168
Czas czytania
2 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301179564
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki O świecie i sobie samych Zygmunt Bauman, Stanisław Obirek
Ocena 8,3
O świecie i so... Zygmunt Bauman, Sta...
Okładka książki Płynne pokolenie Zygmunt Bauman, Thomas Leoncini
Ocena 6,4
Płynne pokolenie Zygmunt Bauman, Tho...
Okładka książki ZNAK 752 1/2018 Lekcje Baumana Zygmunt Bauman, Sylwia Chutnik, Barbara Klicka, Tomasz Kunz, Angelika Kuźniak, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Joanna Tokarska-Bakir
Ocena 7,7
ZNAK 752 1/201... Zygmunt Bauman, Syl...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1775
724

Na półkach: , ,

Kompletnie nie znam się na socjologii, aczkolwiek liznęłam trochę wiedzy na studiach (przynajmniej wiedziałam miejscami, o kim Bauman wspomina lub na czyje słowa się powołuje). Nie umiem stwierdzić, na ile ten zbiorek jest pożyteczny dla socjologów, więc powiem tak: mi się to dobrze czytało, aczkolwiek nie jest to łatwa lektura. Wymaga skupienia, dużego skupienia, zerkania na przypisy. Może dla socjologów jest (będzie) o wiele bardziej przystępna niż dla mnie, kulturoznawczyni ze sklerozą.
Dlaczego więc po to sięgnęłam, skoro nie wiem, z czym się tę socjologię je?
Dla postaci Baumana, konkretnie jego żydowskiego pochodzenia, które - jak się okazało - przewija się raz na jakiś czas w rozmowach. Nie jest tego dużo, ale zawsze coś.
Wielkim plusem książki jest mówienie o socjologii w sposób "for dummies" - sporo się dowiedziałam, ba, ze dwa razy byłam zdziwiona, że jakieś zagadnienie wcale nie musi być skomplikowane, wystarczy je odpowiednio opisać.
Dla mnie OK, socjologom pewnie lektura przyniesie więcej pożytku.

Kompletnie nie znam się na socjologii, aczkolwiek liznęłam trochę wiedzy na studiach (przynajmniej wiedziałam miejscami, o kim Bauman wspomina lub na czyje słowa się powołuje). Nie umiem stwierdzić, na ile ten zbiorek jest pożyteczny dla socjologów, więc powiem tak: mi się to dobrze czytało, aczkolwiek nie jest to łatwa lektura. Wymaga skupienia, dużego skupienia, zerkania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6145
3446

Na półkach:

Zygmunt Bauman to postać, która przez swą przeszłość zwaną przez badacza „błędami młodości” jest dość kontrowersyjna. Znajduje on szereg zwolenników i krytyków, a dyskusja często nie toczy się wokół tego, co on ma do powiedzenia, ale wokół tego, czego powiedzieć nie chce albo się boi lub uważa za nie ważne. Polskie prawo przewiduje resocjalizacje, odbycie kary i zapomnienie o występku. Przez lata Zygmunt Bauman odbywał swoistą karę, którą była emigracja, która z kary bardzo szybko stała się wielką szansą. Dla osoby bardzo dobrze wykształconej nie ma granic, ponieważ te tkwią jedynie w umyśle. Dzięki szerokim horyzontom bardzo szybko odnalazł się w nowym środowisku naukowców. Praca tam stała się dla niego szansą, z której skorzystał. Liczne dzieła są czytane przez kolejne roczniki humanistów.
Kolejną książką sędziwego profesora trafiającą w tym roku w ręce czytelników są „Rozmowy o socjologii”. Zygmunt Bauman staje pod ostrzałem bardzo poważnych pytań padających z ust Michaela – Hviida Jacobsena i Keitha Testera. Znany polski socjolog nie tylko zastanawia się nad kondycją i drogą nietypowej dziedziny, jaką jest socjologia, ale i opowiada o realiach polskiej nauki przed- i powojennej, a nawet zatrzymuje się nad nowymi zjawiskami społecznymi, które są kształtowane przez możliwości kultury web 2.0 z facebookiem na czele.
Rozważania nad sensem i narzędziami stosowanymi przez konkretną naukę zadaje sobie każdy dobry badacz. Socjologia jest o tyle specyficzną dziedziną, że bada coś, co pozornie jest uchwytne, ale badacz nie może tego sprowadzić do tabel, wykresów. Zdaniem Baumana ta nauka powinna być bliższa literaturze, a może i nawet całej sztuce.
„Rozmowy o socjologii” to interesujące rozważania dotyczące sensowności badań i stosowanych narzędzi. Nauki humanistyczne są odmiennymi od przyrodniczych, więc potrzebują odmiennego namysłu nad przedmiotem. Książkę polecam wszystkim, którzy wybierają się na studia humanistyczne lub już są studentami oraz badaczom, dla których weryfikowanie obranych dróg badań stanowi ważny element ich pracy oraz jej wyników.

Zygmunt Bauman to postać, która przez swą przeszłość zwaną przez badacza „błędami młodości” jest dość kontrowersyjna. Znajduje on szereg zwolenników i krytyków, a dyskusja często nie toczy się wokół tego, co on ma do powiedzenia, ale wokół tego, czego powiedzieć nie chce albo się boi lub uważa za nie ważne. Polskie prawo przewiduje resocjalizacje, odbycie kary i zapomnienie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    23
  • Przeczytane
    12
  • Chcę w prezencie
    2
  • Posiadam
    2
  • Wyzwanie 2017
    1
  • Rozwój
    1
  • Socjologia
    1
  • Wstęp do socjologii
    1
  • Chciałabym przeczytać "Edukacyjne"
    1
  • Socjologia - klasyki, wprowadzenia
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rozmowy o socjologii


Podobne książki

Przeczytaj także