Twierdza aniołów

Edycja Świętego Pawła
anioły literatura młodzieżowa przygoda
literatura młodzieżowa
anioły literatura młodzieżowa przygoda

Nie będę wystawiać opinii, bo nie lubię zaniżać ani krytykować, ale chcę zwrócić uwagę na pewien fakt. W książce pada taki zwrot, mniej więcej; "Żartowałem z tragicznej postaci Adolfa Hitlera... profesor zaproponował mi referat o wpływie wybitnych jednostek ludzkich na historię nowożytną"... Jestem za wolnością twórczą, ale obecność tego fragmentu mnie przeraża w książce...

jest swietna, daje do myslenia.

Przeczytałam, ale nie urzekła mnie niestety. Temat może i fajny, ale jak dla mnie to jakoś bez polotu i wielkiej akcji. Do Harrego Pottera zdecydowanie bym tego nie porównała to nie ta liga:)

Opowieść o losach adeptów niebiańskiej akademii. Książka napisana w sposób ciekawy a przede wszystkim bardzo zabawny. Pomaga bardziej uzmysłowić jaka jest rola Aniołów w stosunku do człowieka.

Pomysł całkiem fajny. Fabuła rozkręca się pod koniec. Co prawda zauważyłam kilka niedociągnięć, ale młodsi czytelnicy nie powinni mieć z nimi problemów . Polecam książkę 11/13 latkom.

Bardzo ciekawa książka, miejscami mniej lub bardziej porywcza, jednak godna polecenia.
Pozycja ta pokazuje dość dobitnie, że nie trzeba sięgać do wyimaginowanych wzorców aby osiągnąć ciekawą książkę fantasty (patrz Harry Potter), ale można sięgnąć do prawdy a zarazem otaczającej nas kultury - do chrześcijaństwa i Biblii, a przy tym uzyskać również niezwykły efekt.

Pierwszy raz miałem styczność z taką tematyką.Niesamowicie ujęte to wszystko.Tak z olbrzymim humorem,ale i bez''szargania świętości''.Czyta się,aż za szybko.Dlatego liczę na jakąś kontynuację:)

Dyskusje

• Anioły/Demony
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • 2015-2018
  • 4 Chcę przeczytać: Jednotomówki polskie