Tydzień z życia księgowych

Okładka książki Tydzień z życia księgowych Dorota Gąsiorek-Drzymała
Okładka książki Tydzień z życia księgowych
Dorota Gąsiorek-Drzymała Wydawnictwo: Witanet literatura obyczajowa, romans
Witanet
2014-09-19
2014-09-19

Fabuła powieści nie tylko jest bardzo skromna, ale też niezwykle skromnie odziana w słowa. Czytając, miałam wrażenie, że autorka nie opowiada mi historii Iwony, a streszcza ją, pomijając opisy, przeżycia wewnętrzne, budowanie klimatu i napięcia fabularnego. Kilka zdań, mających nakreślić, co się wydarzyło, ale na pewno nie zaciekawić. Irytowało mnie również to, że najpierw byłam świadkiem pewnych wydarzeń, a później musiałam jeszcze przeczytać relację z nich, bo Iwona opowiadała przyjaciółce o przebiegu spotkań z mężczyznami.
Myślicie pewnie, że skoro powieść nie zachwyca fabułą, to przyciąga uwagę pięknym językiem i wyszukaną stylistyką? Niestety. Jeszcze nigdy nie czytałam książki napisanej tak fatalnym językiem. Autorka nadużywa imiesłowów, do tego stosuje je niepoprawnie. Niektóre zdania można spokojnie zaliczyć do grupy „humor z zeszytów szkolnych”. Bo też i błędy są typowo szkolne.

Cała opinia: http://recenzje-elwira.blogspot.com/2014/11/romans-z-nieznajomym-relacja-na-zywo.html

• Literatura "dorosła"
  • Chcę przeczytać Mam Ebooka

Dodaj cytat z książki Tydzień z życia księgowych